İSTANBUL FİNANS MERKEZİ GİRİŞİMİ
Download
1 / 10

2013 - PowerPoint PPT Presentation


 • 226 Views
 • Uploaded on

İSTANBUL FİNANS MERKEZİ GİRİŞİMİ ISTANBUL FINANCIAL CENTER INITIATIVE (IFCI). 2013. İSTANBUL FİNANS MERKEZİ GİRİŞİMİ. YAPISI  İstanbul Finans Merkezi Girişimi; akademisyen, bürokrat ve işadamlarından oluşan bir düşünce kuruluşudur. MİSYONU NEDİR?

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' 2013' - crevan


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

İSTANBUL FİNANS MERKEZİ GİRİŞİMİ

ISTANBUL FINANCIAL CENTER INITIATIVE (IFCI)

2013


Stanbul f nans merkez g r m
İSTANBUL FİNANS MERKEZİ GİRİŞİMİ

 • YAPISI 

  İstanbul Finans Merkezi Girişimi; akademisyen, bürokrat ve işadamlarından oluşan bir düşünce kuruluşudur.

 • MİSYONU NEDİR?

  İstanbul'un finans merkezi olması için gerekli altyapının doğru şekilde kurgulanması için kamu ve özel sektörün eşgüdümlü olarak çalışmasını sağlamak.

 • HEDEFİ NEDİR?

  Tüm paydaşların çıkarını koruyacak ekonomik gelişimi sağlamak için İstanbul'un finans merkezi olması.

 • YÖNTEMİ NEDİR?

  Tüm uluslararası toplantılarda yapılacak panellerle İstanbul Finans Merkezi (IFM)’'yi tanıtmak,

  Akademik çalışmalarla literatüre katkı sağlamak,

  Diğer finans merkezlerinin kuruluşunu incelemek ve birlikte hareket etmek, 

  Radyo, web, web tv, dergi, sponsorlu tv programları ile tanıtım ve bilinirlik yaratmak.


Dan manl k ve hizmetler
Danışmanlık ve Hizmetler

 • Kurumsal, marka ve proje bazında iletişim stratejileri oluşturma

 • Planlama, uygulama ve değerlendirme

 • Özel etkinlik, organizasyon tasarımı ve uygulama

 • Basın ve medya ilişkileri

 • Basın toplantıları

 • Sponsorluk uygulamaları ve pazarlama destekleyici programlar yaratma

 • Konu ve sorun yönetimi

 • Stratejik planlama ve uygulama

 • Kriz yönetimi


Medya Platformu: finanstrend.com

 • Finanstrend Internet Hizmetleri tarafından hazırlanmaktadır.

 • Finanstrend Internet Hizmetleri Ltd. Şti. İstanbul Ticaret Odası’na bağımsız bir medya şirketidir .

 • 2 Ocak 2008 tarihinde yayına başlamıştır.

 • Aylık 140.000 ziyaretçisi ile üst gelir - üst eğitim grubundaki yatırımcılara kapsamlı, ayrıntılı finans haberleri sunar.

 • Finanstrend.com ile

  • Yatırımcılar yurtiçi ve yurtdışı piyasalardaki gelişmeleri izleyebilir,

  • Bu gelişmelerin Türkiye’de ekonomiye ve finansal piyasalara etkisini görür,

  • Önde gelen banka ve yatırım bankalarının piyasalarla, Türk şirketleri ve ekonomisiyle ilgili raporlarını izler,

  • Yabancı yatırım bankalarının Türkiye raporlarını okumak sadece finanstrend.com’da mümkündür.


Ba kan dr artun kocabalkan
Başkan: Dr. Artunç Kocabalkan

1992 yılında Yıldız Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Kocabalkan, Ziraat Bankası Bankacılık Okulu ile bankacılık hayatına girdi. Çeşitli banka ve aracı kurumların hazine bölümlerinde çalıştı. 2000 yılında Cnbc-e’nin kuruluşuyla birlikte medya sektörüne adım atan Kocabalkan, Cnbc-e’de genel yayın yönetmen yardımcısı ve anchor olarak 12 yıl çalıştı.Kocabalkan, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi ve Finans Bölümü’nde master, Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde Bankacılık doktora programlarını tamamlamıştır.


Ekip

 • Finanstrend.com Kurucu Editörü ve Forbes Türkiye Yayın Danışmanı : Murat Arın

  1967’de İstanbul’da doğdu. Saint Joseph Lisesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul Ü. İktisat Fak. İng. İktisat Bölümü’nü bitirdi. Gazeteciliğe 1987 yılında Cumhuriyet Gazetesi’nde başladı. 1994-1996 yıllarında Reuters’ta görev yaptı. 1997-1999 yılları arasında sırasıyla Liberal Bakış, Yeni Yüzyıl ve Sabah gazetelerinde finans editörlüğünü üstlenen Arın, daha sonra Yeni Binyıl gazetesinin Ekonomi Müdürü olarak görev yaptı. Arın, 2000 yılı ekim ayında yayına başlayan cnbc-e TV’nin kuruluşunda Haber Müdürlüğü yaptıktan sonra Genel Yayın Yönetmeni olarak görevine devam etti. 2005 yılı Ekim ayında yayına başlayan Forbes Türkiye dergisinde Yayın Danışmanı olarak gazetecilik yaşamını sürdürmektedir.

 • Genel Koordinatör : Fulya Kocabalkan

  1971’de Malatya’da doğdu. 1994’te Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümü’nden mezun olduktan sonra İş Bankası Menkul Kıymetler Müdürlüğü’nde başladığı bankacılık kariyerine çeşitli aracı kurumların hazine bölümlerinde çalışarak devam etti. Boğaziçi Üniversitesi Finans Mühendisliği bölümünde master, Marmara Üniversitesi Bankacılık Doktora Programı’nda doktora çalışmalarını tamamladı. Şirket’teki görevinin yanı sıra çeşitli üniversitelerde de ders vermektedir.


Ekip

 • Proje Yönetimi ve Medya Planlama: Burcu Atasoy

  Burcu Atasoy, 1979 yılında doğdu. Liseyi Ankara'da Çankaya Anadolu Lisesi'nde, lisans eğitimini ise Marmara Üniversitesi Radyo-TV-Sinema bölümünde tamamladı. Üniversite yıllarından itibaren NTV International, NTV, CNBC-e kanallarında prodüktör olarak çalıştı. MBA derecesini Işık Universitesi'nden aldı. Turner Broadcasting Systems'da Presentation Coordinator görevi ardından DECASoft AG'de Chief Operating Officer olarak calismaya başladı. Finanstrend.com'da da proje yöneticisi olarak calismaktadir.

 • Görsel Hizmetler ve Prodüksiyon : Ömer Denizer

  1966 yılında doğdu, Saint Benoit Fransız Erkek Lisesi’nin ardından Uludağ Üniversitesi İşletme Fakültesi bölümünden mezun oldu.1993-1996 yıllarında ATV haber Merkezi, 1996-1999 ATV Haberci Belgesel programında Coşkun Aral ile çalıştı.1999-2000 yıllarında NTV International, 2000-2007 CNBC-e Finans Cafe programında Şef Produktör olarak çalıştı. 2007- 2009 İZ TV’de Coşkun Aral ile Dünya Güncesi ve Türkiye Notları ve TRT Türk Haberci İz Peşinde belgesellerinde görüntü yönetmeni olarak çalıştı. 2009 yılından bu yana çeşitli firmalara kurumsal film çalışmaları, medya eğitmenliği, “2010 Dünya Kupası Perde Arkası”, “Adım Adım Kağıthane”, “Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi”, “Açık Toplum Vakfı 10.Yıl Belgeseli”, “Açık Toplum Vakfı Haklar Belgeseli”, “Toplum Gönüllüleri Vakfı 10.yıl Belgeseli “ “NTV-Esaret Günlüğü”’belgesellerinde görüntü yönetmenliği yapan Ömer Denizer son olarak “Balkan Belgeseli” çekimlerini tamamlamıştır. 50’yi aşkın ülkede belgesel deneyimi bulunuyor. Finanstrend’in kuruluşundan itibaren canlı yayın roportajlarını gerçekleştirdi. Görüntü yönetmenliğinin yanı sıra canlı yayın yönetmenliği ve saha prodüktörlüğü yapmaktadır. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.


Ekip

 • Satış ve Organizasyon: Ayça Denizer

  1966 yılında Ankara’da doğdu. İlk,Orta ve Lise öğreniminini Ted Ankara Kolejinde tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Programcılılığı bölümünü bitirdi. 15 yıl boyunca Marsh Sigorta ve Reasürans Brokerliğinde satış ve operasyon bölümlerinde yöneticilik deneyimi bulunan Ayça Denizer 2011 yılından bu yana finanstrend.com da Satış ve Organizasyondan sorumlu olarak çalışmaktadır.

 • Editör: Pelin Gezer

  1984, İzmir doğumludur.Üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamladı. Çevirmenliğin yanı sıra üniversite yayınlarında muhabirlik ve editörlük yapan Gezer, Haziran 2008’de mezun olduktan sonra Temmuz 2008’de Finanstrend’de çalışmaya başladı.

 • Editör: Pervin Aygen

  1985 yılında İzmit’te doğdu. 2009 yılı Şubat ayında Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olan Pervin Aygen 2009 yılı Ocak ayında finanstrend.com şirketinde stajyer olarak başladığı kariyerine halen editör olarak devam ediyor. Öğrencilik dönemi boyunca yaz aylarında çeşitli bankalarda stajyerlik görevinde bulunan Pervin Aygen yanı sıra üniversite kapsamında faaliyet gösteren öğrenci topluluklarda aktif görev aldı.


Etkinliklerimiz
Etkinliklerimiz

Rising Vision of 2023

The New financial Center İstanbul

24-01-2013

Sunstar Hotel

Davos


Etkinliklerimiz1
Etkinliklerimiz

TKYD BASIN TOPLANTISI

Bireysel Emeklilik'te Yeni Dönem

16 Ocak 2013

HYATT REGENCY - İSTANBUL


ad