slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
DRAKULA PowerPoint Presentation
Download Presentation
DRAKULA

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 19

DRAKULA - PowerPoint PPT Presentation


  • 235 Views
  • Uploaded on

DRAKULA. „Gyvenimas visuomet turi paslapčių“, - teigia Bremas Stoukeris Siaubo literatūra dar kartą įrodo, kad ne viskas protu suvokiama, ne viskas paaiškinama ir todėl nepaaiškinamų dalykų negalime vadinti nesąmone.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

DRAKULA


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide2

„Gyvenimas visuomet turi paslapčių“,- teigia Bremas Stoukeris

Siaubo literatūra dar kartą įrodo, kad ne viskas protu suvokiama, ne viskas paaiškinama ir todėl nepaaiškinamų dalykų negalime vadinti nesąmone.

Romano įvykiai pateikiami dienoraščių ir laiškų forma. Pagrindiniai veikėjai, remdamiesi patirtimi, išmintimi ir mokslo laimėjimais, netausodami jėgų, kovoja su paslaptinguoju vampyru

slide3

18- 19 a. Anglijoje ypač populiarios siaubo istorijos. Dažniausiai minimos vietos- senos pilys, rūsiai, seni namai, vienuolynai ir kt.- baisu, nes sena, nepažįstama ir pan.

Po knygos pasirodymo rašytojas susilaukė daug komplimentų už tikslius vietovių aprašymus, detales, kurios nebuvo sugalvotos. Aprašyti būdai, kaip apsisaugoti nuo vampyrų, yra tokie patys kaip ir Rytų Europos gyventojų atliekami ritualai.

slide5

B. Stoukeris gimė netoli Dublino 1847 m. lapkričio 8 d. Jis buvo trečias iš septynių vaikų šeimoje. Nežinoma liga prikaustė Bremą prie lovos, kurioje teko pragulėti aštuonerius metus. Jis buvo drovus, daug skaitantis vaikas. Nepaisydamas silpnos sveikatos, Bremas vėliau daug sportavo.

slide6

Mama Šarlotė Tornlei sužadino jaunuolio potraukį siaubo istorijoms ir fantastikai- sekdavo jam ne tik airių liaudies pasakas, bet ir tikras siaubo istorijas.

slide7

Būdamas jaunas Bremas visą laiką svajojo tapti rašytoju, bet jo tėvas buvo numatęs jam kitą ateitį. Paklusęs tėvo valiai, Bremas ėmė dirbti patarnautoju Dublino pilyje.

1890 m. Tais metais B. Stoukeris pradėjo ir savo didįjį kūrinį ,,Drakula “, kuris buvo publikuotas 1897 .

slide8

Drakula gali pasirodyti kaip žmogus, fosforo švieselių pavidalu. Vampyrai juda iš vienos vietos į kitą tiktai naktį, nepalieka atspindžio veidrodyje, yra nugenami kryžiaus ženklu.

„Drakulos“ veiksmas vyksta Transilvanijoje, nes toks regionas egzistuoja iš tikrųjų, tai istorinio Drakulos gyvenamasis regionas.

slide10

Fantazijai peno turbūt turėjo legenda apie žiaurųjį Transilvanijos kunigaikštį Vladą Drakulą, kuris garsėjo savo žiaurumu – nepaklusniuosius smaigstydavo ant kuolų. Jo mirtis irgi buvo smurtinė.

Dienoraščio autorius - daktaras Džonas Sjuardas, gydęs gražuolę Liusę Vestenrą. Pasirinkta dienoraščio forma - veiksmas tikroviškesnis, įtaigesni veikėjų charakteriai, kalbama 1-uoju asmeniu.

slide12

Jaunas advokatas – Džonatanas Hakeris darbo reikalais keliauja į grafo Drakulos pilį, aptarti namo Londone pirkimo pardavimo sutarties. Po kelių dienų jis pastebi kelis dalykus – nėra matęs grafo valgančio, nėra matęs grafo šviesiu paros metu, grafo rankose slypi nežmoniška jėga, jo atvaizdo nesimato veidrodyje ir jis bijo prisiliesti prie kryžiaus ...(papasakokite, kas nutiko toliau).

slide13

Saulė leidosi.Vyrai, norėję nužudyti Drakulą, brovėsi prie karietos.Saulė tuoj nusileis. Čigono peilis kliudė Kvinsio ranką. Bet drąsuoliams pavyko įgyvendinti savo tikslą. Vienas iš jų prieš pat nusileidžiant saulei perdūrė Drakulos širdį.

Drakulos veide

pasirodė palaima,

Kvinsis mirė.

Pasaulis

buvo išlaisvintas.

slide19

LITERATŪRA

,,Gimtasis žodis”. 2003/8

http://www.google.lt/

lt.wikipedia.org/wiki/Drakula /

lt.wikipedia.org/wiki/Vampyras