1 / 15

Виховна година

Виховна година. Тема “Уміння бути самим собою і керувати емоціями” “Люди не товар на вітрині і не експонати музею, з ними потрібно поводитися делікатно” польська письменниця Аліна Гольдникова.

dextra
Download Presentation

Виховна година

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author. Content is provided to you AS IS for your information and personal use only. Download presentation by click this link. While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server. During download, if you can't get a presentation, the file might be deleted by the publisher.

E N D

Presentation Transcript


 1. Виховна година Тема “Уміння бути самим собою і керувати емоціями” “Люди не товар на вітрині і не експонати музею, з ними потрібно поводитися делікатно” польська письменниця Аліна Гольдникова

 2. Мета: виховувати в учнів природність, доброзичливість, врівноваженість; розвивати уміння керувати своїми емоціями. • Це важливо: Людині важливо замислюватися, якою вона є і як її сприймають інші. Чи вміємо ми бути самими собою, чи не дуже намагаємося підлаштовуватися під якийсь шаблон, зберігаючи престиж, а іноді просто боячись видатися смішним, бути незрозумілим, і в результаті так затамовуємо своє “я”, своє істинне, справжнє, що воно, можливо, потім ховається вже і від нас самих? Як ви вважаєте?

 3. Це потрібно знати: Є зовнішній прояв людини у спілкуванні з іншими, а є і більш глибоке – її внутрішнє ставлення до до життя, людей, себе. І тут уже йдеться про питання совісті, честі, більш серйозне осмислення свого “я”. Отже, що значить бути самим собою у спілкуванні з оточуючими, у колі людей, у громадських місцях? “Головне правило по-справжньому гарного тону – будь самим собою в будь-якій обстановці і намагайся не завдавати неприємностей оточуючим. Природність і доброзичливість цілком зводять нанівець можливі промахи. І ще одна порада: потрапивши в нове для себе середовище або в незнайому обстановку, уважно придивляйся до оточуючих, намагайся не відрізнятися від більшості – і, запевняю, усе тоді буде гаразд”. Анатолій Маркуша, письменник

 4. Уміння триматися серед людей. З чого починати? • Слухай більше, говори менше. • Будь відверто попереджувальним до оточуючих й у першу чергу до людей похилого віку, до старших. • Пообіцявши щось зробити, - зроби. Не можеш – не обіцяй. • Дивуйся, але не намагайся нікого здивувати. • Навіть переконавшись, що маєш справу з дурнем, не говори йому про це. Він зрозуміти тебе не зможе, а образиться неодмінно. • Говори тільки правду, а якщо правду сказати неможливо, то промовчи. • Намагайся приховувати свої недоліки і ніколи не демонструй своїх переваг.

 5. Самовиховання потребує наполегливості, спостережливості і часу. Самовиховання доступне виключно усім. Було б тільки бажання. Більшість людей вважає, що в їхній натурі переважають позитивні риси і що це загальновідомо. Щоб визначити, якими ми є насправді, треба спостерігати і за іншими. Дехто, наприклад, може людині нагрубити і вважає це відвертістю, тобто позитивною рисою. Проте в іншій людині таку саму “відвертість” кваліфікує як грубість. Тому треба глибше пізнавати самого себе, звільнятися від таких рис як імпульсивність, грубість, лінивість та розвивати позитивні.

 6. Найбільша і найважливіша частина виховання кожного – це те, що ми даємо собі самі.Е.Гіббон З біографій багатьох видатних людей ми дізнаємося, що вони кожного дня перевіряли свою совість – щовечора замислювалися над прожитим днемі відзначали про себе, що зробили доброго, а що поганого. Вони намагалися об'єктивно оцінити свої вчинки, свою працю за день і зробити висновки. Використайте цей метод і ви. Можливо, він себе виправдає.

 7. Мудра людина залишається на задньому плані й саме завдяки цьому опиняється попереду інших.Лао-Цзи У спілкуванні з іншими нам допомагають емоції.Отже, наші думки (будь-які - і позитивні, і негативні) дають життя нашим емоціям (теж як позитивним, так і негативним), а наші емоції - це імпульс до наших дій, до вчинків. Що ж із цього випливає? Та лише те, що треба усвідомлено сприймати свої думки. Звичайно, що емоційність людини залежить і від її біологічних особливостей, тобто темпераменту.

 8. Темперамент –біологічна основа особистості. Доброю, чемною, працелюбною може бути людина будь - якого темпераменту, але проявлятися ці риси будуть по-різному. Розрізняють чотири типи темпераменту: • Сангвінік • Флегматик • Меланхолік • Холерик

 9. Сангвінік Людина швидка, рухлива, яка на все реагує; його почуття безпосередньо відбиваються на зовнішній поведінці, але вони неглибокі та легко змінюються

 10. Флегматик Людина повільна, врівноважена і спокійна, його нелегко зачепити і неможливо вивести з рівноваги; його почуття ніяк не проявляються зовнішньо.

 11. Меланхолік Людина, яка має відносно мале різноманіття переживань, але вони глибокі та тривалі; він відгукується далеко не на все, але, коли відгукується, переживає сильно, хоч і мало зовнішньо виявляє свої почуття.

 12. Холерик Людина швидка, часом поривчаста, з сильними почуттями, які швидко з'являються, яскраво відображаються у мовленні, міміці, жестах: нерідко запальна, схильна до бурхливих емоційних спалахів.

 13. Формула успіху Кому б із нас не хотілося у своєму житті досягти успіху, щастя, завжди відчувати себе задоволеним, бути всебічно розвиненою людиною? Успіх у житті значною мірою залежить від того, як ми вміємо тримати себе з людьми, як ми себе з ними поводимо. У спілкуванні ми завжди виражаємо свої емоції. Ви можете змінити свої емоції - в тому немає сумніву. Змінюючи своє мислення, тобто хід думок, ви отримуєте реальну можливість керувати своїми емоціями. А, поступово навчившись керувати емоціями, ви відійдете і від їхньої влади на вас, на ваші вчинки, на ваше життя. Емоції - породження наших думок. Або іншими словами: що ми думаємо - то ми й відчуваємо.

 14. Жодна велика перемога неможлива, якщо їй не передує мала перемога над самим собою.Л.М. Леонов Дякуємо за увагу!

 15. Використана література • “Виховна система школи”, посібник, Харків, вид. група “Основа”, 2010р. • “Як удосконалювати самого себе”, Іржі Томаш, Київ, 1996р. • Інтернет-ресурси.

More Related