Електронний
Download
1 / 13

??????????? ?????? ?????????? ?????? - PowerPoint PPT Presentation


  • 121 Views
  • Uploaded on

Електронний формат видавничої справи. Івженко Олена Вячеславівна Національний технічний університет України «КПІ», Видавничо-поліграфічний інститут. «И как ни крути, а в какой-то момент сторонники бумажных книг будут выглядеть как викторианцы ,

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '??????????? ?????? ?????????? ??????' - calida


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
5039549

Електронний формат видавничої справи

Івженко Олена Вячеславівна

Національний технічний університет України «КПІ»,

Видавничо-поліграфічний інститут


5039549

«И как ни крути, а в какой-то момент сторонники

бумажных книг будут выглядеть как викторианцы,

доказывающие преимущества свечей перед электрическими лампочками Эдисона".

(Коментар до статті Л. Данілкіна«Чтение будущего. Краткая история электронных книг», портал afisha. ru).


5039549

Спостерігаючи за стрімким розвитком електронних книг з перших днів, напрошується логічне запитання: що ж чекає на українських видавців і що очікувати читачам від них?


5039549

Приблизно два роки тому, коли в Україні була перша хвиля bookreadеr'ів, в журналі «Контракти» за 08.02.2010, з'явилася стаття Надії Гончарук «Цифрове закляття», де епіграфом служила в якомусь сенсі пророча фраза про те, що до 2020 року електронні книги замінять паперові, незважаючи на опір письменників і видавців всього світу. Чи так це?


5039549

Або, як часто полюбляють у цьому випадку наводити аналогію зтеатром і кіно, паперова та електронна книга будуть співіc-нувати на вітчизняному ринку, просто кожна для своєї цільової аудиторії?


5039549

У тому ж журналі «Контракти» трохи раніше опублікована стаття, де названі топ-10 галузей, яким Інтернет завдасть максимального збитку. Перше місце займала друкована преса - і не дивно, бо старше покоління відходить, а молоде все менше читає періодику, друге – книговидання, а за ними - освіта.


5039549

Що стосується газет, то є ще один дуже важливий аспект. Справа в тому, що з розвитком Інтернету друкована преса втратила основу свого добробуту, а саме: монополію на інформацію.


5039549

Ситуацію, що склалася, може врятувати платний контент і цифрова реклама, хоча це можливо тільки для дуже авторитетних і відомих видавництв типу «TheТimes». Чи захочуть читачі платити за новини відомих брендів у світі, де інформація і так надходить з усіх сторін, залишаєтьсяпитанням.


5039549

А от з книгами складніше. Традиційним паперовим носіям залишиться подарункова та колекційна ніша, адже електронна книга буде дешевшати у зв'язку з невпинним технічним прогресом. Прикладом вдалої стратегії навіть у кризовий час може слугувати видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» Івана Малковича, але не остання конкурентна перевага у цьому випадку - дитяча цільова аудиторія.


5039549

В більш складному становищі опинилися і опиняться не видавці і письменники, а поліграфічні підприємства, оскільки багатотиражні замовлення вже давно зникли і їм доводиться друкувати книги на вимогу малими тиражами.


5039549

Окрім цього, дослідження опинилися і опиняться не видавці і письменники, а поліграфічні підприємства, оскільки багатотиражні замовлення вже давно зникли і їм доводиться друкувати книги на вимогу малими тиражами. книжкового ринку Міжнародним фондом «Відродження» показало, що майже половина українського населення книг не читає. Що ж стосується другої половини - активних споживачів, то вони віддають і будуть віддавати перевагу електронній книзі переважно з метою економії, а не через прихильність до останньої.


5039549

  • Тем та відкритих питань для подальшого обговорення безліч: можна згадати про впровадження у школах електронних підручників, захист авторських прав, проект GoogleBooks, а також про аудіо та відеосупровід тексту книги, програмне забезпечення електронних книг і т.д.


5039549

Але як написано у Святому писанні, «Спочатку булослово...». І нам нема чого побоюватися, бо воно нікуди не зникне. Час, насамперед, змінює форму речей, не змінюючи їхньої сутності.


ad