giri imcilik haftas n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Girişimcilik Haftası PowerPoint Presentation
Download Presentation
Girişimcilik Haftası

Loading in 2 Seconds...

  share
play fullscreen
1 / 24
dagan

Girişimcilik Haftası - PowerPoint PPT Presentation

297 Views
Download Presentation
Girişimcilik Haftası
An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author. While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. Girişimcilik Haftası Mart ayının ilk haftası

 2. Girişimcilik Sizce Nedir? Bu bölümde girişimcilik ile ilgili kısa bir beyin fırtınası yapınız. Söylenen fikirleri kısa kelimeler olarak tahtaya yazabilirsiniz

 3. Girişimcilik İnsanın düşüncesinin ve emeğinin ekonomik değerlere dönüşmesi

 4. Yani İnsanın yep yeni bir fikir üretmesi ve ürettiği bu fikir sayesinde para kazanmasına girişimcilik denir. 

 5. En Girişimci Kişiler ve Fikirler Bu bölümde daha önce hayatımızda olmayan ama yeni hayatımıza girmiş bir şeyler varmı diye sorunuz.

 6. Malezya'dan ülkemize doğru esen girişim rüzgarı bardakta mısırı Türkiye'ye sevdirdi, artık her avm'de en az bir tane bulunur hale geldi, Girişimciler için halen cazipliğini koruyor, Sektördeki firmalar her geçen gün artıyor.

 7. Etsiz Çiğ Köfte kavramı yaygınlaştı, köşe başındaki dükkanında kendisi üretip satan firmalar markalaşıp şube sayısını arttırdı ve fabrikalaştı. Çiğköftem, Komagene, Çiğ Köfteci Ömer Usta yakında size en yakın caddede açılmaya aday markalar.

 8. Bankaların otomatik ödeme konusunda yaptığı kampanyalara inat Fatura Ödeme Merkezleri çoğalıyor. 2008'de olgunlaşma dönemi yaşayan sektör güven eksikliğini aşmış durumda, Fatura Vizyon, Kredix Shop, Satışmatik, Fatura Express ilk akla gelen markalar, Fatura Ödeme merkezi açmanın maliyeti 20.000 YTL civarında

 9. İnternet ortamından yapılaş alışveriş sayısının artması ve artık firmaların e-ticareti keşfetmesiyle pazar genişledi. Bir e-ticaret yazılımı satın alıp, üretici firmalarla bağlantı kurarak internet üzerinden ürün pazarlayabilirsiniz

 10. 2008'de hayatımıza mobil araç yıkama kavramı girdi, telefon ediyorsunuz aracınız kapınızın önünde minimum su harcana ve çevreye zarar vermeden yıkanıyor. Büyük bir servis ağı gerektirdiği için bu sektör henüz yapılanma sürecinde.

 11. Karışımı yapılcak meyveleri seçin ve gazetenizi okurken 5 dk da taze sıkılmış olarak size ikram edilsin, Taze sıkılmış meyvesuyucafeleri her avm için biçilmiş kaftan.

 12. Küresel ısınmanın getirdiği olumsuzluklar suyun değerini daha iyi anlamamıza neden oldu su tasarrufu önemini anlatan kampanyalar oluşturuldu bu durum aynı zamanda bir girişimcilik fırsatı doğurdu mevcut musluğunuza bağladığınız foto selli su tasarruf cihazı su tüketiminizi azaltıyor.

 13. Kavrulmuş fındık bardakta mısırdan öncede vardı ama, bardakta mısırın gelmesiyle oda arabalı standa girdi ve çeşitleri arttı.

 14. İnternetteki Girişimci Siteler İnternet ortamında birçok yeni site ortaya çıktı ve bu siteler çok kısa zamanlarda dünyanın en zengin şirketleri arasına girdiler. İşte bunlardan bazı örnekler

 15. facebook

 16. Facebook Daha önce facebook yoktu. İsrailli bir girişimci bu fikri ortaya attı ve internet sitesini kurdu. Biraz reklam yaptı Ve şuanda dünyanın en çok girilen ve en çok reklamalan siteleri arasında

 17. google

 18. google Google de bi kaç sene evvel yoktu. Önce bir evin araba garajında birkaç genç öğrenci tarafından kuruldu Ve şu anda dünyanın en zengin şirketlerinden birisi

 19. Amerikalı Bill Gates (Microsoft-53 milyar dolar)

 20. Hintli iş adamı MukeshAmbani (Petrokimya-29 milyar dolar)

 21. Fatih Sultan Mehmet ( büyük topları icat etti ve surları yıktı.)

 22. Atatürk ( ülkemiz için bir çok yenilikler yaptı)

 23. Burada neden sizin adınız olmasın? Ve sizin resminiz. Unutmayın onlarda sizin gibi çocuktular, gençtiler, yaşlandılar. Arkalarında bir koca isim bıraktılar.

 24. Ahmet EK (1-A sınıf öğretmeni) Slaytımız bitti. Teşekkür ederiz