nafta n.
Download
Skip this Video
Download Presentation
Nafta

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 31

Nafta - PowerPoint PPT Presentation


  • 247 Views
  • Uploaded on

Nafta. Nafta - Žemės plutoje susidaręs degus skystis, aliejaus konsistencijos. Naftos kilmė. Nebiogeninė naftos kilmės teorija

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Nafta' - deion


Download Now An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
naftos kilm
Naftos kilmė
  • Nebiogeninė naftos kilmės teorija

Daug rusų ir ukrainiečių geologų palaiko nebiogeninę naftos susidarymo teoriją. Ji sako, kad žemėje, kaip ir kitose saulės sistemos planetose yra ir buvo tam tikras angliavandenilių kiekis. Laikui bėgant dėl angliavandenilių tankio, jie kilo į žemės paviršių. Kartu veikiami šilumos ir slėgio virto nafta.

  • Biogeninė naftos kilmės teorija

Ši teorija sako, kad nafta, kaip ir dujos ar akmens anglis, susidarė dėl slėgio ir karščio iš jūros organizmų, kurie žuvę grimzdo į jūros dugną. Po nugrimzdimo šie iš organinių medžiagų susidarę sedimentai per ilgą laiką buvo veikiami slėgio ir aukštos temperatūros, dėl ko susidarė nafta

slide6
Lietuvos teritorija įeina į Baltijos naftingąją sritį. Naftos telkinių surasta vakarinėje šalies dalyje. Naftos telkiniai ir licenziniai plotai yra šie:

Girkaliai – Girkalių plotas, Kretinga, Nausodis, Plungės plotas (licenziją žvalgyti ir eksploatuoti telkinius turi AB „Geonafta”)

Genčiai – Šventosios plotas (licencija UAB „Genčių nafta“)

Ablinga, Šiaurės Vėžaičiai (Antkoptis) ir Vėžaičiai – Klaipėdos plotas (UAB „Manifoldas“)

Degliai, Pociai, Sakučiai, P. Šiūpariai, Šiūpariai, Vilkyčiai – Gargždų plotas (UAB „Minijos nafta“)

Platelių plotas (UAB „Troba“)

slide17
OPEC - naftą eksportuojančių šalių organizacija (angl. Organization of the Petroleum Exporting Countries), naftą eksportuojančių šalių daugianacionalinis susivienijimas koordinuojantis naftos politiką pasaulinėje rinkoje ir nustatantis eksporto kiekius.
  • OPEC buvo įkurta 1960 metų rugsėjo 14 dieną Bagdade penkių naftą išgaunančių šalių (tai buvo Irakas, Iranas, Kuveitas, Saudo Arabija ir Venesuela) iniciatyva.
alys nar s priklausan ios opec
Šalys – narės,priklausančios OPEC

 Alžyras(nuo 1969 metų) ; Indonezija (nuo 1962 metų) ; Irakas (nuo 1960m.) ; Iranas (nuo 1960 m.) ; Kataras (nuo 1961 m.) ; Kuveitas (nuo 1960 m.) ; Libija (nuo 1962 m.) ; Nigerija (nuo 1971 m.) ; Saudo Arabija (nuo 1960 m.) ; Jungtiniai Arabų Emyratai (nuo 1967 m. priklausė OPEC kaip Abu – Dahabi, o nuo 1974 m. jau kaip Jungtiniai Arabų Emyratai) ; Venesuela (nuo 1960 m.)