گزيده اي از بازتاب خبري اقدامات و فعاليتهاي
Download
1 / 15

گزيده اي از بازتاب خبري اقدامات و فعاليتهاي سازمان اسناد و كتابخانه ملي استان يزد - PowerPoint PPT Presentation


  • 159 Views
  • Uploaded on

گزيده اي از بازتاب خبري اقدامات و فعاليتهاي سازمان اسناد و كتابخانه ملي استان يزد در بعضي از سايت هاي خبري استان بهار93(فروردين). برپایی نمایشگاهي از اسناد قیام مردم یزد؛ توسط مركز اسناد و كتابخانه ملي. 1.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'گزيده اي از بازتاب خبري اقدامات و فعاليتهاي سازمان اسناد و كتابخانه ملي استان يزد' - conor


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

گزيده اي از بازتاب خبري اقدامات و فعاليتهاي

سازمان اسناد و كتابخانه ملي استان يزد

در بعضي از سايت هاي خبري استان

بهار93(فروردين)


برپایی نمایشگاهي از اسناد قیام مردم یزد؛ توسط مركز اسناد و كتابخانه ملي

1

دهم فروردين 1357 برگي از تقويم پر فراز و نشيب ايران است كه تا هميشه تاريخ در صفحه ي روزگار، سربلند و پر افتخار خواهد ماند. همزمان با گراميداشت سالگرد قيام خونين مردم يزد در سال 1357 نمایشگاهي از اسناد و مدارك اين واقعه مهم و سرنوشت ساز استان، در مركز اسناد و كتابخانه ملي يزد برپا شده است.

در این نمایشگاه نامه های محرمانه و سری ساواک یزد، قم و اصفهان، پیام ها، بیانیه ها و اعلامیه های علما و مراجع تقلید در آن دوره تاریخی،مکاتبات و پیام های شهید آیت الله صدوقی، و تصاویر منحصر به فرد از آن روزها ارائه شده است.

اين نمايشگاه تا تاريخ 20 فروردين ماه 93 همه روزه از ساعت 8تا20 در محل تالار خانه لاري ها واقع در خيابان امام خميني(ره)، محله فهادان پذيراي عموم خواهد بود.

گفتني است، در ايام تعطيلات نوروزي در همين محل نمايشگاه اسناد و عكس هاي قديمي يزد و هفت سين اسناد برپا شده بود، كه مورد استقبال ميهمانان و بازديد كنندگان قرار گرفت.


پوستر مردم یزد؛ توسط مركز اسناد و كتابخانه مليبرپایی نمایشگاهي از اسناد قیام مردم یزد؛ توسط مركز اسناد و كتابخانه ملي

2


برپایی نمایشگاهي از اسناد قیام مردم یزد؛ توسط مركز اسناد و كتابخانه ملي

3


برپايي 5 نمايشگاه مختلف نوروزي از اسناد موضوعي، توسط مركز اسناد و كتابخانه ملي استان يزد

4

به مناسبت فرارسيدن نوروز 1393، مركز اسناد و كتابخانه ملي استان ، 5 نمايشگاه از اسناد موضوعي را براي بازديد گردشگران برگزار كرد.

به نقل از محمد رضا ملك ثابت مدير اسناد و كتابخانه ملي استان؛ در راستاي آشنايي بيشتر گردشگران ايراني و ايرانگردان خارجي با تاريخ و فرهنگ و مناسبت هاي مهم كشور عزيزمان ايران؛ مركز اسناد و كتابخانه ملي استان در اقدامي بي نظير 5 نمايشگاه از اسناد موضوعي را در محل تالار بزرگ خانه لاريها برپا كرد، كه مورد استقبال بازديد كنندگان قرار گرفت.

گفتني است برگزاري نمايشگاه هاي اسناد مرتبط با آيت الله كاشاني از تاريخ 20الي25اسفند(همزمان با سالروز درگذشت)، اسناد پروين اعتصامي از تاريخ 25الي29 اسفندماه(همزمان با زادروز)، اسناد مرتبط با موضوع ملي شدن صنعت نفت از تاريخ 29الي5فروردين 93، اسناد يزد قديم و نوروز به مناسبت فرارسيدن سال جديد از تاريخ 5لغايت 10فروردين و اسناد دهم فروردين از تاريخ 10لغايت 20فروردين ماه در محل مركز اسناد و كتابخانه ملي استان از جمله اين نمايشگاه ها بوده است.


برپايي 5 نمايشگاه مختلف نوروزي از اسناد موضوعي، توسط مركز اسناد و كتابخانه ملي استان يزد

5


تقدير نماينده مردم يزد و اشكذر در مجلس شوراي اسلامي و فرماندار يزد از تلاشهاي مدير مركز اسناد و كتابخانه ملي استان يزد

6

دكتر محمد صالح جوكار نماينده مردم يزد و اشكذر در مجلس شوراي اسلامي و عضو كميسيون امنيت ملي مجلس از زحمات و تلاشهاي محمد رضا ملك ثابت مديراسناد و كتابخانه ملي استان يزد قدرداني كرد.

در بخشي از اين تقديرنامه آمده است:

با تحسين از اقدامات موثر جناب عالي در جهت جمع آوري و ساماندهي اسناد كه گواهي بر فرهنگ غني اين ديار و كشور عزيزمان در سطوح مختلف بويژه مبارزه با استكبار مي باشد، بدينوسيله تقدير و تشكر خود را اعلام نموده، و از خداوند متعال سعادت و سرافرازي شما را در ادامه خدمت به نظام مقدس جمهوري اسلامي خواستارم.

همچنين فرماندار يزد نيز با ارسال لوح تقدير از تلاش ها و مساعي مدير اسناد و كتابخانه ملي استان تقدير و تشكر كرد.


تقدير نماينده مردم يزد و اشكذر در مجلس شوراي اسلامي و فرماندار يزد از تلاشهاي مدير مركز اسناد و كتابخانه ملي استان يزد

7


36000 92
بازديد بيش از 36000نفر در سال92 از محل استقرار و نمايشگاه سازمان اسناد و كتابخانه ملي استان يزد

8

بازديد بيش از 36000نفر در سال92 از محل استقرار و نمايشگاه سازمان اسناد و كتابخانه ملي استان يزد

محل استقرار سازمان اسناد و كتابخانه ملي استان يزد روزانه پذيراي گردشگران و محققاني است كه از شهرهاي مختلف و از مراكز  علمي و دانشگاهي ايران و بعضا خارج از كشور  به اين مكان تاريخي سفر مي كنند.

خانه لاري ها كه محل استقرار اين سازمان است به دليل قرار گرفتن در بافت تاريخي و يكي از قديمي ترين خانه هاي سنتي كشور با معماري خاص و نيز وجود كتابخانه ملي  مكان مناسبي جهت پركردن اوقات فراغت و انجام فعاليت هاي تحقيقاتي و پروژه هاي علمي و هنري دانشجويان است.

سازمان اسناد و كتابخانه ملي استان يزد همه روزه، پذيراي علاقمنداني است كه تعداد آن ها در هر ماه به طور ميانگين 3000 نفر مي باشد و بازديد بيش از 36000 نفر در سال 92 گواهي بر همين مدعاست.

اين سازمان از ساعت 30/7 صبح تا 9 شب براي استفاده بازديدكنندگان باز مي باشد.

گفتني است در ايام تعطيلات نوروزي تعداد بازديدكنندگان از خانه لاريها و گنجينه اسناد ملي استان يزد به بيش از 3000 نفر در هر روز رسيده است.


36000 921
بازديد بيش از 36000نفر در سال92 از محل استقرار و نمايشگاه سازمان اسناد و كتابخانه ملي استان يزد

9


بازديد ويژه علاقمندان به اسناد تاريخي از نمايشگاه هاي اسناد سازمان اسناد و كتابخانه ملي يزد در نوروز93

10

نمايشگاه هاي ويژه اسناد در نوروز 93 كه توسط سازمان اسناد و كتابخانه ملي استان در محل خانه لاريها برپا شده بود علاقمندان زيادي را به خود جلب كرد.

به نقل از محمد رضا ملك ثابت مدير سازمان اسناد و كتابخانه ملي استان برگزاري 5 نمايشگاه تاريخي از اسناد موضوعي با عناوين(اسناد آيت الله كاشاني، پروين اعتصامي، ملي شدن صنعت نفت، اسناد تاريخي يزد و نوروز و اسناد 10فروردين) در محل خانه لاريها كه به مناسبت فرارسيدن نوروز 93برگزار گرديد، در كنار نمايشگاه دائمي از گزيده هاي اسناد ملي استان در موضوعات مختلف(اسناد تجاري، حكومتي، ازدواج، آگهي ها، قنات، انقلاب، دفاع مقدس، كشف حجاب، حاكمان يزد و ...)، همچنين غرفه ويژه اسناد خليج فارس-كه نمونه هايي از اسناد فارسي، عربي و انگليسي در آن ارائه شده است- و نيز تابلونوشته هايي از سخنان امام علي(ع) به 5 زبان بين المللي ، همراه با توضيح كارشناسان سازمان براي بازديدكنندگان داخلي و خارجي و معرفي بخش ها مختلف مديريت(آرشيو شفاهي، كتابخانه ملي، پيش آْرشيو، اطلاع رساني اسناد و ...) ، توانست ضمن آشناساختن مردم با تاريخ و فرهنگ كشور نظر گردشگران داخلي و خارجي را به فعاليتهاي اين سازمان جلب كند.

گفتني است خانه لاريها محل استقرار سازمان اسناد و كتابخانه ملي استان در ايام نوروز محل بازديد بيش از 3000 نفر در روز بود كه زمينه مساعدي را براي برگزاري نمايشگاه هاي اسناد موضوعي و نيز آشناسازي هم ميهنان با سازمان اسناد و كتابخانه ملي را فراهم كرده بود.


بازديد ويژه علاقمندان به اسناد تاريخي از نمايشگاه هاي اسناد سازمان اسناد و كتابخانه ملي يزد در نوروز93

11


تصاوير برخي از موضوعات اسناد موجود در نمايشگاه هاي اسناد سازمان اسناد و كتابخانه ملي يزد در نوروز93

12


تصاوير بازديد از نمايشگاه هاي اسناد سازمان اسناد و كتابخانه ملي يزد در نوروز93

13


تهيه و تنظيم اسناد سازمان اسناد و كتابخانه ملي يزد در نوروز93

روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي استان يزد

مردادماه93


ad