slide1 n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Многогранники в мистецтві , архітектурі , в житті … PowerPoint Presentation
Download Presentation
Многогранники в мистецтві , архітектурі , в житті …

Loading in 2 Seconds...

  share
play fullscreen
1 / 25
Download Presentation

Многогранники в мистецтві , архітектурі , в житті … - PowerPoint PPT Presentation

charlton-alberto
320 Views
Download Presentation

Многогранники в мистецтві , архітектурі , в житті …

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. Многогранники в мистецтві, архітектурі, в житті…

 2. Багатогранники в архітектурі

 3. Якщо ми розглянемо перші архітектурні споруди, які будувалися людиною з каменів, то можна зазначити, що вже тоді людина вибирала найвиразніші за формою і величиною камені. Піраміда Місяця. Кінець 1 тис до н. е.. - Початок н. е.. Висота 42 м. Теотіуакан Тенаюке. Піраміда 12-15 ст. Культура ацтеків. ПірамідаКукулькана («Кастільо») в Чичен-Іца. Культура майя. 8-12 ст. Мексика.

 4. Перше чудо світу Пірамідальна форма в будівництві була популярна в стародавньому світі. Піраміда Хеопса, може бути, саме грандіозне спорудження на землі. Майже п'ять тисяч років стоїть ця величезна піраміда. Висота її сягала 147 м. Аж до кінця XIX ст. піраміда Хеопса була найвищим спорудженням на землі.

 5. Фароськиймаяк (Олександрійський маяк), одне з Семи чудес світу. Фароський маяк складався з трьох мармурових башт, Перша башта прямокутний паралелепіпед. Над цією вежею розташовувалася менша, восьмикутна призма. Верхня вежа формою нагадувала циліндр, в якому горів вогонь, який допомагав кораблям благополучно досягти бухти. На вершині вежі стояла статуя Зевса Спасителя. Загальна висота маяка становила 117 метрів.

 6. Сучасна архітектура

 7. Роттердам - місто самої оригінальної архітектури в світі Роттердам - шикарне сучасне місто з будинками в 30, 40 ... і до 176 поверхів. Практично всі будівлі являють собою багатогранники

 8. У самому центрі міста стоять самі незвичайні будинки. Наприклад, будинок-багатогранник, де граней - десятки.

 9. Або незвичайний житловий будинок: на численних, з'єднаних між собою тумбах стоять на ребрах кубики. На кожній тумбі - по кубику. Кожен кубик - триярусна квартира для однієї сім'ї. Адже ми звикли жити в паралелепіпедах, міцним фундаментом. А цей куб - парить.

 10. Многогранники у природі У книзі німецького біолога початку нашого століття Е. Геккеля "Краса форм у природі" можна прочитати такі рядки: "Природа вигодовує на своєму лоні невичерпну кількість дивних створінь, які по красі і різноманітності далеко перевершують всі створені мистецтвом людини форми".

 11. Скелет одноклітинного організму феодаріі (Circjgjniaicosahtdra) за формою нагадує ікосаедр .

 12. Водорості вольвокс - один з найпростіших багатоклітинних організмів - являє собою сферичну оболонку, складену в основному семикутними, шестикутними і п'ятикутними клітинами

 13. Віруси, побудовані тільки з нуклеїнової кислоти і білка, можуть походити на правильний двадцятигранник, або ікосаедр. Є віруси, що розмножуються в клітинах тварин, інші облюбували рослини, треті паразитують, але ікосаедричнаформа зустрічається у вірусів всіх цих трьох груп.

 14. Гірський кришталь Природна форма кристалів турмаліна Сучасналюдина, впершезіткнувшись з природнимикристалами, найчастіше не вірить, щоці многогранники не є справою рук вправногомайстра.

 15. Так виглядають кристали в природі

 16. Многогранники в мистецтві. Приклад зображенняправильнихбагатогранників, виконаний художником XX століття Сальвадором Далі (1904-1989)

 17. Голандськийхудожник М.К. Ешер в деякому роді є батьком математичного мистецтва. Однією з частих тем математичного мистецтва є використання багатогранників

 18. У 2009 р. виповнилося500 років з часу виходу в світ книги Луки Пачолі «Божественна пропорція», Книга , для якої Леонардо виконав 59 ілюстраційрізнихбагатогранників, справила великий вплив на розвитокгеометрії того часу, зокрема, стереометріїбагатогранників.

 19. Обидві мозаїки створені ФраДжовані де Верона (1457-1525) для церкви Santa Maria in Organoу Вероні орієнтовно в 1520 р..

 20. Многогранники в декоративно-прикладному мистецтві

 21. Многогранники в ювелірному виробництві

 22. Многогранники в техніці

 23. Багатогранники в побуті

 24. Висновок Отже в нашому житті на кожному кроці ми зустрічаємося з многогранниками. Без них не можна у явити наше життя.

 25. Дякуємо за увагу