Vyhody Rizeni Se Zimnimi Pneumatikami Na Lede - PowerPoint PPT Presentation

v hody zen se zimn mi pneumatikami na led n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Vyhody Rizeni Se Zimnimi Pneumatikami Na Lede PowerPoint Presentation
Download Presentation
Vyhody Rizeni Se Zimnimi Pneumatikami Na Lede

play fullscreen
1 / 9
Download Presentation
Vyhody Rizeni Se Zimnimi Pneumatikami Na Lede
14 Views
Download Presentation

Vyhody Rizeni Se Zimnimi Pneumatikami Na Lede

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

  1. Výhody Řízení Se Zimními Pneumatikami Na Ledě

  2. Výhody Řízení Se Zimními Pneumatikami Na Ledě • Při jízdě na ledu potřebujete pneumatiku, která je určena ke zvládnutí zimních podmínek. Nejde bezpečně řídit s pneumatikou, která nebyla schválena pro zimní teploty.

  3. Výhody Řízení Se Zimními Pneumatikami Na Ledě • Kromě bezpečnosti je zde pět výhod řízení se zimními pneumatikami na sněhu a ledu:

  4. Výhody Řízení Se Zimními Pneumatikami Na Ledě • Speciální směsiZimní pneumatiky jsou navrženy tak, aby udržovaly pružnost gumy během extrémního chladného počasí a zajistily, že máte pneumatiku, která je vyrobena tak, aby zvládla náročné situace v podmínkách pod nulou. Máte pneumatiky s bodci nebo pneumatiky bez bodců.

  5. Výhody Řízení Se Zimními Pneumatikami Na Ledě • Vynikající trakceZimní pneumatiky mají lepší a hlubší šňůry, které se postupně zmenšují podél běhounu. Ty jsou navrženy tak, aby vytvářely větší pohyb a v podstatě "kousaly" do ledu, který se může držet na silnici. Běhoun také snižuje nebezpečí kumulace sněhu.

  6. Výhody Řízení Se Zimními Pneumatikami Na Ledě • Lepší brzděníV nouzových situacích mají řidiči občas tendenci dupnout na brzdový pedál. To může být problém s tuhými pneumatikami, které by pravděpodobně reagovaly sklouznutím na chladném a kluzkém povrchu. Správné zimní pneumatiky zůstávají měkké a mají vyšší šanci na to, aby pomohly vozidlo zastavit. Se správnou zimní pneumatikou se výrazně sníží brzdná dráha.

  7. Výhody Řízení Se Zimními Pneumatikami Na Ledě • Odolnost vůči hydroplaninguKdyž pneumatiky přejíždí po namrzlých ulicích, led pod vozem se taví, což vytváří vrstvu vody, která může způsobit, že se vozidlo může nekontrolovatelně sklouznout. Zimní pneumatiky snižují tento jev, známý jako hydroplaning, pomocí velkých drážek, které tlačí vodu bokem ven.

  8. Výhody Řízení Se Zimními Pneumatikami Na Ledě • Manévrovatelnost na sněhuSe zvýšenou trakcí, kterou získáte od zimních pneumatiky, budete moci manévrovat na sněhu, aniž byste ztratili přilnavost.

  9. Výhody Řízení Se Zimními Pneumatikami Na Ledě • Pro více informací o zimních pneumatikách navštivte: Nokian Tyres