sveikat n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Į SVEIKATĄ ! PowerPoint Presentation
Download Presentation
Į SVEIKATĄ !

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 22

Į SVEIKATĄ ! - PowerPoint PPT Presentation


  • 250 Views
  • Uploaded on

Į SVEIKATĄ !. Projekto santrauka.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Į SVEIKATĄ !' - cecile


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
projekto santrauka
Projekto santrauka
  • Šis projektas yra tęstinis, nes gimnazijoje yra nuolat kreipiamas didelis dėmesys į mokinių sveikos gyvensenos ugdymą, aktyvaus gyvenimo būdo propagavimą. Atlikti geri darbai, į branduolį sukviesti aktyvūs žmonės (mokiniai, mokytojai, medicinos darbuotojai, kaimo bendruomenė ir t.t.) ir pasiekti pastebimi rezultatai.
  • Ir vis tik mokinių segamumas yra didelis. Dažnai mokiniai vietoj slidžių, teniso, tinklinio ar kitos sporto šakos geriau pasirenka pasyvų sėdėjimą prie kompiuterių, televizorių ar žaidimą su išmaniaisiais telefonais... Be to pastebėta, jog žalingi įpročiai (rūkymas, energetiniai gėrimai) traukia vis jaunesnius mokinius. Neretai tai ne tik vaikai iš asocialių, į alkoholio liūną įklimpusių šeimų, bet ir vaikai, kuriuos tėvai paliko pas senelius ar kitus pažįstamus ir išvyko į užsienį.
  • Siekdami ir toliau lavinti sveikos gyvensenos įgūdžius, šiemet tariame: „Į sveikatą!” ir projekto veiklą suplanavome taip, kad visa ji būtų tiesiogiai nukreipta į sveiko žmogaus formavimą.
sprend iama problema ir problemos aktualumas
Sprendžiama problema ir problemos aktualumas

Didelis mokinių sergamumas, pasyvus laisvalaikio leidimas, nesveika ir nesubalansuota mityba, žalingų įpročių „mada“ mokinių tarpe- tai PROBLEMOS, kurias norime spręsti šio projekto metu.

Niekam neturėtų kilti klausimų, kodėl šios problemos yra aktualios. Juk visi nori būti sveiki, deja, stebime priešingą situaciją- kuo toliau, tuo mažiau mokyklose yra visiškai sveikų vaikų.

Sveika mityba ir fizinis aktyvumas- ypač svarbūs sveikos gyvensenos komponentai, kurie turi susiformuoti jau vaikystėje. Žinome, jog mityba lemia 50%, o fizinis aktyvumas apie 20% sveikatos. Kadangi Lietuvos sveikatos rodikliai yra gana prasti, todėl būtina išsaugoti žmonių sveikatą, o pradėti ja rūpintis derėtų kuo ankstyvesniame amžiuje. Mityba yra viena iš būtinų vaiko normalaus augimo, fizinio ir psichinio vystymosi sąlygų, o fizinis aktyvumas lemia vaiko organizmo harmoningą vystymąsi ir sveikatą. Todėl sveikos mitybos įpročių ugdymas bei fizinio aktyvumo skatinimas turi būti vykdomi ne tik šeimoje, bet ir mokykloje. Juolab, kad tėvai ne visada pakankamai užsiima vaikų mitybos ugdymu bei fizinio aktyvumo skatinimu, o pasireiškus net ir mažiausiems peršalimo sindromams, puola į vaistinę ir „gelbsti situaciją“ tabletėmis.

Svarbus vaidmuo, mūsų nuomone, tenka bendrojo lavinimo mokyklos mokytojui, kuris dirbdamas su mokiniais gali įvairiomis mokiniams įdomiomis formomis pateikti esminių sveikos mitybos žinių bei padėti suprasti fizinio aktyvumo naudą. Mitybos ir judėjimo įpročiai formuojami vaikystėje turi būti stiprinami kiekvienais metais. Todėl svarbu, kad būtent mokiniai suprastų, kaip tarpusavyje yra susiję mityba, fizinis aktyvumas ir sveikata.

Taigi mokykla yra vieta, kurioje galime sėkmingai vykdyti sveikatos švietimą ir spręsti jau minėtas problemas.

projekto tikslas
Projekto tikslas

Ugdyti nuostatą gyventi sveikai, suteikiant mokiniams žinių ir supratimo fizinio aktyvumo ir sveikos mitybos temomis, kad tai peraugtų į kasdienį įprastą gyvenimo būdą, apimantį mitybos ir fizinio aktyvumo įpročius sveikatos gerinimo labui.

projekto aktualumas
Projekto aktualumas.

2013-ieji – sveikatingumo metai, o tai įpareigoja visus tiek mažus, tiek didelius labiau domėtis savo sveikata, atkreipti dėmesį, ką kiekvienas iš mūsų dedame į burną, ką veikiame laisvalaikiu ir, galų gale, ko tikimės iš tolimesnio savo gyvenimo. Žvelgiant iš šalies atrodo, jog tiek pirmokas, tiek dvyliktokas gyvena prie kompiuterio, užkandžiauja greitai paruošiamą, daugybe skonio stipriklių praturtintą maistą, užsigerdamas energetiniu gėrimu, kuris dabar karaliauja ne vien tik mūsų mokykloje, bet ir visame pasaulyje. Draugai taip pat tik Facebook‘uose, nes su savo klasiokais ar „realiais draugais“ dažnas mokinys neturi ką veikti, nežino kuo užsiimti. O kas tai yra aktyvus gyvenimo būdas, tinkamai subalansuota mityba, ar tikrai visada susirgus reikia naudoti cheminius preparatus, o gal pasveikti ar troškuliui numalšinti tinka ir arbata, galų gale, kodėl tiek daug rūkančių mokinių už gimnazijos kampo pastebi mokytojai? Šios problemos karaliauja ne tik mūsų gimnazijoje, tačiau mokytojas, dirbdamas su mokiniais gali įvairiomis, mokiniams įdomiomis formomis, pateikti esminių sveikos mitybos žinių bei padėti suprasti fizinio aktyvumo naudą, kuri įgyvendinama praktiškai gali ne tik formuoti tinkamą elgseną, bet ir suteikti teigiamų emocijų, norą aktyviai leisti laisvalaikį, poreikį bendrauti.

projekto aktualumas1
Projekto aktualumas.

Šio projekto sprendžiama problema yra labai aktuali vaikams bei paaugliams, kurie negauna pakankamai realios informacijos apie žalingų įpročių pasekmes, tinkamos mitybos grandinę bei aktyvų gyvenimo būdą, o prieš tai minėti veiksniai (žiniasklaida, tėvų pasyvus gyvenimo būdas bei draugų įtaka) sistemingai neigiamai įtakoja jauną organizmą bei tolimesnį jo vystymąsi.

Be abejo mokyklos vaidmuo, sprendžiant šią problemą yra labai didelis. Bus naudojamos įvairios priemonės(vaizdinės, garsinės, vaidybinės, kūrybinės ir t.t), kurios akivaizdžiai parodys, kas gali nutikti, vartojant alkoholį, tabaką bei narkotinių medžiagų gaminius; laikantis įvairių dietų, ar atvirkščiai, valgant nesubalansuotą ir netinkamais kiekiais maistą.

projekto veiklos akcija 1 12 klasi mokiniams gero po asorti
Projekto veiklos. Akcija 1-12 klasių mokiniams „Gero ūpo asorti“

Š.m. sausio 14-25 dienomis Gruzdžių gimnazijoje vyko akcija „GERO ŪPO ASORTI“, į kurią kvietėme visus mokinius ir mokinukus aktyviai įsitraukti į planuojamą veiklą:

Sausio 14-18 dienomis vyko „Mankštiada“ 1-4 klasių mokiniams. Linkėjome aktyviai dalyvauti, negailėti jėgų, o gal dar ir prakaito vieną kitą lašą įspausti.

Sausio 21 diena. „Šiandien aš nepykstu“- tai šypsenų ir apsikabinimų diena. Nusišypsojome sutiktiesiems, apkabinome šalia esančius draugus.

Sausio 22 dieną vyko šlepečių šou mokykloje, todėl visi turėjome avėti šlepetes!

Sausio 23- chalatų diena, nepamiršome jo atsinešti.

Sausio 24 dieną kūrėme odę švaros priemonėms. (Eilėraščiai, įvairūs posakiai, priežodžiai taip pat tinka, kad tik būtų į temą).

Sausio 25 diena- Sveikos mitybos diena- diena be traškučių, energetinių gėrimų, diena be... Anketa „Pertraukų metu valgomi užkandžiai“.

Už aktyvų dalyvavimą bei GERO ŪPO dovanojimą kitiems mokinių laukė prizai!

stalo teniso var ybos 5 10 kl mokiniams
Stalo teniso varžybos (5-10 kl. mokiniams)

Sausio mėn. Gruzdžių gimnazijoje vyko tarpklasinės1997 m. g. irjaunesnių mokinių stalo teniso varžybos. Nugalėtoju tapo R. VališauskasIa g. kl., antrąją vietą iškovojo R. Jonkus 6a kl., trečiąją – H. Blinstrubis7b kl. Nugalėtojas ir prizininkai apdovanoti diplomais.

rank lenkimo var ybos 5 12 klasi mokiniams
Rankų lenkimovaržybos (5-12 klasių mokiniams)

Vasario 21 d. gimnazijoje vyko rankų lenkimo varžybos. Jose dalyvavo gimnazinių klasių mokiniai. Varžybų nugalėtoju tapo V. Mudingis (Ivag.kl.)

tarpklasin s krep inio rungtyn s 5 1 2 klasi
Tarpklasinės krepšinio rungtynės (5-12 klasių)

Kovo mėnesį tris savaites Gimnazijos sporto salėje vyko I-IV gimnazinių klasių 3X3 krepšinio varžybos. Varžybose dalyvavo 8 komandos.3 vietą užėmė IVa gimnazinės klasės komanda:V.Mudingis, M.Ežerskis, M.Šabanas. 2 vietą užėmė Ia gimnazinės klasės komanda: V.Veikalas, R.Vališauskas, E.Skrodenis. 1 vietą užėmė IVb gimnazinės klasės komanda:V.Veikalas, A.Paldavičius, J.Gedaminskas.

krep inio var ybos gruzd i gimnazijos taurei laim ti
Krepšinio varžybos Gruzdžių gimnazijos taurei laimėti
  • Balandžio 11 d Gruzdžių gimnazijos sporto salėje vyko Gruzdžių gimnazijos krepšinio taurės varžybos. Jose dalyvavo Šakynos ir Žarėnų pagrindinių mokyklų, Gruzdžių vaikų socializacijos centro ir šeimininkų komandos. Geriausiai sekėsi gimnazijos krepšinikams. Jie iškovojo pirmąją vietą, antri - Šakynos, treti – Žarėnų, kevirti socializacijos centro krepšininkai. Nugalėtojai apdovanoti taure ir diplomais, o komandos prizininkės atitinkamo laipsnio diplomais.
gruzd i gimnazijos turizmo sporto diena 2013 06 06
Gruzdžių gimnazijos turizmo (sporto) diena 2013-06-06

9.00 val. Pasiruošimas turizmo dienai, klasės prisistatymui. Žygio programa, saugaus elgesio instruktažas.(Atsakingi klasių auklėtojai)

 9.30 val. Žygis į Dargaičius, kiekviena klasė į Dargaičius eina individualiai, nenaudodami transporto priemonių.Klasių įsikūrimas prie tvenkinio.(Atsakingi klasių auklėtojai)

10.15 val. Klasių prisistatymas iki 5 min,, turizmo dienos atidarymas.(Atsakingi klasių auklėtojai)

10.40 val. Atskirų rungčių varžybos:

Virvės traukimas. Komandos sudėtis keturi vaikinai ir dvi merginos. Varžybos vyks minuso sistema. (Atsakingi mokyt. A. Šlikas, Inga Stonienė)

Šuoliukai per šokdinę. (Atsakingi mokyt. M.Malcevičius, L.Zdanavičienė)

Bėgimas su “maišais” (Atsakingi mokyt. V.Budraitis, P. Žaglinskienė)

Futbolo kamuolio žongliravimas. (Atsakingi mokyt. K. Rimkuvienė, O.Venckienė)

12.00-12,30 val. Pietūs.

12,30 val.Atskirų rungčių varžybos:

“Vandens” estafetė (Atsakingi mokyt. A. Šlikas, Inga Stonienė)

Tinklinio kamuolio žongliravimas (Atsakingi mokyt. V. Šimkuvienė, K.Rimkuvienė)

„Sužeistojo“ pernešimas. (Atsakingi mokyt. M.Malcevičius, A. Pališaitienė)

Giros kėlimas (16 kg). (Atsakingi mokyt. V. Budraitis, P.Žaglinskienė)

Rungčių teisėjams turėti rašymo priemones ir popieriaus lapus rezultatų fiksavimui.

14.20 val.Apdovanojimai. Kiekvienos rungties nugalėtojai ir prizininkai apdovanojami diplomais.

14.30 val Teritorijos sutvarkymas, grįžimas į gimnaziją(Atsakingi klasių auklėtojai)

Kiekviena klasė privalo turėti geriamo vandens, negendančio maisto, vienkartinius indus, šiukšlių maišus.

6a klas s mokini ygis dvira iais
6a klasės mokinių žygis dviračiais

2013m. birželio 8 dieną 6a klasės mokiniai, auklėtoja ir tėveliai rinkosi prie mokyklos praleisti aktyviai pirmąją savo vasaros atostogų dieną.

Dviračiais mynėme iki Dargaičių tvenkinio, kur laukė įvairios užduotys, žaidimai, pasipliuškenimai vandenyje.

Laikas neprailgo, teigiamų emocijų netrūko. Ačiū geram orui ir tėveliams, kurie negailėjo laiko lydėdami šeštokus.

pa intin ir viet ji ka kelion pas ymi lietuvos olinink j balvo i t
Pažintinė ir švietėjiška kelionė pas žymią Lietuvos žolininkę J. Balvočiūtę

Šeštadienio popietę (2013-09-27) šešiolika aktyviausių mokinių aplankė Mažeikių rajono Gyvolių kaime įsikūrusį plačiai Lietuvoje žinomos žolininkės-provizorės Jadvygos Balvočiūtės ekologinį ūkį „Jadvygos žolės“. Nuvykus mus pasitiko pati žolininkė-provizorė. Susėdę prie plataus stalo gardžiavomės skaniausius aromatus skleidžiančia žolelių arbata su medumi ir klausėmės pasakojimo apie ūkio veiklą, vaistinius augalus, žolelių gydomąsias savybes, arbatos naudą organizmui.

Žolininkė domėjosi, kokias vaistažoles žinome mes ir ką jomis gydome. Mokiniai vardino liepžiedžius, ramunėles, mėtas, čiobrelius, šalpusnius.

  Susipažinę su gydomųjų augalų įvairove, aplankėme žolininkės fabrikėlį, perdirbimo patalpas, kuriose surinkta žaliava vytinama, džiovinama, smulkinama, sveriama ir pakuojama pardavimui. Įsigijome žolelių mišinių, kad ir namiškiai galėtų pasimėgauti jų aromatais ir pastiprinti savo organizmą.