Kerria jopanica kanarya g l
Download
1 / 18

- PowerPoint PPT Presentation


  • 77 Views
  • Uploaded on

KERRIA JOPANICA KANARYA GÜLÜ. Kerria japonica. İsmine rağmen gül cinsi değildir. Çok sevilen  ve gayet kolay yetişen bir çalı bitkisidir. (www.bahcesel.com). 1-2 metre boylanan bitki güneş veya yarı gölgede yetişir. (www.bahcesel.com). Üç metre kadar çap yapabilir. (www.bahcesel.com).

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '' - damia


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Kerria jopanica kanarya g l
KERRIA JOPANICAKANARYA GÜLÜ


Kerria japonica
Kerriajaponica

İsmine rağmen gül cinsi değildir. Çok sevilen  ve gayet kolay yetişen bir çalı bitkisidir.(www.bahcesel.com)Metre kadar ap yapabilir www bahcesel com
Üç metre kadar çap yapabilir. yetişir.(www.bahcesel.com)


Toprak a s ndan se ici de ildir yaln z fazla r zg rdan ho lanmaz www bahcesel com
Toprak açısından seçici değildir. yetişir. Yalnız fazla rüzgârdan hoşlanmaz.(www.bahcesel.com)


Kerria jopanica kanarya g l

Sarı, 3-5cm çapındaki çiçekleri yan dalların ucunda teker teker yer alır. Çiçeklenme nisan ve mayıs aylarında olur.(www.bahcesel.com)


Kerria jopanica kanarya g l

Yaprakları 2-1Ocm. uzunluğunda, oval uzun sivri uçlu, kenarları çift testere dişlidir ve sürgünlere sarmal olarak dizilir.

(www.bahcesel.com)


S rg nler y l ya ar sonra k k bo az ndan yeni s rg nler olu ur www bahcesel com
Sürgünler üç yıl yaşar, sonra kök boğazından yeni sürgünler oluşur. (www.bahcesel.com)


Kerria jopanica kanarya g l

Esas budama çiçeklenme bittikten sonra yapılmalı ve yaşlı kalın gövdeler alınarak bitkinin yenilenmesi ve gençleşmesi kolaylaştırılmalıdır, bu suretle bol çiçek verimi sağlanır. (www.bahcesel.com)


Kerria jopanica kanarya g l

Üretme geç ilkbahar veya yaz başı alınan yumuşak yaşlı kalın gövdeler alınarak bitkinin yenilenmesi ve gençleşmesi kolaylaştırılmalıdır, bu suretle bol çiçek verimi sağlanır. çelikler veya yaz sonu , sonbahar başlarında alınan yarı odunlaşmış çeliklerle veya köklenmiş kök sürgünleri anaç bitkiden ayrılarak yapılabilir.(www.bahcesel.com)


I ekleri katmerli ve yal n kat olabilir
Çiçekleri katmerli ve yalın kat olabilir. yaşlı kalın gövdeler alınarak bitkinin yenilenmesi ve gençleşmesi kolaylaştırılmalıdır, bu suretle bol çiçek verimi sağlanır.


Kerria japonica pleniflora
Kerria japonica ‘Pleniflora’ yaşlı kalın gövdeler alınarak bitkinin yenilenmesi ve gençleşmesi kolaylaştırılmalıdır, bu suretle bol çiçek verimi sağlanır.


Kerria japonica honshu
Kerria japonica ‘Honshu’ yaşlı kalın gövdeler alınarak bitkinin yenilenmesi ve gençleşmesi kolaylaştırılmalıdır, bu suretle bol çiçek verimi sağlanır.


Kerria japonica picta
Kerria japonica ‘Picta’ yaşlı kalın gövdeler alınarak bitkinin yenilenmesi ve gençleşmesi kolaylaştırılmalıdır, bu suretle bol çiçek verimi sağlanır.


Kerria japonica picta1
Kerria japonica ‘Picta’ yaşlı kalın gövdeler alınarak bitkinin yenilenmesi ve gençleşmesi kolaylaştırılmalıdır, bu suretle bol çiçek verimi sağlanır.


ad