Тритон звичайний
Download
1 / 10

?????? ????????? - PowerPoint PPT Presentation


  • 111 Views
  • Uploaded on

Тритон звичайний. Тритон звичайний— найбільш поширений вид роду тритонів. За новою класифікацією цей вид відносять до роду малих тритонів, родини справжніх саламандр ряду хвостатих земноводних.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' ?????? ?????????' - conan-cleveland


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

6734046

Тритон звичайний— найбільш поширений вид роду тритонів. За новою класифікацією цей вид відносять до роду малих тритонів, родини справжніх саламандр ряду хвостатих земноводних.

Вид близький до карпатського тритона. Обидва види співіснують в деяких місцевостях Карпат та іноді розмножуються в одних і тих самих водоймах. Їх гібриди помічені в районі Трускавця Львівської області і околицях Доманинців міста Ужгород Закарпатської області.


6734046

Ареал поширений вид роду тритонів. За новою класифікацією цей вид відносять до роду малих тритонів, родини справжніх саламандр ряду хвостатих земноводних.розповсюдження:

Ареал покриває територію від Англії та центральної частини Франції, далі на схід, захоплюючи більшу частину Скандинавії (за винятком її північної частини), трапляється в країнах Балтії, у Білорусі, в Україні, доходить до Уралу (далі переходить в азіатську частину Росії, однак в європейській частині Росії відсутній в її приполярних регіонах та в нижньому Поволжі). В Україні звичайний тритон водиться у західних, центральних, північних та східних областях. На півдні його межа проходить Одеською (Біляївський та Білгород-Дністровський райони),Миколаївською (Врадіївський район) та Херсонською областями, далі у східному напрямку вона зміщується дещо північніше і йде Запорізькою (острів Хортиця), Харківською та Луганською (Станично-Луганський район) областями.


6734046

Шкіра гладенька, або малозерниста. Спина забарвлена в оливково-бурі або сірі тони, боки — в оливково-жовті з сріблястим тони. Зверху і по бокам тіла розвинені відносно великі темні плями (у самиць не такі виразні). Забарвлення черева жовто-помаранчевих тонів з добре розвиненими невеликими темними плямами. На голові помітні повздовжні темні смуги, дві з яких виглядають контрастніше і проходять через очі.

Самці в сезон розмноження забарвлені яскравіше, у них на тілі й по боках хвоста розвиваються голубуваті смуги-плями. Водночас на спинному боці в них розвивається гребінь, який на відміну від гребенястого тритона, при переході на спинну частину не утворює перерви біля основи хвоста. Не виключено,що в цей час він може використовуватися як додатковий дихальний орган. Також у шлюбний період на пальцях задніх кінцівок з'являються перетинки.Личинки оливково-бурі з темними крапками, знизу світлі.


6734046
Життя у природі малозерниста. Спина забарвлена в оливково-бурі або сірі тони, боки — в оливково-жовті з сріблястим тони. Зверху і по бокам тіла розвинені відносно великі темні плями (у самиць не такі виразні). Забарвлення черева жовто-помаранчевих тонів з добре розвиненими невеликими темними плямами. На голові помітні повздовжні темні смуги, дві з яких виглядають контрастніше і проходять через очі.

Час пробудження після зимової сплячки залежить від погодних умов року, а також від особливостей місця перебування тварин. Так, в умовах Закарпаття ці тварини активні у водоймах вже на початку — середині березня, але у горах вихід з зимівлі затримується до травня, незважаючи на те, що ці тварини стійкі до низьких температур і їх знаходили у водоймах, ще частково вкритих льодом.


6734046

Існують дані про те, що звичайні тритони можуть зимувати на личинковій стадії, і тоді метаморфоз відбувається навесні наступного року. Статевої зрілості тритони цього виду досягають на 2–3-у році життя, хоча в інших ділянках ареалу (Скандинавія), строки статевозрілості можуть зсуватися на 5–6 років.


6734046
Виконували! звичайні тритони можуть зимувати на личинковій стадії, і тоді метаморфоз відбувається навесні наступного року. Статевої зрілості тритони цього виду досягають на 2–3-у році життя, хоча в інших ділянках ареалу (Скандинавія), строки статевозрілості можуть зсуватися на 5–6 років.

Слободенюк Юлія

Федорчук Олександра


ad