Download
slide1 n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Zespół Szkół Zawodowych Nr 3 w Katowicach Mallow , 2013 PowerPoint Presentation
Download Presentation
Zespół Szkół Zawodowych Nr 3 w Katowicach Mallow , 2013

Zespół Szkół Zawodowych Nr 3 w Katowicach Mallow , 2013

110 Views Download Presentation
Download Presentation

Zespół Szkół Zawodowych Nr 3 w Katowicach Mallow , 2013

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. PROJEKT LdV IVT„ Perspektywy twojej przyszłej kariery zawodowej ”Jak Zwiedzaliśmy Irlandię, w marcu 2013r. Zespół Szkół Zawodowych Nr 3 w Katowicach Mallow, 2013

 2. WYCIECZKA DO GALWAY Galway jest miastem położonym w zachodniej Irlandii. W średniowieczu głównie było zamieszkałe przez klany kupieckie. Charakterystyczne jest także używanie tutaj języka irlandzkiego w oznaczeniach budynków, ulic i innych miejsc w mieście.

 3. GALWAY Miasto Galway znane jest z kultywowania języka, muzyki, pieśni oraz tańców irlandzkich. Ze względu na dość powszechną znajomość języka irlandzkiego (w przeciwieństwie do innych miast) zwane jest czasami "dwujęzyczną stolicą", choć i tutaj w życiu codziennym używany jest język angielski.

 4. GALWAY – MIASTO ARTYSTÓW Główna ulica miasta zachwyciła nas nie tylko tętniącą życiem atmosferą klimatycznych kafejek, mieszanką akcentów języka angielskiego, w który nieustannie próbowaliśmy się wsłuchiwać…

 5. … próbowaliśmy wypieków

 6. GALWAY W drodze powrotnej zrobiliśmy krótki postój - Zainteresowała nas ciekawa nazwa zajazdu SportsRestaurant, a chętnych do pozowania na zainstalowanych tam rowerach było wielu…

 7. Salt Hill nad Atlantykiem Zatrzymaliśmy się również w Salt Hill – nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego w miejscu, gdzie latem zjeżdżają się tłumnie turyści na wakacyjny wypoczynek.

 8. Lough Gur – Killmallock Jezioro Lough Gur jest jednym z największych w hrabstwie Limerick, ale słynie ono przede wszystkim z ważnych wykopalisk archeologicznych z epoki neolitu.

 9. Jezioro Lough Gur Jezioro ma kształt litery C, a w jego wody od wschodu wcina się niewysokie wzniesienie o nazwie Knockadoon, na którym ulokowana była niegdyś osada. Obecnie na wzgórzu znajdują się główne wykopaliska, można tu zobaczyć pozostałości po grodzisku i chatach.

 10. Spacer wokół jeziora

 11. Opactwo w Killmallock Pomiędzy Cork a Limerick, znajduje się ciekawy obiekt 'DominicanPriory' - kosciół dominikański z XIII wieku!

 12. Opactwo w Killmallock

 13. Najsłynniejszy zamek w Irlandii - CASHEL W drodze do Dublina zatrzymaliśmy się przy najsłynniejszym irlandzkim zamku w Cashel. Ten monumentalny zamek wzniesiony jest na wapiennej skale. Zamek w Cashel powiązany jest z legendą świętego Patryka patrona Irlandii. Dookoła zamku znajduje sie stary cmentarz z licznymi celtyckimi krzyżami. Ze wzgórza rozciąga się widok na miasto Cashel i zielone łąki Irlandii.

 14. Wycieczka do Dublina Dublin jest atrakcyjnym pod względem turystycznym miastem, decyduje o tym m.in. jego specyficzna atmosfera. Zachowało się tutaj stosunkowo niewiele starszych zabytków. Jednym z nich jest Zamek Dubliński. W pobliżu zamku, od zachodniej strony znajduje się katedra Kościoła Chrystusowego.

 15. Przejażdżka irlandzkim double-deckerem Dublin przywitał nas typowo irlandzką pogodą. Aby zobaczyć jak największą ilość dublińskich zabytków a jednocześnie nie pokonywać długich dystansów w strugach deszczu - zdecydowaliśmy się na wycieczkę objazdową zielonym double-deckerem. Po wynegocjowaniu korzystnej ceny dla całej naszej grupy, każde z nas dostało komplet słuchawek, przez które wsłuchiwaliśmy się w opowieści na temat właśnie mijanych zabytków i ciekawych miejsc.

 16. Nasz double-decker

 17. Busikiem po Dublinie 

 18. Widoki z busika

 19. Spacer po deszczowym Dublinie

 20. O’Connell Street w Dublinie Na zakończeniu wizyty w Dublinie spędziliśmy wolny czas na głównej ulicy DublinaO’Connell Street. Kilku naszym chłopcom ewidentnie zaimponował grajek uliczny i postanowili mu przez chwilę potowarzyszyć, wzbudzając przy tym zainteresowanie przechodzących turystów…

 21. Klify Moheru zaparły nam dech w piersiach…

 22. niezapomniane widoki… Odcinek klifowego wybrzeża Oceanu Atlantyckiego w zachodniej części Irlandii. Klif, zbudowany z wapieni i piaskowców, ma około 8 km długości; w najwyższym miejscu osiąga wysokość 214 m. Jedna z głównych atrakcji turystycznych Irlandii.

 23. O’Brien’s Tower Na ich szczycie wznosi się XIX-wieczna kamienna wieża – O'Brien's Tower, zbudowana jako atrakcja turystyczna i punkt obserwacyjny.

 24. Klify Moheru

 25. Parada Św. Patryka w Cork

 26. Ulica Św. Patryka w Cork Dzień Świętego Patryka jest świętem narodowym Irlandczyków. Uroczystość przepełniona jest ulicznymi teatrami, irlandzką muzyką, tańcami, komedią, filmem, radością rodzin oraz oczywiście najlepszą na świecie paradą Dnia Świętego Patryka.

 27. Parada Św. Patryka

 28. na głowach dominowały zielone kapelusze…

 29. wymyślne stroje… Symbolem celebrowania tego święta jest zielona koniczyna, dlatego podczas parady wszyscy ubrani są na zielono, podaje się zielone piwo; a co najciekawsze, niekiedy farbuje się rzeki na zielono.

 30. Wszystkim nam było zielono…

 31. Po paradzie spacerowaliśmy po Cork

 32. Spacer brzegiem rzeki Lee

 33. Park Narodowy w Killarney Założony w 1932 i uznany za rezerwat biosfery UNESCO. Zajmuje ponad 10 tys. ha, w tym obszar jeziora Killarney. Najwyżej położone partie stanowią ostoje czerwonego jelenia.

 34. Na łonie natury w Killarney

 35. Seeyouin Ireland!