t c kocael n vers tes n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
T. C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ PowerPoint Presentation
Download Presentation
T. C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 38

T. C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ - PowerPoint PPT Presentation


  • 247 Views
  • Uploaded on

T. C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ. ASIM KOCABIYIK MESLEK YÜKSEKOKULU HEREKE. KOÜ ASIM KOCABIYIK MYO ÖĞRENCİ KULÜBÜ. TANITIM. ASIM KOCABIYIK MYO. Öğrenci Kulübü Yönetim Kurulu ve Komisyonlar. Hem teknik hem de sosyal anlamda çalışmalarını sürdüren kulübümüzün

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'T. C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ' - caspar


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
t c kocael n vers tes
T. C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

ASIM KOCABIYIK MESLEK YÜKSEKOKULU

HEREKE

slide4
Hem teknik hem de sosyal anlamda çalışmalarını sürdüren kulübümüzün

ilk faaliyet raporunu sunmaktan dolayı

gurur duymaktayız.

kul b m z n faal yetler
KULÜBÜMÜZÜN FAALİYETLERİ

1.Organizasyon

Tarih :11/ 04 / 2003

Yer : Asım Kocabıyık MYO. Konferans Salonu

Konu : Etkin İş Arama Teknikleri

Konuşmacılar : Merih ve Mehtap Alanyalı

Alanyalı & Alanyalı

İnsan Kaynakları Danışmanlığı Şirketi

a klama
Açıklama

Günümüz yaşam koşullarının zorlukları her geçen gün iş dünyası ve kariyer planlama konuları üzerinde durulmasının önemini artırmaktadır.

Bu nedenle Asım Kocabıyık MYO kapsamında mevcut programlardan mezun olacak öğrencilerin etkin olarak iş arama ve iş bulduktan sonraki süreçte başarıyı ve kalıcılığı sağlamalarına yardımcı olacak bir danışmanlık hizmetiyle bu konuda ki gereksinimlerini karşılamayı amaçladık.

konferans esnas nda ekilen foto raflar m z
Konferans Esnasında Çekilen Fotoğraflarımız

Öğrenci kulübümüzden Nihal Beyhan İrenler’in

açılış konuşması esnasında

slide10
Okul Müdürümüz Doç Dr. Hasan Alanyalı’nın kapanış konuşması ardından misafirlerimize çiçeklerini takdim ederken
slide11
2. Organizasyon

Tarih :09/ 05 / 2003

Yer : Asım Kocabıyık MYO. Konferans Salonu

Konu : Isı Yalıtımı ve PVC Doğramalar

Konuşmacı(lar) : Dr. Muzaffer Tamer

PÜKAD “Plastik Profil Üreticileri Kalite Birliği” Derneği

a klama1
Açıklama

Okul Müdürümüz Doç. Dr. Hasan ALANYALI’nın öncülüğünü yaptığı eğitim seminerleri kapsamında, bünyesinde ülkemizin önde gelen plastik profil üretici “PAKPLASTİK, FIRAT PLASTİK, EGE PROFİL,PİMAŞ,ESEN PROFİL,EGE PROFİL,PAKPEN,PİLSA,KOMPEN A.Ş.’leri gibi firmalarını bulunduran “PÜKAD/ Plastik Profil Üreticileri “Kalite Birliği Derneği” ile iletişime geçilmiştir.

k saca p kad n al malar ndan s z etmek gerekirsek
Kısaca PÜKAD’ın çalışmalarından söz etmek gerekirsek:
  • Kabul görmüş kalite şartlarının yönetmeliklerine göre plastikpencere profillerinin ve bunlardan üretilen pencere ve kapı sistemlerinin imalat, montaj ve hizmet kalitesinin sağlanması
  • İmalatçıların mamullerinin kalite şartlarına uymalarının kontrol edilmesi
  • Kontrolden geçen firmaların özel ve resmi müşterilerine kalite şartlarına uygun yüksek kalitede mamuller sunmasının garanti edilmesi
  • Kullanıcılara yönelik bilgilendirme ve kontrol sistemlerinin kalite güvencesindeki rolünün arttırılması gibi konularda uzman mühendis ve teknik danışmanlarıyla birlikte faaliyet göstermektedir.
slide14
Seminer kapsamında Dr. Muzaffer Tamer’in söz aldığı ısı yalıtımı konusunda uygulamada yapılan yanlışlıklar, yalıtım malzemeleri seçimi ve kriterleri, pvc pencere üretimi ve montaj esasları ve yapılan hatalara karşı çözüm yolları konularında oldukça ayrıntılı bir sunum sonrasında

Yapı Teknik Dergisinden Münevver Aksoy’un PÜKAD ve Türkiye de yapı tesisat konusunda üye kurum ve kuruluşların gereksinimleri ve Türkiye’nin bu konuda geleceği üzerindeki konuşmasıyla oturum tamamlanmıştır.

3 organizasyon
3. Organizasyon

Tarih :23/ 05 / 2003

Yer : Asım Kocabıyık MYO. Konferans Salonu ve

Borusan -Mannesman Boru Fabrikası-İZMİT

Konu : Borusan-Mannesman Tanıtım Semineri ve Fabrika Gezisi

Konuşmacı(lar): Bülent Erbaş,

Şerafettin Aksoytürk, Kahraman Şirin

a klama2
Açıklama

Yapı tesisat teknolojisi programımızda eğitim gören öğrencilerimizin okulumuzun isim babası olan Sayın Asım Kocabıyık’ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu BORUSAN Holding bünyesinde ilimizde üretim yapan Borusan-Mannesman Boru Fabrikasında boru teknolojisinin detaylarını ve üretimini yerinde görmeleri amaçlı olarak bir seminer ve bir teknik gezi tertipledik.

Konferans salonumuzda fabrikanın tanıtımını ve faaliyetlerini Bülent Erbaş’tan dinledikten sonra servis otobüsüyle 35 öğrencimiz İzmit Mannesman Boru Fabrikasını ziyaret ederek Kahraman Şirin’den borunun baştan sona üretimi, kalite kontrolü hakkında oldukça kapsamlı bilgi alarak günü tamamladılar.

slide20
Tertiplediğimiz bu etkinlikte bize rehberlik eden Bülent Erbaş’a, Şerafettin Aksoytürk’e ve Kahraman Şirin’e

teşekkürü borç biliriz.

4 organizasyon
4. Organizasyon

Tarih :22/ 05 / 2003

Yer : Asım Kocabıyık MYO. Bilgisayar Laboratuvarı

Konu : Isı ve Ses Yalıtımının İncelikleri

Konuşmacı(lar) : Yüksek Mimar

Kubilay Büyüklü

“İZOCAM TİCARET VE SANAYİ A.Ş ”

a klama3
Açıklama

Giderek bozulan çevre şartları, azalan fosil yakıtlar, her geçen gün pahalılaşan enerji kaynakları, enerjinin etkin kullanımını tüm ülkelerin gündemine sokmuş ve enerji tasarrufunun zorunluluğunu ön plana çıkarmışken, enerji talebinin % 60’tan fazlasını ithal ederek karşılayan ülkemizde; ne yazık ki hem yöneticiler hem de kamuoyu tarafından yalıtımın önemi ve faydaları yeterince anlaşılamamış, tüketimimizin azaltılmasına yönelik kalıcı ve etkin önlemler alınmamıştır.

slide24
Bu anlayış doğrultusunda ülkemizde enerji tasarrufu, ısı, ses, su ve yangın yalıtımı konularında yıllara dayanan tecrübesiyle faaliyetlerini sürdüren İZOCAM TİCARET VE SANAYİ A.Ş ile yapılan görüşmeler sonucunda, okulumuzda mevcut programlar dahilinde eğitim gören öğrencilerimizin bu konularda bilgilendirilmelerine yönelik eğitim seminerleri düzenlemeyi kararlaştırdık.

Bu seminerlerin belirli dönemlerde tekrarlanmasıyla birlikte yapılacak sınavda başarılı olan öğrencilerimize sertifika verme ön çalışmalarını başlattık

5 organizasyon
5. Organizasyon

Tarih :25/ 04 / 2003

Yer : Asım Kocabıyık MYO Bahçesi

Konu : Okul Bahçemizin Güzelleştirilmesi

a klama4
Açıklama

Asım Kocabıyık MYO Öğrenci Kulübü (AKMYO-ÖK) öğrencilerinin çevreye olan duyarlılıkları doğrultusunda öğrenim gördükleri okullarının bahçelerini güzelleştirmek amacıyla Nuh Çimento ve Nuh Beton A.Ş’lerine ait olan seradan temin edilen belirli miktarda fidan ve bahçe çiçekleri aynı gün içerisinde okul bahçemizde dikimi gerçekleştirilmiştir.

slide27
Yeni fide ve ağaçlarımızın dikimi

öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirilmiştir.

6 organizasyon
6. Organizasyon

Tarih :07/ 05 / 2003

Yer : Hereke Sahil Piknik Alanı

Konu : Öğrenci Kulübü Bahara Hoşgeldin Etkinliği

a klama5
Açıklama

Öğrenci kulübümüz üyeleri, aralarında dayanışmayı sağlamak ve sınav stresini atmak için Hereke sahili piknik alanında bir piknik organize ederek bahara hoş geldin dediler.

Gönüllerince güneşin, denizin ve doğanın tadını çıkarttılar. Akşam güneş batımına kadar dans edip gönüllerince eğlendiler. O günün anısına ait görüntüler aşağıdadır:

7 organizasyon
7. Organizasyon

Tarih : 01/ 03 / 2003

Yer : Asım Kocabıyık MYO.

Kütüphane & İnternet Birimi

Konu : Kütüphanemiz ve İnternet Birimimizin Faaliyetleri

slide32
Bilgi toplumu olmamız ve gelişen dünyayı en hızlı şekilde takip edebilmemizin vazgeçilmezlerinden olan internet erişimi ise rektörlüğümüzün katkıları ile desteklenmiştir.

Öğrenci kulübümüzde bu merkezin sorumluluğunu üzerine almıştır. Yeni eğitim öğretim döneminde tüm üniversitenin birimlerine hizmet verecektir.

8 organizasyon
8. Organizasyon

Konu : Web Sayfamızın Hazırlanması

Açıklama :

KOÜ. Asım Kocabıyık MYO. ve Öğrenci Kulübümüzün Web Sayfasının Düzenlenmesinde öğrencilerimiz aktif rol oynamkatadırlar.

slide35
Öğrenci kulübümüz internetle hızlı erişim teknolojisini kullanarak hem kendi faaliyetlerini hem de aralarındaki iletişim ağını güçlendirmek amacıyla hem okulumuzun hem de kendi web sayfasının düzenlenmesi sorumluluğunu aldılar.

Geçici bir web sayfası düzenlenerek bunun gelişimi üzerinde çalışmalar halen sürmektedir. Gelecek dönemlerde görüntüsel ve içerik bakımından daha kapsamlı tasarımlar devam edecektir. Öğrencilerimizin kendi çabalarıyla bu çalışmaları sürdürmeleri ve bu yolla okulumuza katkı sağlamaları oldukça önem taşımaktadır.

9 organizasyon
9. Organizasyon

Konu : Bölgemizde mevcut sektörlerin sınıflandırılması ve bir insan kaynakları veritabanın oluşturulması çalışmaları

Açıklama :

Mezun olacak veya staj yapacak öğrencilerimizin bölgedeki firmaları tanımaları ve kendilerini tanıtmaları amacıyla böyle bir çalışma yapılmaktadır.