Informatyka
Download
1 / 10

Informatyka - PowerPoint PPT Presentation


  • 119 Views
  • Uploaded on

Informatyka. Sylwia Dąbrowska grupa 1011. Ćwiczenie 1. W prostym pliku tekstowym pisaliśmy życiorys: nie używając polskich znaków nie formatując tekstu ZYCIORYS

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Informatyka' - dominick-hickey


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Informatyka

Informatyka

Sylwia Dąbrowska

grupa 1011


Wiczenie 1
Ćwiczenie 1

W prostym pliku tekstowym pisaliśmy życiorys:

  • nie używając polskich znaków

  • nie formatując tekstu

    ZYCIORYS

    Nazywam sie Sylwia Dabrowska. Urodzilam sie 7 maja 1986 roku w Hrubieszowie, malym miasteczku w poludniowo-wschodniej Polsce, przy granicy z Ukraina. W 1999 roku ukonczylam Szkole Podstawowa nr 2 w Hrubieszowie. W tym samym roku rozpoczelam nauke w Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie, jako pierwszy rocznik nowej reformy systemu edukacji w Polsce. Gimnazjum ukonczylam w roku 2002. W trakcie nauki w szkole podstawowej i gimnazjum rownoczesnie uczylam sie gry na pianinie w Spolecznym Ognisku Muzycznym, ktore ukonczylam w 2001 roku. Po ukonczeniu gimnazjum rozpoczelam trwajaca 3 lata nauke w nowym, zreformowanym Zespole Szkol Ogolnoksztalcacych nr 3 w Hrubieszowie w klasie o profilu ogolnym. W tym czasie udzielalam sie w sekcji sportowej, zarowno miejskiego klubu, jak i szkoly. Wraz z kolezankami ze szkolnej druzyny zdobylysmy Mistrzostwo Wojewodztwa w szkolnej, druzynowej lidze lekkoatletycznej i reprezentowalysmy wojewodztwo lubelskie na Ogolnopolskiej Licealiadzie we Wroclawiu.


W 2005 roku zdawalam nowa mature -jako pierwszy rocznik, ktoryobowiazkowozdawal nowa mature. Wyborprzedmiotowbyl zdeterminowany wyborem wymarzonego kierunku studiow - geografii. Byly to: jezyk polski, jezyk angielski, matematyka i geografia. Po ogloszeniuwynikow matury w czerwcu wybralam sie na podbojswiata - skladaniedokumentow na studia. WybralamKrakow, a kierunki geografia lub geologia na Uniwersytecie Jagiellonskim. Ostatecznie zdecydowalam sie na geografie. 1 pazdziernika 2005 roku rozpoczelam studia geograficzne I stopnia w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ. W trakcie 3 lat studiow licencjackich poszerzalam swoja wiedze z zakresu nauk geograficznych, dowiadywalam sie zupelnie nowych rzeczy z dziedziny gospodarki przestrzennej oraz uczestniczylam w wyjazdach terenowych, ktorewzbogacaly moja wiedze z geografii regionalnej Polski. Po drugim roku studiowwybralamspecjalnosc: gospodarka przestrzenna i rozwoj regionalny.

Wakacje po drugim roku studiowspedzilamdosc aktywnie, wzbpogacajac swoja wiedze teoretyczna o umiejetnosci praktyczne. Wraz z kolezanka ze specjalnosciuczestniczylysmy w dwutygodniowych praktykach w Zarzadzie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego we Wladyslawowie, gdzie mialam okazje zapozac sie od storny technicznej z systemem ochrony przyrody w Polsce oraz uwzglednieniemobszarow chronionych w planowaniu przestrzennym. Owocem praktyk jest praca "Rozwojzrownowazony w Nadmorskim Parku Krajobrazowym", ktorej jestem wspolautorka. W sierpniu tego samego roku odbylamrowniez dwutygodniowe praktyki w Urzedzie Miasta Hrubieszow w dzialach: Architektury i Gospodarki Komunalnej oraz Ochrony Srodowiska. Moim glownym zadaniem bylo zapoznanie sie ze sporzadzona dokumentacja oraz pomoc przy wizjach terenowych. W lipcu 2008 roku ukonczylam studia licencjackie na kierunku geografia, po czym slozylam dokumenty na studia magisterkie na tym samym kierunku. Rownoczesniezlozylam dokumenty na Uniwersystecie Ekonomicznym na kierunek Towaroznawstwo. Od pazdziernika 2008 roku jestem studentka dwochkierunkow.


Wiczenie 2
Ćwiczenie 2

Podczas ćwiczenia 2 tekst został poprawiony i sformatowany

Życiorys

Nazywam się Sylwia Dąbrowska. Urodziłam się 7 maja 1986 roku w Hrubieszowie, małym miasteczku w południowo-wschodniej Polsce, przy granicy z Ukrainą.

W 1999 roku ukończyłam Szkołę Podstawową nr 2 w Hrubieszowie. W tym samym roku rozpoczęłam naukę w Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie, jako pierwszy rocznik nowej reformy systemu edukacji w Polsce. Gimnazjum ukończyłam w roku 2002. W trakcie nauki w szkole podstawowej i gimnazjum równocześnie uczyłam się gry na pianinie w Społecznym Ognisku Muzycznym, które ukończyłam w 2001 roku.

Po ukończeniu gimnazjum rozpoczęłam trwająca 3 lata naukę w nowym, zreformowanym Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Hrubieszowie w klasie o profilu ogólnym. W tym czasie udzielałam sie w sekcji sportowej, zarówno miejskiego klubu, jak i szkoły. Wraz z koleżankami ze szkolnej drużyny zdobyłyśmy Mistrzostwo Województwa w szkolnej, drużynowej lidze lekkoatletycznej i reprezentowałyśmy województwo lubelskie na Ogólnopolskiej Licealiadzie we Wrocławiu.


W 2005 roku zdawałam nową maturę - jako pierwszy rocznik, który obowiązkowo zdawał nową maturę. Wybór przedmiotów był zdeterminowany wyborem wymarzonego kierunku studiów - geografii. Były to: język polski, język angielski, matematyka i geografia.

Po ogłoszeniu wyników matury w czerwcu wybrałam się na podbój świata - składanie dokumentów na studia. Wybrałam Kraków, a kierunki - geografia lub geologia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ostatecznie zdecydowałam się na geografię.

1 października 2005 roku rozpoczęłam studia geograficzne I stopnia w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ. W trakcie 3 lat studiów licencjackich poszerzałam swoją wiedzę z zakresu nauk geograficznych, dowiadywałam się zupełnie nowych rzeczy z dziedziny gospodarki przestrzennej oraz uczestniczyłam w wyjazdach terenowych, które wzbogacały moją wiedzę z geografii regionalnej Polski. Po drugim roku studiów wybrałam specjalność: gospodarka przestrzenna i rozwój regionalny.


Wakacje po drugim roku studiów spędziłam dość aktywnie, wzbogacając swoją wiedzę teoretyczną o umiejętności praktyczne. Wraz z koleżanką ze specjalności uczestniczyłyśmy w dwutygodniowych praktykach w Zarządzie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego we Władysławowie, gdzie miałam okazję zapoznać się od strony technicznej z systemem ochrony przyrody w Polsce oraz uwzględnieniem obszarów chronionych w planowaniu przestrzennym.

Owocem praktyk jest praca "Rozwój zrównoważony w Nadmorskim Parku Krajobrazowym", której jestem współautorką. W sierpniu tego samego roku odbyłam również dwutygodniowe praktyki w Urzędzie Miasta Hrubieszów w działach: Architektury i Gospodarki Komunalnej oraz Ochrony Środowiska. Moim głównym zadaniem było zapoznanie się ze sporządzoną dokumentacją oraz pomoc przy wizjach terenowych.

W lipcu 2008 roku ukończyłam studia licencjackie na kierunku geografia, po czym złożyłam dokumenty na studia magisterskie na tym samym kierunku. Równocześnie złożyłam dokumenty na Uniwersytecie Ekonomicznym na kierunek Towaroznawstwo. Od października 2008 roku jestem studentką dwóch kierunków.


Wiczenie 3
Ćwiczenie 3 aktywnie, wzbogacając swoją wiedzę teoretyczną o umiejętności praktyczne. Wraz z koleżanką ze specjalności uczestniczyłyśmy w dwutygodniowych praktykach w Zarządzie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego we Władysławowie, gdzie miałam okazję zapoznać się od strony technicznej z systemem ochrony przyrody w Polsce oraz uwzględnieniem obszarów chronionych w planowaniu przestrzennym.

W programie MS Word rysowaliśmy wzory różnych związków chemicznych


Wiczenie 4
Ćwiczenie 4 aktywnie, wzbogacając swoją wiedzę teoretyczną o umiejętności praktyczne. Wraz z koleżanką ze specjalności uczestniczyłyśmy w dwutygodniowych praktykach w Zarządzie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego we Władysławowie, gdzie miałam okazję zapoznać się od strony technicznej z systemem ochrony przyrody w Polsce oraz uwzględnieniem obszarów chronionych w planowaniu przestrzennym.

W programie MS Excel sporządzaliśmy przykładową listę płac pracowników


Wiczenie 5
Ćwiczenie 5 aktywnie, wzbogacając swoją wiedzę teoretyczną o umiejętności praktyczne. Wraz z koleżanką ze specjalności uczestniczyłyśmy w dwutygodniowych praktykach w Zarządzie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego we Władysławowie, gdzie miałam okazję zapoznać się od strony technicznej z systemem ochrony przyrody w Polsce oraz uwzględnieniem obszarów chronionych w planowaniu przestrzennym.

Ostatnie ćwiczenie – sporządzenie niniejszej prezentacji 


ad