slide1 n.
Download
Skip this Video
Download Presentation

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 6

- PowerPoint PPT Presentation


  • 141 Views
  • Uploaded on

ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ОПОДАТКУВАННЯ СТРАХОВИХ ПЛАТЕЖІВ І СТРАХОВИХ В ГАЛУЗІ СТРАХУВАННЯ ЖИТТЯ. Якість конкурентного середовища і прозора, справедлива система оподаткування, що спонукає до активності не тільки суб’єктів господарювання, а й (насамперед) їх клієнтів

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '' - donna-tran


Download Now An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide1
ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ОПОДАТКУВАННЯ СТРАХОВИХ ПЛАТЕЖІВ І СТРАХОВИХ В ГАЛУЗІ СТРАХУВАННЯ ЖИТТЯ
  • Якість конкурентного середовища і прозора, справедлива система оподаткування, що спонукає до активності не тільки суб’єктів господарювання, а й (насамперед) їх клієнтів
  • Найбільші пільги мають фізичні і юридичні особи, які за пенсійною програмою банку «Аркада» перераховують кошти на рахунки учасників фондів банківського управління (ФБУ):

- кошти, внесені платниками податку на рахунки учасників фондів банківського управління, включаються до складу валових витрат платника податку в розмірі, що не перевищує 10 відсотків валового доходу цього платника за звітний період. (Це проти 15% на ФОП у випадках страхових компаній і недержавних пенсійних фондів)

Відповідно до п.22.8 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” не підлягають оподаткуванню у межах норм:

- кошти працівника - учасника пенсійної програми банку “Аркада”, які перераховуються на пенсійний рахунок із заробітної плати або із винагороди за договором на підставі відповідної заяви, поданої працівником до бухгалтерії підприємства;

- кошти, перераховані фізичною особою - учасником пенсійної програми банку “Аркада” на власний пенсійний рахунок або до пенсійного ФБУ, виплати з якого здійснюються на користь членів сім’ї першого ступеня споріднення.

  • Пенсійне страхування згідно проекту Держфінпослуг нового Закону України “Про страхування” розробленого з урахуванням рекомендацій Світового банку по ключовим позиціям враховує пропозиції ринку, висловлені у “Концептуальних засадах участі страховиків у недержавному пенсійному забезпеченні” та в Проекті Закону про внесення змін до деяких Законів України (щодо страхування життя) 9026-1 від 15.02.2006 депутатів Матвієнкова С. А., Бойка В. С., Вернигори Л. М.
slide2
Оподаткування страхових внесків

Договір довгостроковий

Договір не довгостроковий

slide3
Особливості пільгового оподаткування страхових платежів за договором довгострокового страхування життя працівників

1.

пільг. плат = пільг. плат., де i – номер місяця в оподатковуваному періоді ― максимальна сума сплачуваних протягом податкового періоду страхових платежів (внесків), що користується податковою пільгою [ пп.. 6.5.1 п. 6.5 ст. 6 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб"];

пільг. плат. = Сума місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помножена на 1,4 та округлена до найближчих 10 гривень ― максимальна сума місячного страхового платежу (внеску), що користується податковоюпільгою [ пп.5.6.2 ст.5 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” та пп..6.5.1 п. 6.5 с. 6 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб”].

Страхові платежі, що перевищують зазначені розміри (межі), підприємство сплачуватиме з чистого прибутку.

2. Базою розрахунку “обмежувальних 15%” береться зарплата, нарахована (без врахування суми утримуваних податків та обов'язкових платежів[1]), а не фактично сплачена. Точніше ― загальний оподатковуваний доход у вигляді заробітної плати й інших, прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та відшкодувань.

3. Не важливо на чию користь здійснюється страхування. Вигодонабувачем може бути і підприємство.

4. Страхові внески відображаються у складі валових витрат наростаючим підсумком. Отже є можливість протягом року ― по мірі збільшення нараховуваної зарплати, а значить і абсолютного значення нарахованих на неї 15% ― “довраховувати” виконані раніше доплати.

5. Знято застереження, що підприємство-страхувальник має бути для застрахованих осіб, які перебувають з таким працедавцем у трудових відносинах, основним місцем роботи.

[1]Тобто нарахування здійснюється на “брудну” зарплату.

1 200 7
ОПОДАТКУВАННЯ СТРАХОВИХ ВИПЛАТдля фізичної особи за довгостроковими договорами страхування життя (з 1 січня 2007 року)

15% від

60 % суми одноразової страхової виплати

Ставка податку становить

ОБ’ЄКТИ СПАДЩИНИ ОПОДАТКОВУЮТЬСЯ (ДЛЯ ВИГОДОНАБУВАЧІВ):

Вартість власності

* - Членами сім`ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки та батьки її чоловіка або дружини, діти як такої фізичної особи, так і її чоловіка або дружини, у тому числі усиновлені ним діти.

Страхові виплати не оподатковуються за договорами недовгострокового страхування життя

15% від

60 % сум послідовних пенсійних виплат (додаткової пенсії)

15% від

викупної суми при достроковому розірванні договору страхування життя

суми послідовних пенсійних виплат (додаткової пенсії) для платника податку, що має вік не менший 70 р.

0% від

0% від

суми страхової виплати, якщо З.О. отримує інвалідність 1групи

5% від

Для члена подружжя спадкодавця

15% від

Для членів сім’їпершого ступеня споріднення *

Ставка податку

15% від

Для інших осіб

slide5
Пільги для фізичної особи, котра за власний рахунок сплачує страхові внески за договорами довгострокового страхування життя

Фізична особа-платник податку, яка за власний рахунок сплачує страхові внески за договорами довгострокового страхування життя як такої особи, так і членів її сім’ї першого, має податкові пільги у формі права віднести певні суми таких внесків до свого податкового кредиту, а саме: до складу податкового кредиту включається сума зазначених внесків (фактичних витрат), що не перевищує (у розрахунку за кожен з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування):

а) при страхуванні самої цієї особи[1] ― суми, визначеної у пп.6.5.1 п.6.5 ст.6 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" (тобто сумирічного граничного пільгового внеску пільг. плат );

б) при страхуванні членів сім’ї такої особи першого ступеня споріднення[2] ― 50% суми, визначеної у пп.6.5.1 п.6.5 ст.6 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб"

[1] тобто така фізособа є водночас страхувальником і застрахованою собою.

[2] тобто фізособа є страхувальником, а її родичі особи першого ступеня споріднення є застрахованими особами

slide6
Оподатковування страхових виплат в європейських країнах

Великобританія