20 lat razem n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
20 LAT RAZEM PowerPoint Presentation
Download Presentation
20 LAT RAZEM

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 15

20 LAT RAZEM - PowerPoint PPT Presentation


  • 125 Views
  • Uploaded on

20 LAT RAZEM. CZYLI 20 LAT SAMORZDĄU TERYTORIALNEGO W PŁOCKU Gimnazjum nr 6 w Płocku. Zmiany w Płocku oczami przeciętnego mieszkańca. Negatywne. Pozytywne. Zmiany i inwestycje oceniane pozytywnie. Budowa Amfiteatru. Otwarcie parku „Tumy”. Budowa hali w Borowiczkach.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '20 LAT RAZEM' - candy


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
20 lat razem
20 LAT RAZEM

CZYLI 20 LAT SAMORZDĄU TERYTORIALNEGO W PŁOCKU

Gimnazjum nr 6 w Płocku

slide3

Zmiany i inwestycje oceniane pozytywnie

Budowa Amfiteatru

Otwarcie parku „Tumy”

Budowa hali w Borowiczkach

Odnowienie starych osiedli

Rozwój usług i handlu

Przebudowa ulicy Tumskiej

Powrót

slide4

Zmiany i inwestycje oceniane negatywnie

Brak odpowiedniej ilości ścieżek rowerowych

Zły stan dróg

Ciągłe remonty „Podolanki”

Brak dróg dojazdowych do Mostu Solidarności

Syntetyczne Lodowisko

Powrót

slide5

Budowa Amfiteatru

Nowy amfiteatr w Płocku, jeden z największych i najnowocześniejszych w Polsce, znajduje się na Wzgórzu Tumskim, przy ulicy Rybaki i ma malowniczą lokalizację. Został wkomponowany w zbocze skarpy wiślanej, która ma w Płocku wysokość 50 metrów od lustra wody. Oddany do użytku 16 czerwca 2008 roku amfiteatr zapewnia sporą dawkę wrażeń i możliwość organizacji dużych imprez kulturalnych. Do tej pory w płockim amfiteatrze odbyły się między innymi : wybory Miss Polski i Płocka Noc Kabaretowa, a na 15 maja 2010 zapowiadany jest spektakl musicalu „Metro”.

Powrót

slide6

Budowa hali w Borowiczkach

Powrót

Hala Sportowa na osiedlu Borowiczki jest obiektem nowopowstałym. Uroczyste otwarcie miało miejsce 14 września 2001 roku. Po paru latach hala wzbogaciła się o kolejny element – pierwszą w Płocku ściankę wspinaczkową. W godzinach popołudniowych obiekt służy klubom sportowym, zakładom pracy oraz osobom indywidualnym. Hala zlokalizowana jest na obrzeżach Płocka w dzielnicy o zabudowie willowej. Odbywają się tu różnorakie zawody, między innymi : Cykliczne rozgrywki Grand Prix Tenisa Stołowego, Ogólnopolski Memoriał im. Stanisława Tymowicza, Finał Tenisa Ziemnego Na Wózkach "Polish Open".

slide7

Przebudowa ulicy Tumskiej i Starego Miasta

Stare Miasto w Płocku to najstarsza i najważniejsza dzielnica miasta. Osiedle położone jest na wysokim prawym brzegu Wisły w centrum miasta. Stare Miasto jest najbardziej zabytkową częścią płockiej starówki. Zachowuje ono prawie nie zmieniony układ przestrzenny od ponad 800 lat.

Ulica Tumska należy do najważniejszych ulic Starego Miasta w Płocku. Jej początki sięgają XIX wieku. Jeszcze w latach 70. XX wieku była dostępna dla samochodów, dziś jest głównym deptakiem miasta. W 2006 roku zakończył się remont ulicy. Położono nawierzchnię z kostki brukowej i płyt granitowych, wykonano nowe elementy małej architektury: m.in. 4 fontanny.

Powrót

slide8

Otwarcie parku „Tumy”

Zabytkowy kompleks, usytuowany na stromym, wysokim na 50 m wzgórzu na wiślanej skarpie, należy do najcenniejszych w kraju. Atrakcyjność Wzgórza Tumskiego podnosi ładnie zagospodarowany park na szczycie i rozpościerająca się w dole panorama lewego brzegu Wisły. Nocą zabytki są efektownie iluminowane, dając niezapomniane wrażenia zwiedzającym.

Powrót

slide9

Rozwój usług i handlu

Powrót

Jeśli w ktoś Płocku mówi „handel i usługi”, wszyscy myślą o Podolszycach, które w ostatnich latach przerodziły się z małego osiedla w „płocki ośrodek handlu” . Przyczyniło się do tego głównie powstanie CH Auchan oraz nowych galerii „Wisła” i „Mazovia”.

slide10

W ostatnich latach zostało odnowione wiele osiedli. Powstało wiele nowych bloków a stare zostały wyremontowane i odmalowane. Jest to duży plus dla samorządu, oby jak najwięcej takich zmian.

Odnowienie osiedli

Powrót

slide11

Zły stan dróg

Powrót

Mimo, że coraz większą uwagę przywiązuje się do zmienienia stanu płockich dróg jest on cały czas niezadowalający. Większość ulic jest dziurawa, popękana, zniszczona. Niestety ale pod tym względem Płock nie dorównuje większości polskich miast.

slide12

Powrót

Brak dróg dojazdowych do mostu Solidarności

Most Solidarności na początku swego istnienia był pierwszym mostem w Polsce, który nie posiadał dróg dojazdowych. Za tą niezbyt chwalebne dla Samorządu inwestycje 14 maja 2006 roku most wygrywa konkurs na „Bzdurę roku”, w którym nagrodą jest złoty sedes.

slide13

Brak odpowiedniej ilości ścieżek rowerowych

Płock nie jest miastem przyjaznym dla rowerzystów. O ile nad Wisłą lub na obrzeżach miasta można jeszcze pojeździć, o tyle w centrum rowerzyści w ogóle nie mają się jak poruszać. Samochody trąbią, gdy rowerzysta jedzie po ulicy, piesi krzyczą gdy jedzie po chodniku. Drogi Samorządzie – coś jest nie tak.

Powrót

slide14

Ciągłe remonty „Podolanki”

Ciągłe remonty i poprawki w Podolance to już dla płoczczan chleb powszedzni, basen, który kosztował 28 milinów złotych pochłonął kilka następnych na naprawy. Możemy już mieć tylko nadzieję, że na obecnych remontach się skończy.

Powrót

slide15

Syntetyczne Lodowisko

Jedna z najbardziej chybionych inwestycji. Lodowisko oblegane przez płoczczan praktycznie całymi dniami, wymienione zostało na plastikową imitację, po której jazda nie sprawiała żadnej przyjemności ,w związku z czym świeciło pustkami. Liczymy na powrót starego lodowiska na swoje miejsce.

Powrót