Download
alfredas sisl jus n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Alfredas Sisl ėjus PowerPoint Presentation
Download Presentation
Alfredas Sisl ėjus

Alfredas Sisl ėjus

222 Views Download Presentation
Download Presentation

Alfredas Sisl ėjus

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. Alfredas Sislėjus (1839-1899 m.)

 2. Anglų kilmės prancūzų tapytojas. Žymus prancūzų impresionizmo meistras. Alfredas Sislėjus

 3. Sislėjus mokėsi klasicisto M. Gleyro dirbtuvėje ir ten ėmė bendrauti su K. Monė (C. Monet), A. Renuaru (O. Renoir) ir J. F. Baziliu. Susižavėjusį jų tapyba Fontenblo miške, jį vis labiau traukė peizažai. A. Sislėjaus portretas. Renoir’as

 4. Sislėjui būdinga, gamtos bei urbanistinių peizažų tematika. Jis niekada nekrypo į portretinę tapybą, ir kitaip nei Renoir’as ar Pissaro niekada nesvarstė, jog impresionizmas, neišpildo jo, kaip dailininko, poreikių. Žymiausi Sislėjaus darbai yra serija Temzės upės peizažų, tapytų netoli Hamptono ir Moret-sur-Loing (Šiaurės Prancūzija) vietovės.

 5. Iš pradžių K.Koro ir Barbizono mokyklos veikiamas tamsus ir vienatonis jo paveikslų koloritas, apie 1875 m. pašviesėjo. Sislėjus virto nuotaikingų peizažų tapytoju. Jis niekada nebuvo išsižadėjęs aiškios paveikslo struktūros, kaip kiti impresionistai.

 6. Šio impresionisto gyvenime buvo daug nuosmukių ir pakilimų, kol jį galiausiai aplankė sėkmė. Taip galėjo atsitikti ir anksčiau, jei dailininkas būtų pasirinkęs šėlstančios jūros motyvus ar susidomėjęs šviesos žaismu. Iš tikrųjų A.Sislėjus pasirinko vaizduoti tik niūrius ir nevaizdingus kraštovaizdžius, todėl juo ir nesidomėjo kolekcininkai.

 7. Kūriniai: Regata Hampton Court’e, 1874

 8. Regata Molesey, 1874

 9. Pieva, 1875

 10. Potvynis Port Marly’je, 1876

 11. Po tiltu Hampton Court’e, 1874

 12. Saint-Mammès vaizdas, 1880