ve k noc u chr stikovcov
Download
Skip this Video
Download Presentation
Veľká noc u Chrústikovcov

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 15

Veľká noc u Chrústikovcov - PowerPoint PPT Presentation


  • 130 Views
  • Uploaded on

Veľká noc u Chrústikovcov. Čo chvíľa a je tu Veľká noc. Rodina Chrústikovcov:pani Jožinka, pán Vajky a ich deťúrence, slečna Sisina a mladý Lajči sa už začali pripravovať. Hlavou tejto rodiny je pani Jožinka. Tá naplánovala a rozdelila úlohy celej rodine. A takto to dopadlo.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Veľká noc u Chrústikovcov' - didier


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide2
Čo chvíľa a je tu Veľká noc. Rodina Chrústikovcov:pani Jožinka, pán Vajky a ich deťúrence, slečna Sisina a mladý Lajči sa už začali pripravovať. Hlavou tejto rodiny je pani Jožinka. Tá naplánovala a rozdelila úlohy celej rodine. A takto to dopadlo.
slide4
Chrústikovci sa rýchlo pustili do práce. Keďže si dva týždne užívali nič nerobenie na dovolenke teraz majú čo robiť. Pani Jožinka to zobrala dosť vážne. So Sisinou sa pustili do upratovania hneď, veď aj mali čo robiť. Ich dom nie je žiadna chalúpka ale riadne domisko. Pán Vajky toho nemal tak veľa tak si dal ešte veget. Ale zato Lajči, výborný kuchár, zapustil korene v kuchyni už v ten deň maminho príkazu.
slide6
Zatiaľ čo ženy doma upratovali pán Vajky sa stále iba poflakoval no prišiel aj ku synovi do kuchyne. Lajči veľmi tvrdo rozmýšľal čo začne variť. Rozhodol sa, že to bude hrudka. A tak poslal otca po vajíčka do obchodu.
slide7
Jednou z hlavných tradícii Veľkej noci sú krásne namaľované veľkonočné kraslice. Sklon k tejto práci má v tejto rodine Sisinka a pre to sa dobrovoľne podujala ich namaľovať.
slide11
Tak prípravy boli konečne hotové a už tu bola nedeľa. Chrústikovci išli svoju pascu posvätiť hneď o piatej ráno. Keď o desiatej prišli tak sa do sýtosti najedli a napili, pretože sa konečne skončil dlhý 40-dňový pôst. Všetci začali chváliť Lajčiho, ako sa mu podarila hrudka, že kúpil výbornú šunku, klobásku, na ktorej si pochutil najmä ocino. Poobede všetci nachystali plný stôl dobrôt pre ich návštevy. Všetci boli šťastní, lebo konečne bola celá rodina pohromade.
slide12
Tak a konečne prišiel dlho očakávaný deň pre chlapcov-oblievačka. Chlapci chodili od domu k domu už hneď z rána. Všade bolo počuť krik dievčat. A tak došli oblievači aj ku Sisinke Chrústikovej.
slide15
Prezentáciu pripravila:
    • Iveta Oreničová, Kvinta
ad