of ste egzers z projes n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
OFİSTE EGZERSİZ PROJESİ PowerPoint Presentation
Download Presentation
OFİSTE EGZERSİZ PROJESİ

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 40

OFİSTE EGZERSİZ PROJESİ - PowerPoint PPT Presentation


  • 269 Views
  • Uploaded on

KÜTAHYA GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ. OFİSTE EGZERSİZ PROJESİ. Kütahya-2012. Öncelikle, Spor tesislerinde ve dışarıda yapılan egzersizin daha yararlı olduğunu bilmek gerekir.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'OFİSTE EGZERSİZ PROJESİ' - dreama


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
of ste egzers z projes

KÜTAHYA

GENÇLİK HİZMETLERİ VE

SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ

OFİSTE EGZERSİZ PROJESİ

Kütahya-2012

slide2

Öncelikle, Spor tesislerinde ve dışarıda yapılan egzersizin daha yararlı olduğunu bilmek gerekir.

slide3

Ancak; Zamanı kısıtlı olanlar, spor tesislerinde ve dışarıda egzersiz yapamayanlar, evde veya ofiste egzersiz yapabilirler.

ofiste nas l egzersiz yap labilir
Ofiste nasıl

egzersiz yapılabilir ?

slide5

Yapacağınız Egzersizlere vücudun yukarısından başlanmalı ve aşağıya doğru devam etmelidir.

Yani boyun, omuz, kollar, bel-karın, bacaklara doğru yapılmalıdır.

slide6

Başlangıç olarak; Sandalyede dik bir şekilde oturarak, başınızı yavaşça sağa döndürün ve 5 saniye böyle durun. Sonra başınızı yavaşça sol tarafa döndürün ve 5 saniye durun.

Bu hareketi en az 5 defa tekrarlayın ve dinlenin.

slide7

Başınızı yavaşça çeneniz göğsünüze değecek şekilde öne eğin, 5 saniye bekleyin. Daha sonra, başınızı yavaşça arkaya bükün. 5 saniye bekleyin ve dinlenin. En az 5 defa tekrarlayın ve dinlenin.

slide8

Başınızla, kulağınız omzunuza uzanacak şekilde yavaşçasağa uzanın. 5 saniye bekleyin ve hareketi sol tarafa doğruda yapın. 5 saniye bekleyin.

En az 5 defa tekrarlayın ve dinlenin.

slide9

Elinizi alnınıza dayayarak, başınızı öne doğru uzatmaya çalışılırken elinizle başınızı geriye itin. 5 saniye bekleyin.

En az 5 defa tekrarlayın ve dinlenin.

slide10

Ellerinizi başınızın arkasına koyup, başınızı arkaya doğru iterken ellerinizle başınızı öne doğru itin. 5 saniye bekleyin.

En az 5 defa tekrarlayın ve dinlenin.

slide11

Elinizi başınızın yan tarafına koyup, başınızı elinizi koyduğunuz yöne iterken, elinizle de ters tarafa itin.

5 saniye bekleyin. En az 5 defa tekrarlayır.

Aynı hareketi diğer yana doğru tekrarlayın ve dinlenin.

slide12

Her iki omzunuzu yukarı doğru kaldırın

ve arkaya doğru itin. 5 saniye bekleyin.

En az 5 defa tekrarlayın ve dinlenin.

slide13

Ellerinizi göğüs hizasında, burun hizasında ve baş üstünde birleştirerek sırayla birbirine doğru itilir ve daha sonra dışa doğru çekin. 5 saniye bekleyin. Her Hareketi en az 5 defa tekrarlayın ve dinlenin.

slide14

Ellerinizi başınızın arkasında birleştirilip dirseklerinizle öne ve arkaya doğru uzanın. 5 saniye bekleyin. En az 5 defa tekrarlayın ve dinlenin.

slide15

Kolunuzu, avucunuz yukarı bakacak şekilde ileri doğru uzatın. Parmaklarınızı diğer elinizle kavrayın. Yavaşça aşağı doğru çekerek önkolunuzu esnetin. 5 saniye bekleyin.

Hareketi diğer tarafa da tekrarlayın. 5’er defa yapın ve dinlenin.

slide16

Dirseklerinizi yere paralel olarak bükerek, avuçlarınızı göğsünüzün üstünde birbirine bastırın. Yavaşça bileklerinizi sağa ve sola bükün. 5 saniye sağda 5 saniye solda bekleyin. 5 defa tekrarlayın ve dinlenin.

slide17

Başınızın arkasında kollarınızı birleştirin. Sağ eliniz ile sol dirseğinizi yakalayın ve yavaş yavaş sağ kolunuza doğru çekin. 5 saniye bekleyin. Sonra hareketi diğer kolunuza doğru tekrarlayın ve dinlenin.

slide18

Avuç içiniz karşıyı gösterecek şekilde elleri birleştirip ileriye doğru uzatın. 5 sn bekledikten sonra kollarınızı yukarıya doğru kaldırın. 5 defa tekrarlayın ve dinlenin.

slide19

Kolları yere paralel olacak şekilde yanlara doğru açın. Dirsekleri bükmeden 5 sn bekledikten sonra kolları önden arkaya ve daha sonra arkadan öne olacak şekilde çevirin ve dinlenin.

slide20

Karnınız içerde, sırtınız dik olarak sandalyede oturun. Su şişesini veya bir ağırlığı sağ elinize alın ve kolunuzu omuz seviyesine kadar kaldırın. 5 saniye bekleyin ve indirin.Hareketi diğer taraftan tekrarlayın ve dinlenin.

slide21

Dik bir şekilde otururken su şişesini yukarıya doğru kaldırın. Daha sonra başınızın arkasına doğru olabildiğince aşağıya doğru uzatın. Hareketi diğer taraftan tekrarlayın ve dinlenin.

slide22

Su şişesini sağ elinize alın ve ileriye doğru uzatın. Şişeyi omzunuza yaklaştırın ve başlangıç pozisyonuna geri dönün. Hareketi 5 defa uygulayın ve diğer kol ile hareketi tekrarlayın, dinlenin.

slide23

Sırtınızı dikleştirerek oturun ve sol elinizi kalçanızın arkasına koyun. Sağ koldan destek alarak, sola doğru dönebildiğiniz kadar dönün ve 5 saniye öyle kalın. Hareketi diğer taraftan tekrarlayın. Dinlenin.

slide24

Sandalyenin ucuna oturup kollarınızı ileri doğru uzatın. Sırtınızı dik tutarak, karın kaslarınızı kasın ve yavaşça gövdenizi sandalyenin arkalığına doğru yaklaştırın. 5 saniye pozisyonu koruyup, hareketi 5 defa tekrarlayın. Dinlenin.

slide25

Dik oturup, kollarınızı göğsünüzün üzerinde çapraz olarak kavuşturun. Karın kaslarınızı kasıp karnınızı içeri çekerek, omuzlarınızı öne doğru alçaltın.

5 saniye pozisyonu koruyup, hareketi

5 defa tekrarlayın. Dinlenin.

slide26

Ellerinizi masanın üzerine koyun. Sandalye ile birlikte kalçanızı geriye doğru itin. Kollar gergin duruma gelince durun ve 5 sn bekleyin. 5 defa tekrarlayın. Dinlenin.

slide27

Sandalyenin ucuna oturup kollarınızı kalçalarınızın yanına sandalyeye koyun. Dirseklerinizi bükmeden başınız ve omuzlarınızla arkaya doğru uzanın.

5 sn bekleyin. Dinlenin.

5 defa tekrarlayın.

slide28

Sandalyeye oturun. Sol bacağınızı kalçanızla aynı hizaya gelinceye kadar kaldırın. 5 saniye pozisyonu koruyup, hareketi diğer taraftan da 5’er defa tekrarlayın. Dinlenin.

slide29

Sandalyede otururken, dizinizi bükülü tutarak sol ayağınızı yerden 10-15 cm kaldırın. 5 saniye durun ve indirin. Hareketi diğer taraftan da 5’er defa tekrarlayın ve dinlenin.

slide30

İçi dolu bir su şişesini veya bir nesneyi dizlerinizin arasına yerleştirin. Karnınızı içeride tutarak nesneyi dizlerinizle yavaşça sıkıştırın.

5 kez tekrarlayın. Dinlenin.

slide31

Sol bacağınızı diğer bacağınızın üzerine atın. Gövdeniz ile sola doğru uzanın. Sağ eliniz ile sol bacağınızı sağa doğru çekin. 5 saniye bekleyin. Birkaç defa tekrar edin ve dinlenin.

slide32

Otururken, ellerinizi uzatın, öne doğru uzanın, kalçanızı sandalyeden4-5 cm yükseltin,

5 saniye bekleyin ve oturun.

Hareketi 5 defa tekrarlayın. Dinlenin.

slide33

Sandalyenizi duvara dayayarak kaymayacağından emin olun. Ellerinizi kalçanızın yanlarında sandalyeye yerleştirin. Kalçanızı sandalyenin önüne doğru hareket ettirirken dirseklerinizi bükün. Dirsekleriniz 90 derece açıyla bükülü duruma gelinceye kadar vücudunuzu alçaltın.

Hareketi 5 defa tekrarlayın.Dinlenin.

slide34

Karnınız içerde, sırtınız dik olarak ayakta durun. Bacağınızı, öne doğru yukarı kaldırın. 5 saniye bekleyip, indirin. Hareketi diğer ayakla da yapın.

5 defa tekrarlayın ve dinlenin.

slide35

Karnınız içerde, sırtınız dik olarak ayakta durun. Sol bacağınızı yerden 10-15 cm yükselecek kadar yan tarafa açarak kaldırın. 5 saniye bekleyip, indirin. Hareketi diğer ayakla da 5’er defa tekrarlayın.Dinlenin

slide36

Ofiste Egzersiz Hareketleriniz tamamlanmıştır. Yapacağınız bu egzersizler sizleri dinlendirecek, iş veriminizi artıracaktır. Ayrıca, birçok sağlık probleminize yardımcı olacaktır.

Eklem Hastalıkları

Yüksek Kan Basıncı

Kalp Damar Hastalıkları

Şeker Hastalıkları vb. hastalıklar

slide37
Her Gün Düzenli

Egzersiz Yapmanın;

- Kemikleri ve Kasları Kuvvetlendirdiğini,

  • Bağışıklık Sistemini Güçlendirdiğini,
  • Kilo Kontrolüne Yardımcı Olduğunu,
  • Beyin Fonksiyonlarını Geliştirdiğini

UNUTMAYINIZ …

slide38

SPOR YAPMAK İÇİN

ÇOCUKLARINIZI VE SİZLERİ

TESİSLERİMİZE BEKLİYORUZ.

slide40
Güçlü Yarınlar İçin …

İletişim: 0 274 223 60 84

Web: kutahya.gsb.gov.tr

KÜTAHYA

GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR

İL MÜDÜRLÜĞÜ