Виконала: студент-магістр Прядун О.І. Керівник: доц. Пінчук А.П . - PowerPoint PPT Presentation

dobry
slide1 n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Виконала: студент-магістр Прядун О.І. Керівник: доц. Пінчук А.П . PowerPoint Presentation
Download Presentation
Виконала: студент-магістр Прядун О.І. Керівник: доц. Пінчук А.П .

play fullscreen
1 / 17
Download Presentation
Виконала: студент-магістр Прядун О.І. Керівник: доц. Пінчук А.П .
211 Views
Download Presentation

Виконала: студент-магістр Прядун О.І. Керівник: доц. Пінчук А.П .

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИНАЦІОНАЛЬНИЙУНІВЕРСИТЕТБІОРЕСУРСІВ і ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ УКРАЇНИННІ лісового та садово-паркового господарства Факультет садово-паркового господарства та ландшафтної архітектури Кафедра лісовідновлення та лісорозведення Узагальнення досвіду виробництва садивного матеріалку у комунальному підприємстві «Міськзелентрест» та шляхи його вдосконалення Виконала: студент-магістрПрядун О.І. Керівник: доц. Пінчук А.П.

 2. Актуальністьтеми обумовлена важливим значенням методів вегетативного розмноження в декоративному розсадництві та широким використанням даних видів в зеленому будівництві. • Мета дослідженьдослідити вітчизняне виробництво садивного матеріалу, запропонувати нові методи та шляхи його покращення.

 3. Об’єктдослідженнякомунальне підприємство «Міськзелентрест» • Предмет досліджень– стали особливості вегетативного розмноження декоративних порід живцюванням.

 4. Програма робіт: • Узагальнити досвід вегетативного розмноження шпилькових та листяних декоративних деревних рослин. • Дослідити вплив стимуляторів росту на коренеутворення деревних порід Поповнити колекцію і кількість декоративних рослин, вирощених шляхом вегетативного розмноження для зміцнення науково-навчально-виробничої бази навчально-дослідного розсадника кафедри лісовідновлення та лісорозведення НУБіП України. • Запропонувати шляхи подальшого використання ростових речовин для коренеутворення досліджуваних нами родів.

 5. Рис. 1. Живці туї західної і барбарису Тунберга

 6. Табл. 1. Варіанти посадки Примітка: * - «Корневін» ТОВ фірма «Зеленая аптека садовода” ** - Корневін» ЗАТ « Сельхозэкосервиз»;

 7. Рис.8. Інтенсивність укорінення порід родуBerberis L.в залежності від використаних стимуляторів коренеутворення

 8. Рис.9. Живці барбарису Тунберга

 9. Рис.10. Інтенсивність укорінення порід родуHydrangea L.в залежності від використаних стимуляторів коренеутворення

 10. Рис. 11. Утворення коріння на живцях гортензії

 11. Рис.12. Інтенсивність укорінення порід родуBuxus L.в залежності від використаних стимуляторів коренеутворення

 12. Рис.13. Утворення коріння на живцях самшиту вічнозеленого

 13. Рис.14. Укоріненні живці

 14. Висновки та пропозиції : • Дослідження з підбору стимуляторів росту для вегетативного розмноження на конкретну деревну породу мають надзвичайно велике значення для декоративного розсадництва; • Для нашого досліду були обрані рослини, які на даний час широко впроваджуються в озеленення міст, а саме рослини родів Туя (ThujaL.), Кипарисовик (Chamaecyparis Spach.), Ялівець (Juniperus L.), Барбарис (Berberis L.), Гортензія (Hydrangea L.) та Самшит (Buxus L.); • Актуальним є розширення асортименту рослин для озеленення урбанізованих ландшафтів, на нашу думку перспективними є різноманітні декоративні форми досліджуваних нами рослин; • Для покращення укорінення, росту та розвитку рослин доцільно використовувати стимулятори росту та укорінення.

 15. У результаті проведених досліджень можна надати такі рекомендації: • Для розмноження зеленими живцями деревних рослин роду Thyja L. доцільно використовувати корневін фірми «Зелена аптека садовода», адже він показав відмінні результати укорінення (не менше 90% укорінення по кожному виду), лише для туї західної ф. «Globosa nana» кращим являється корневін фірми«Сельхозэкосервиз», адже живці оброблені цим стимулятором росту продемонстрували укоріненість до 95%. • Для вегетативного розмноження кипарисовика Лавсона оптимальним являється корневін фірми «Зелена аптека садовода» та янтарна кислота, адже живці, оброблені цими стимуляторами проявили 95% укорінення, для інших деревних рослин з роду Chamaecyparys L. рекомендовано використовувати корневін, незалежно від фірми виробника.

 16. Найкращим стимулятором коренеутворення для рослин роду Juniperus L. є янтарна кислота, хоча і корневін показав високі показники укорінення, тому при вегетативному розмноженні цих видів доцільно застосовувати всі ці стимулятори; • При розмноженні рослин роду Berberis L. укорінення було майже відсутнє у всіх без винятку живців, тому можна сказати,що стимулятори, які використовувалися у нашому досліді для вирощування даних рослин не підходять; • Найкращі показники укорінення у рослин роду Hydrangea L. продемонстрували ті живці, які перед посадкою були оброблені корневіном, не залежно від фірми виробника; • 4При розмноженні зеленими живцями рослин роду Buxus L. доцільно використовувати корневін.

 17. Дякую за увагу!