НАЙВІДОМІШІ БІБЛІОТЕКИ СВІТУ - PowerPoint PPT Presentation

diep
slide1 n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
НАЙВІДОМІШІ БІБЛІОТЕКИ СВІТУ PowerPoint Presentation
Download Presentation
НАЙВІДОМІШІ БІБЛІОТЕКИ СВІТУ

play fullscreen
1 / 16
Download Presentation
211 Views
Download Presentation

НАЙВІДОМІШІ БІБЛІОТЕКИ СВІТУ

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. НАЙВІДОМІШІ БІБЛІОТЕКИ СВІТУ ВИХОВНА ГОДИНА

 2. Суспільна Бібліотека Стокгольма

 3. Суспільна Бібліотека Стокгольма • Побудована шведським архітектором ГуннаромАсплундом. Роботи над зведенням будівлі почалися в 1924 році, і все було готово вже через чотири роки, до 1928 року. Це одна з найбільш відомих будівель Стокгольму, і без жодного сумніву, найважливіша робота Асплунда. Варто відзначити, що це була перша шведська бібліотека, яка почала допускати всіх охочих до своїх книгосховищ. • ГуннаруАсплунду допомагало декілька молодих архітекторів, і в результаті цього будівля, що вийшла, вражає своєю завершеністю. Не дивлячись на те, що бібліотека збудована за класичними канонами, в ній є щось привабливе, що пом'якшує загальну строгість будівлі. До речі, праве крило бібліотеки було побудоване тільки в 1932, завершивши процес будівництва. Будівля бібліотеки має квадратну форму.

 4. Центральна Бібліотека Брістоля

 5. Центральна Бібліотека Брістоля Дана бібліотека знаходиться в історичній будівлі на південному краю CollegeGreen, Брістоль, Англія. Бібліотека була відкрита в 1906 році згідно заповіту ВінсентаСтаки Ліна - він залишив близько 50 тисяч фунтів стерлінгів для реконструкції будівлі під потреби бібліотеки. При пошуку компаній, які могли б взятися за реконструкцію, була вибрана компанія Персі Адамса, який зміг провести всі необхідні роботи всього за 30 тисяч фунтів стерлінгів.


 6. Королівська Бібліотека Копенгагена

 7. Королівська Бібліотека Копенгагена Ця бібліотека є національною бібліотекою Данії і є найбільшою бібліотекою Скандинавії. У її сховищах міститься величезна кількість історично цінних видань: тут є всі екземпляри книг, що друкувалися в Данії починаючи з 17 століття. Тут є навіть перша книга, яка була віддрукована в Данії в далекому 1482 році. Бібліотека заснована в 1648 році королем Данії Фредеріком III, який вирішив зібрати гідну колекцію європейських книг. Для суспільного користування ця бібліотека була відкрита вже в 1793 році. У 1989 році вона перетворилася на престижну Університетську Бібліотеку і в 2005 році стала Національною Науковою Бібліотекою Данії. Зараз її офіційна назва - Королівська бібліотека.

 8. Бібліотека Пекхема

 9. Бібліотека Пекхема Пекхемська бібліотека була відкрита для громадськості 8 березня 2000 року, відразу після завершення всіх будівельних робіт. Проект будівлі був наданий компанією Alsop & Stormer, які потім отримали нагороду за даний проект. Бібліотека відома тим, що будівля побудована із застосуванням максимальної кількості нових технологій і матеріалів. До речі, дана бібліотека є однією з найбільш відвідуваних бібліотек у світі. Зараз тут міститься близько 317 тисяч різних книг.

 10. БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ

 11. Національна бібліотека імені В.І. Вернадського

 12. Національна бібліотека імені В.І. Вернадського Найбільша бібліотека України, головний науково-інформаційний центр держави. Входить до числа десяти найбільших національних бібліотек світу. Заснована 2(15) серпня 1918 року як Національна бібліотека Української держави, з 1988 року носить ім'я В. І. Вернадського. Обсяг фондів — близько 15 млн. одиниць зберігання. Це унікальне зібрання джерел інформації, що включає книги, журнали, продовжувані видання, карти, ноти, образотворчі матеріали, рукописи, стародруки, газети, документи на нетрадиційних носіях інформації. Бібліотека має найповніше в державі зібрання пам'яток слов'янської писемності та рукописних книг, архіви та книжкові колекції видатних діячів української й світової науки та культури. Складові фондів — бібліотечно-архівна колекція "Фонд Президентів України", архівний примірник творів друку України з 1917 р., архівний фонд Національної академії наук України. Щорічно до фондів надходять 160-180 тис. документів (книг, журналів, газет тощо).

 13. Національна бібліотека України для дітей

 14. Національна бібліотека України для дітей Головна дитяча книгозбірня України. Вона є національним книгосховищем дитячої літератури, науковим, довідково-бібліографічним, інформаційним і консультаційним центром для 1200 спеціалізованих дитячих, біля 22 тисяч шкільних і майже 18 тисяч сільських бібліотек, що обслуговують дітей. Заснована у 1967 році. У 1978 році переїхала у нове приміщення, збудоване за спеціальним проектом. До жовтня 2003 року - Державна бібліотека України для дітей. Її фонди нараховують біля 440 тисяч примірників книг, журналів, грамзаписів, компакт-дисків, діафільмів та кінофільмів. Важливою складовою частиною фондів є фонд обов'язкового примірника. Його мета - з максимальною повнотою зібрати і зберегти для нащадків весь репертуар книг для дітей, виданих на Україні. Унікальним є фонд рідкісної книги, в якому зосереджено більше 17 тисяч одиниць зберігання - книг і періодичних видань для дітей.

 15. Національна парламентська бібліотека України

 16. Національна парламентська бібліотека України Національна Парламентська бібліотека України є провідним державним культурним, освітнім, науково-інформаційним закладом. Це загальнодоступна установа з універсальними за змістом фондами і характером обслуговування населення. Бібліотека утворена 3 березня 1866 р. як Київська російська публічна за розпорядженням царського уряду. • У березні 1966 р. за заслуги у розвитку бібліотечної справи та у зв’язку зі 100-річчям бібліотека була відзначена орденом Трудового Червоного Прапора. • Після проголошення незалежності у 1990 р. книгозбірня стала називатися Державною бібліотекою України, а у 1994 р. згідно з Указом Президента вона одержала статус Національної парламентської бібліотеки України.