СТЕЖКАМИ ІСТОРИЧНОЇ ТА КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ РЕГІОНУ
Download
1 / 39

???????? ?????????? ?? ?????????? ???????? ??????? - PowerPoint PPT Presentation


 • 238 Views
 • Uploaded on

СТЕЖКАМИ ІСТОРИЧНОЇ ТА КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ РЕГІОНУ. “Мій навчальний заклад – сходинка до кар ’ ери”. м. Черкаси 2013. Анотація. У цьому виданні представлена історія державного навчального закладу «Черкаське вище професійне училище» з 1977 року по теперішній час (2013).

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '???????? ?????????? ?? ?????????? ???????? ???????' - caesar


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
5725317
СТЕЖКАМИ ІСТОРИЧНОЇ ТА КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ РЕГІОНУ

“Мій навчальний заклад – сходинка до кар’ери”

м. Черкаси 2013


5725317
Анотація КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ РЕГІОНУ

 • У цьому виданні представлена історія державного навчального закладу «Черкаське вище професійне училище» з 1977 року по теперішній час (2013).

 • Свою сторінку у цю історію вписали ще два училища – Черкаське професійно-технічне училище № 3 (торговельне) і Черкаське професійно-технічне училище № 6 (кулінарне), які у зв’язку із реформуванням професійно-технічної освіти приєднані до державного навчального закладу «Черкаське вище професійне училище» (1994, 2009 роки).

 • Це хвилюючі сторінки історії згадали забуте, відтворили найвизначніші події за роки існування навчального закладу. За36 років існування назва училища змінювалася п’ять раз:

 • 1977 – 1984 – міське професійно-технічне училище № 21 м. Черкаси;

 • 1984 – Черкаське середнє професійно – технічне училище № 21;

 • 1994 – 2003 – Черкаське професійно-технічне училище № 21 сфери обслуговування;

 • 2003 – 2009 - Черкаський професійний ліцей переробної промисловості;

 • 2009 - державний навчальний заклад «Черкаське вище професійне училище». На кожному етапі існування навчального закладу – готували кадри не лише для виробництва і сфери послуг, а виховували людину, сприяли розвитку її таланту, вчили любити свою землю, батька – матір, бути чесними і порядними. І мабуть не випадково наші випускники стали керівниками, організаторами виробництв, працьовитими спеціалістами.

 • Консультант з історії училища, Азізова Алла Михайлівна, директор училища

 • Керівник проекту:

 • Меметова Людмила Борисівна, заступник директора з навчально-виховної роботи

Творча група:

Демиденко Галина Степанівна, старший майстер училища;

Шулежко Варвава Трофимівна, провідний спеціаліст з охорони праці;

Рогальський Ігор Юрійович, майстер;

Рева Тетяна учениця групи №10, президент учнівського самоврядування;

Крижановський Олексій учень групи №2.


5725317

Місце розташування Державного навчального закладу“Черкаське вище професійне училище”

Адреса: м.Черкаси, вул. Подолінського, 20


5725317
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА навчального закладу

 • Історія навчального закладу розпочинається з 1977 року, коли вперше продзвенів такий довгоочікуваний дзвінок, коли вперше переступили поріг навчального закладу 300 випускників шкіл Черкащини (наказ Державного комітету Ради Міністрів УРСР професійно-технічної освіти та Міністерства харчової промисловості УРСР від 04.05.1977 № 76/173 «Про відкриття в ІІ кварталі 1977 року в м. Черкаси на виробничій базі Черкаського виробничо-аграрного об’єднання консервної промисловості Міністерства харчової промисловості УРСР міського профтехучилища з плановим контингентом учнів 600 осіб у приміщеннях, які будує і обладнує Черкаське виробничо-аграрне об’єднання консервної промисловості»).

 • Але історичні стежки навчального закладу дуже непрості. Тут переплелися славетні історії розвитку, життя, становлення, перетворення, досягнення 3-х потужних навчальних закладів: професійно-технічне училище № 21 м. Черкаси – переробна промисловість, професійно-технічне училище № 3 – торговельного напрямку, професійно-технічне училище № 6 – кулінарного напрямку.

1977 рік, чудова осінь, святковий настрій, великі надії і сподівання.


5725317
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА навчального закладу

 • Вересень – початок нового навчального року міського професійно-технічного училища№ 21 м. Черкаси, початок життя нового навчального закладу. Відкривав училище інженер з консервного комбінату Синьогуб Григорій Тимофійович, який був призначений першим директором училища.

 • Навчально – виробничу роботу очолював Кононенко Борис Андрійович, навчально-виховну роботу Іщенко Анатолій Петрович, який потім теж буде довго працювати директором навчального закладу.

 • Педагогічний колектив був невеликим, але дружним, всього два викладачі. В групах технологічного направлення – Азізова Алла Михайлівна, а в групах металообробного направлення – Чепурний Григорій Петрович та 8 майстрів виробничого навчання.

 • Молодим спеціалістом прийшла Резнік Ніна Дмитрівна, а з виробництва – Довганюк Марія Іванівна, Рибалка Катерина Іванівна, Шевченко Валентина Степанівна, Журжа Лідія Іванівна, Коломієць Віталій Олександрович, Голованчук Анатолій Олександрович, Волошин Сергій Васильович.


5725317
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА навчального закладу

 • Важливе місце у навчально-виховному процесі зайняла допризовна підготовка юнаків, як один з обов’язкових державних предметів у навчальних закладах, а в училищі на той час більша половина учнів припадала на юнаків.

 • Незмінним керівником допризовної підготовки з 1977 по 2005 рік працював Азізов Джаліль Мамедович, полковник запасу, який завдяки своїй наполегливості, кмітливості та ініціативи, знанням військової справи створив прекрасну матеріальну базу для підготовки юнаків до військової строкової служби.

 • Тут юнаки отримували не тільки підготовку до строкової військової служби, а й подальший фізичний, вольовий, інтелектуальний, моральний розвиток особистості, якості справжнього чоловіка.

 • Джаліль Мамедович пропрацював у навчальному закладі 28 років, має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «викладач-методист».


5725317
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА навчального закладу

 • З перших днів роботи училище готувало спеціалістів для консервного комбінату з професій: «Апаратників стерилізації консервів; варник харчової продукції», «Лаборант технохімконтролю», «Наладчик технологічного обладнання», «Слюсар з контрольно вимірювальних приладів та автоматики», «Столяр».

 • З 1979 року училищу замовили підготовку спеціалістів з професії «Оператор автоматизованої лінії «Шамбон»; «Апаратник, варник утфелю» для потужного на той час Черкаського цукрорафінадного заводу.

 • З кожним роком, у зв’язку з потребами працівників інших професій, в училищі відкривали все нові і нові професії.

 • З 1980 року училище розпочало підготовку спеціалістів за професіями: «Верстатник широкого профілю», «Токар», «Фрезерувальник», «Оператор верстатів з числовим програмним керуванням» для науково-виробничого комплексу заводу «Фотоприлад».


5725317
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА навчального закладу

 • З 1984 року училище перейменовано на середнє професійно-технічне училище № 21 м. Черкаси з правом підготовки спеціалістів з отриманням повної загальної середньої освіти (наказ управління професійно-технічної освіти від 10.08.1984 № 212).

 • Період становлення був складним, але плідним. Педагогічний колектив працював над удосконаленням навчально-матеріальної бази для підготовки висококваліфікованих спеціалістів для різних підприємств міста та області.

 • Черкаському хлібокомбінату, який займав ведуче місце в хлібопекарській промисловості області, потрібні були кваліфіковані спеціалісти і училищу знову прийшлося створювати нові майстерні для підготовки спеціалістів з професії «Пекар; тістороб; машиніст тістообробних машин».

 • Для удосконалення вмінь і навичок учнів запрацював в училищі гурток технічної творчості під керівництвом майстра виробничого навчання, заслуженого раціоналізатора Грибініченка Анатолія Івановича, який виборював золоті медалі на ВДНГ країни, моделі та прилади, виготовлені руками учнів не одноразово на виставках технічної творчості професійно-технічної освіти займали призові місця.


5725317
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА навчального закладу

 • У зв’язку з реорганізацією навчальних закладів, враховуючи зміни на ринку праці у 1994 році до професійно-технічного училища № 21 м.Черкаси приєднали професійно-технічне училище № 3 м.Черкаси (торгівельного направлення), яке проводило підготовку спеціалістів для торгівлі міста та області.

 • У 1963 році Уманська школа торгово-кулінарного учнівства переведена у м.Черкаси і з вересня 1963 року перейменована у Черкаське торгово-кулінарне училище, яке у 1975 році реорганізоване і розділене на торгівельне і кулінарне училища.

 • Так існувало торговельне училище до 1994 року, а кулінарне училище до 2009 року.

 • Великий вклад у створення навчально-матеріальної бази, становлення і функціонування цих училищ внесли директори – Голуб Михайло Йосипович (1966 – 1976), Литовченко Іван Максимович (1976 – 1987), Семенюк Василь Тимофійович (1975-1981), Яцен Федір Максимович (1981-2003)

 • та їхні заступники: Шулежко Варвара Трохимівна (1968 – 2006), Косяченко Микола Петрович (1966-1994), Уракова Ольга Яківна (1981 – 2009), Літвінова Галина Микитівна (1996-2009).


5725317
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА навчального закладу

 • У 2003 році професійно-технічне училище № 21 м. Черкаси реорганізовано у Черкаський професійний ліцей переробної промисловості (наказ Головного управління освіти і науки від 04.07.2003 № 174).

 • Минав час, з урахуванням змін, що відбувалися в державі, в структурі виробництва і на ринку праці в 2000 році розпочалася підготовка спеціалістів з нових професій: «Екскурсовод; агент з організації туризму», появилась інтеграція професій, розробка нових стандартів, впровадження модульного навчання.

 • Готуючи учнів з професій: «Екскурсовод; агент з організації туризму» навчальний заклад тісно співпрацює з обласним краєзнавчим музеєм.

 • Уроки з краєзнавства проводяться в обласному краєзнавчому музеї.

 • Учні працюють у фондах з науковими працівниками, а потім розробляють екскурсії.


5725317
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА навчального закладу

 • У 2009 році у зв’язку з оптимізацією навчальних закладів згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 15.05.2009 року № 413 та наказу Головного управління освіти і науки від 28.05.2009 року № 194 Черкаський професійний кулінарний ліцей приєднаний до Черкаського професійного ліцею переробної промисловості

 • з 01 вересня 2009 року (наказ Міністерства освіти і науки України від 15.05.2009 року № 413) перейменований у державний навчальний заклад «Черкаське вище професійне училище», який і став правонаступником Черкаського професійного ліцею переробної промисловості.

 • У даний час об’єднані ліцеї є одним навчальним закладом з висококваліфікованим, перспективним педагогічним колективом начолі з директором училища Азізовою Аллою Михайлівною.

 • Неоціненний вклад у підготовку спеціалістів різних галузей промисловості, у створенні навчально-матеріальної бази, формуванню колективу внесли директори навчального закладу, які в певні періоди керували училищем:

1977 – 1981 – Синьогуб Григорій Тимофійович;

1981 – 1982 – Десятов Тимофій Михайлович;

1983 – 1986 – Білик Володимир Григорович;

1987 – 1998 – Іщенко Анатолій Петрович;

з 1998 року по теперішній час – Азізова Алла Михайлівна.


5725317
Видатні та успішні викладачі, навчального закладувипускники закладу

 • З 1998 року по теперішній час директором училища є Азізова Алла Михайлівна, яка з 1981 по 1998 рік працювала заступником директора з навчально-виробничої роботи, має педагогічне звання «викладач – методист», кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», нагороджена нагрудним знаком – «Відмінник освіти України», нагрудним знаком «А.С. Макаренко», Почесною грамотою Верховної Ради України, медаллю Міністерства соціальної політики України державного центру зайнятості, Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, Почесними грамотами обласної ради, Почесними грамотами Головного управління освіти і науки.


5725317
Видатні та успішні викладачі, навчального закладувипускники закладу

 • З 2006 року заступником директора з навчально-виробничої роботи призначена Березань Ірина Миколаївна, яка працювала в училищі майстром виробничого навчання з 1988 року.

 • Ірина Миколаївна нагороджена нагрудним знаком «Відмінник освіти України», Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, Почесною грамотою Головного управління освіти і науки.

 • З 1996 року заступником директора з навчально-виховної роботи призначена Меметова Людмила Борисівна, викладач професійної етики і психології, має педагогічне звання «викладач – методист», кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», нагороджена нагрудним знаком – «Відмінник освіти України», Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, Почесною грамотою обласної ради, Почесними грамотами Головного управління освіти і науки.

 • Людмила Борисівна з великим успіхом керує навчально-виховним процесом, має великий досвід роботи з дітьми працює в системі професійно-технічної освіти з 1969 року.


5725317
Видатні та успішні викладачі, навчального закладувипускники закладу

 • Великий вклад у створення навчально-виробничої бази училища для підготовки спеціалістів внесла старший майстер Демиденко Галина Степанівна, яка працює в училищі з 1978 року, а з 1999 року – старший майстер. За її ініціативи та наполегливої праці, в училищі відкриті навчально-виробничі дільниці та лабораторії – «Веселі солодощі», лабораторія «Навчальне кафе», пекарсько-кондитерська лабораторія, лабораторія кухарів, лабораторія оператор лінії у виробництві харчової продукції.

 • Галина Степанівна нагороджена нагрудним знаком – «Відмінник освіти України», нагрудним знаком «А.С. Макаренко», Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, Почесними грамотами Головного управління освіти і науки України.

 • Шулежко Варвара Трохимівна працює в системі професійно-технічної освіти 50 років, з 1963 року по теперішній час. З 1968 по 2006 рік - заступник директора з навчально-виробничої роботи, а з 2006 року по теперішній час - провідний інженер з охорони праці.

 • Має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «старший викладач». Має нагороди: медаль «За доблестный труд», медаль «Ветеран праці», нагрудний знак «Відмінник торгівлі УРСР», нагрудний знак «Відмінник освіти України», Почесна грамота Укоопспілки, Почесні грамоти Міністерства торгівлі УРСР, Почесні грамоти Управління навчальних закладів УРСР, Почесна грамота Міністерства освіти і науки України, Почесна грамота Черкаської обласної ради, Почесні грамоти обласного управління профтехосвіти, Почесні грамоти обласного управління торгівлі, Почесна грамота Головного управління освіти і науки.


5725317
Видатні та успішні викладачі, навчального закладувипускники закладу

 • Юхименко Ганна Семенівна - працювала в системі професійно-технічної освіти 49 років, з 1963 року по 2012 рік, на посадах – майстра виробничого навчання, старшого майстра, викладача.

 • Має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «викладач-методист». Має нагороди: нагрудний знак «Відмінник освіти України», медаль «Ветеран праці», Почесні грамоти Міністерства освіти і науки України, Почесні грамот Головного управління освіти і науки.

 • Копитко Альміна Корніївна – працює в системі професійно-технічної освіти 45 років. З 1967 по 1994 – керівник фізичного виховання торговельного училища, з 1994 року по теперішній час – викладач фізичної культури і здоров’я. Альміна Корніївна «Майстер спорту СРСР», має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «викладач-методист».

 • Має нагороди: медаль «Ветеран праці», Почесну грамоту Міністерства освіти і науки України, Почесні грамот Головного управління освіти і науки.


5725317
Видатні та успішні викладачі, навчального закладувипускники закладу

 • Шевченко Валентина Степанівна – працює в системі професійно-технічної освіти з 1977 по 2011 рік викладачем (34 роки).

 • Має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «викладач-методист».

 • Нагороди: нагрудний знак «Відмінник освіти України», медаль «Ветеран праці», Почесна грамота Міністерства освіти і науки України, Почесна грамота Головного управління освіти і науки.

 • Жадько Григорій Васильович - працює в системі професійно-технічної освіти з 1983 року по теперішній час на посаді викладача, заступника директора з навчально-виховної роботи, з 1987 – керівник фізичного виховання.

 • Має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «старший викладач».

 • Нагороди: Почесні грамоти обласного управління освіти і науки, Почесні грамоти Комітету з фізичного виховання та спорту.


5725317
Видатні та успішні викладачі, навчального закладувипускники закладу

 • Дорошенко Валентина Василівна - працює в системі професійно-технічної освіти з 1970 року по теперішній час на посаді майстра виробничого навчання.

 • Має педагогічне звання «майстер виробничого навчання І категорії».

 • Нагороджена: нагрудний знак «Відмінник освіти України», медаль «Ветеран праці», Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, Почесною грамотою обласного управління освіти і науки.

 • Іляшенко Валентина Іванівна – працює в системі професійно-технічної освіти з 1989 року по теперішній час на посаді викладача.

 • Має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «викладач-методист».

 • У 1999 році – переможець обласного конкурсу «Вчитель року – 1999».

 • Нагороджена: нагрудний знак «Відмінник освіти України», Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, Почесна грамота Головного управління освіти і науки.


5725317
Видатні та успішні викладачі, навчального закладувипускники закладу

 • Уракова Уляна Яківна - працювала в системі професійно-технічної освіти з 1969 по 1981 рік майстром виробничого навчання, а з 1981 року по 2009- заступник директора з навчально-виробничої роботи.

 • Кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «викладач-методист».

 • Нагороджена: нагрудний знак «Відмінник освіти України», Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, Почесна грамота Головного управління освіти і науки.

 • Головченко Тетяна Михайлівна - працювала в системі професійно-технічної освіти з 1977 по 2007 рік, майстром виробничого навчання з професії «Кондитер». Її кондитерські та борошняні вироби – це витвори мистецтва. В учнів розвивала тонкий естетичний смак та художні здібності.

 • Педагогічне звання «майстер виробничого навчання І категорії».

 • Нагороджена: нагрудний знак «Відмінник освіти України», Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, Почесні грамоти Головного управління освіти і науки.


5725317
Видатні та успішні викладачі, навчального закладувипускники закладу

 • Удот Ольга Яківна - працює в системі професійно-технічної освіти з 1976 по теперішній час (37 років) майстром виробничого навчання. Переможець конкурсу «Майстер виробничого навчання – 2000». З 1994 по 2012 рік – голова методичної комісії майстрів виробничого навчання та викладачів.

 • Має педагогічне звання «майстер виробничого навчання І категорії».

 • Нагороджена: нагрудний знак «Відмінник освіти України», Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, Почесні грамоти Головного управління освіти і науки.

 • Артюх Софія Володимирівна – працює в системі професійно-технічної освіти з 1981 по 2012 рік викладачем (31 роки).

 • Має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «викладач-методист».

 • Нагороди: нагрудний знак «Відмінник освіти України», Почесна грамота Міністерства освіти і науки України, Почесна грамота Головного управління освіти і науки.


5725317
Видатні та успішні викладачі, навчального закладувипускники закладу

 • Коломійчук Наталія Георгіївна – працює в училищі з1989 року по теперішній час майстром виробничого навчання.

 • Нагороди: Нагрудний знак “Відмінник освіти України”, почесні грамоти Міністерства освіти і науки України. Головного управління освіти і науки.

 • Наталія Георгіївна має педагогічне звання “Майстер виробничого навчання I категорії”, викладач I категорії

 • Кіхтенко Ольга Володимирівна – працює в училищі з 1988 року викладачем фізичного виховання.

 • З 1997 року по 2012 займала посаду заступника директора з начально-методичної роботи.

 • Нагороди: Почесна грамота Міністерства освіти і науки України, Головного управління освіти і науки

 • Ольга Володимирівна має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання “старший викладач”


5725317
Видатні та успішні викладачі, навчального закладувипускники закладу

 • Заїка Надія Григорівна – 1987 – по теперішній час – 26 років;

 • Ісаєнко Ніна Петрівна – 1983 – по теперішній час – 30 років;

 • Дода Анна Нікіфоровна – 1962 – 2008 – 46 років;

 • Зуєва Олена Лазарівна – 1975 – 2005 – 30 років;

 • Кривко Раїса Миколаївна – 1965 – 1996 – 31 рік;

 • Вікторова Олена Федорівна – 1970 – 1995 -25 років;

 • Бакуліна Лідія Олександрівна – 1966 – 1995 – 29 років;

 • Довганюк Марія Іванівна – 1977-2006 – 29 років;

 • Москвітіна Ганна Василівна – 1990 по теперішній – 23 роки.

 • Веселовська Людмила Іванівна – 1983 – по теперішній час – 30 років;

 • Чепурна Світлана Павлівна – 1978 по теперішній час – 35 років;

 • Грузіна Олена Борисівна – 1984 – по теперішній час – 29 років;

 • Кравченко Ніна Дмитрівна – 1979 – по теперішній час – 34 роки;

 • Порохня Надія Миколаївна – 1975 по теперішеій час – 38 років;

 • Пучко Тетяна Андріївна – 1986 – по теперішній час – 27 років;

 • Казновська Ольга Юріївна – 1980 – 2012 – 32 роки;


5725317
Видатні та успішні викладачі, навчального закладувипускники закладу

 • За період функціонування навчальних закладів для підприємств м.Черкаси, Черкаської та інших областей України підготовлено більше 50 тисяч спеціалістів. Випускники одержали відповідні знання, прекрасний початок професійної діяльності і фундамент для майбутнього. Багато з них продовжили удосконалювати одержані професії шляхом навчання у технікумі, вищих навчальних закладах, немало з них займають керівні посади, інші удосконалюють свої знання шляхом невтомної праці і працюють за одержаною професією багато років

 • У структурі училища підготовка спеціалістів проводиться з п’яти направлень:

 • переробна промисловість (оператор лінії у виробництві харчової продукції; варник харчової продукції; пекар; кондитер; машиніст тістообробних машин; апаратник стерилізації консервів; готувач фаршу);

 • торгівельне направлення (продавець продовольчих товарів; продавець непродовольчих товарів; контролер-касир; агент з продажу товарів);

 • кулінарне направлення (кухар; кондитер; бармен; офіціант);

 • металообробне направлення (верстатник широкого профілю; слюсар з КВПта А; оператор комп’ютерного набору);

 • екскурсійне направлення (агент з організації туризму; адміністратор). За всіма направленнями здійснюється курсова підготовка та перепідготовка незайнятого населення.


5725317

Калашник Ігор Борисович навчального закладуЗ 1987-90 навчався в ПТУ-21 м.Черкаси по професії «Верстатник широкого профілю» З 1992 – майстер РММ Черкасиелектромережі та навчався в Черкаському технікумі електрифікації на заочному відділені.З 2008 р. займає посаду начальника ЧЦРУ на ПАТ «Черкасиобленерго ВП Черкасиенергоремонт»

Чепурной Віталій Володимирович З 1980-83 навчався в ПТУ-21 м.Черкаси в групі №18 за спеціальністю «Слюсар КВП і А» Після закінчення працював на заводі «Фотоприлад» слюсарем з КВП і А.З 1986 року працював на заводі «Фотоприлад» слюсарем з КВП і А та навчався в КПІ на вечірньому відділенні.З 1998-2011 інженер-електромеханік на Укрзалізниці.З 2011-2013 працює на ПАТ «Юрія» на посаді начальника лабораторії КВП І А

Губатий Олександр МиколайовичЗ 1991-94 навчався в ПТУ-21 м.Черкаси по професії «Слюсар КВП і А» З 1996 року почав працювати слюсарем КВП і А на ВАТ «Черкаський ДОК» і навчався в ЧІТІ на заочному відділені.З 2003 року виконував виконував обов’язки начальника лабораторії КВП І А.З 2010 р. – начальник електроцеху.З 2012р. – виконуючий обов’язки головного енергетика ТОВ «Мареллі»

Видатні та успішні викладачі,випускники закладу


5725317

Керносенко (Буркацька)Ніна ІванівнаНавчалася в Черкаському СПТУ № 211982-85 рр. – секретар учбової частини.закінчила Московський Всесоюзний заочно індустріальний педагогічний технікум (1982-84 рр.) З 1997 року – головний бухгалтер ДНЗ «Черкаське вище професійне училище».

Бичок (Нечипоренко) Віра ІванівнаНавчалася в Черкаському СПТУ № 21у 1977-1978 рр. за професією апаратник стерилізації консервів.Після закінчення училища пропрацювала 25 років (1978-2003р.р.) на Черкаському консервному комбінаті апаратником стерилізації.З 2003 року та по теперішній час працює на ТОВ «Альфа-Етекс»

Галасун Зоряна Олександрівна Навчалася в Черкаському професійному ліцеї переробної промисловості у 2000-2003р.р. за професією: жилувальник м’яса та субпродуктів; виробник м’ясних напівфабрикатів; готувач фаршу.З 2003 року по теперішній час працює бригадиром жилувальниць на ТОВ «Черкаська продовольча компанія».

Шеїн Дмитро ВікторовичНавчався у 2000-2003р.р. за професією: жилувальник м’яса та субпродуктів; виробник м ясних напівфабрикатів; готувач фаршу.З 2003 -2006 рр. працював обвалювальником м’яса на ТОВ «Черкаська продовольча компанія».У 2006-2009р.р. працював за кордоном (Ірландія) за обраною професією.закінчив Черкаського комерційного коледж З 2010 року працює у мережі «Сільпо»

Видатні та успішні викладачі,випускники закладу


5725317

Клеценко Наталія (Тимчій) Іванівна – навчалася в училищі (1981-1982) за спеціальністю «лаборант». Працювала на Роторі (1982-1983), одночасно заочно навчалася у Черкаському педагогічному інституті ім.. 300 річчя воз'єднання України з Росією. З 1984 року працює на посаді старшого інспектора відділу кадрів ТОВ «Черкасихліб»

Гребенюк Людмила (1981 -1982), за спеціальністю пекар. З 1982 року по сьогоднішній день працює пекарем четвертого розряду у ІІ-му цеху на ТОВ «Черкасихліб»

Шпонька Оксана (1989 – 1991), за спеціальністю «Пекар. Тістороб, Машиніст». З 1991 року по сьогоднішній день працює машиністом тістообробних машин четвертого розряду на ТОВ «Черкасихліб»

Корінна Наталка(Бурдонос) – навчалася в училищі 1990-1993 роках. Закінчила Кам’янець – Подільський технікум то працювала технологом. Зараз працює змінним майстром в ІІ-му цеху ТОВ «Черкасихліб»

Романенко Тетяна (Мармута) - 2001 -2004 н.р.. Працювала у ІІ цеху робочою. Заочно закінчила Черкаський комерційний технікум, з 2012 року працює технологом в ІІ-му цеху ТОВ «Черкасихліб»

Видатні та успішні викладачі,випускники закладу


5725317

Сотуленко Галина Олександрівна ІванівнаУ 1964 р. закінчила Черкаське торгово-кулінарне училище, 1980 р. – Київський торгово-економічний інститут за професією «Товарознавець продовольчих товарів» вищої категорії.В системі торгівлі працювала 41 рік.

Панченко Тетяна ВолодимирівнаЗакінчила Черкаське професійно технічне училище № 3 (1992-1993р.) З 01.06.2007 керуюча супермаркету «Фреш маркет».

Кривко Раїса МиколаївнаУ 1965 р. закінчила Черкаське торгово-кулінарне училище, 1971 р. - Київський торгово-економічний інститут. Працювала продавцем, лаборантом в училищі, майстром виробничого навчання. З 1987 по 1994 рр. – заступником директора училища з навчально-виховної роботи. З 1994-1998 р. – викладачем, в даний час на заслуженому відпочинку

Видатні та успішні викладачі,випускники закладу

Хочеться назвати випускників які досягли особливих успіхів – Олексенко Галина Іванівна закінчила Черкаське торгово-кулінарне училище у 1961 р., у 1964 р. Черкаський технікум радянської торгівлі, у 1969 р. Київський торгово-економічний інститут.

Посади: директор обєднання продтоварів. В теперішній час ПП мережі магазинів.

Нагороди: Орден трудового червоного прапора, медаль за доблесний труд, заслужений працівник торгівлі України; грамоти


5725317

Шубін Ігор Володимирович ІванівнаВипускник 2001 року. Працював барменом в корчмі ”Тарас Бульба”.В даний час очолює роботу ресторану “Рушничок”.

Деркач Святослав ВасильовичВипускник 2001 року. Зараз є приватним підприємцем і працює в кафе “4х4”.Був ведучим програми “Кулінарія від Андрія” на телебаченні. Закінчив Східно-європейський коледж. Зараз навчається в Національному університеті культури і мистецтва ім. Поплавського на факультеті “Технологія харчової промисловості”

Чепурна (Настенко) Валентина АндріївнаВ 1983 році закінчила Черкаське професійно-технічне училище. В 1991 році закінчила Черкаський технікум радянської торгівлі.В 2003 році стала приватним підприємцем, організувавши роботу кондитерського цеху, а в 2006 році відкрила кафе-кондитерську “Карамелька”.

Хоменко Валентина ГригорівнаВ 1978 році закінчила Черкаське професійне кулінарне училище, здобувши професію кухаря. В 1986 році закінчила Черкаський технікум радянської торгівлі.Працювала заввиробництвом в ресторанах “Жовтневий”, “Фортуна”, “Мілан” та кафе кондитерській “Каремелька”

Видатні та успішні викладачі,випускники закладу


5725317

Олеся Осташевська Іванівна(Випуск 2000р., агент з організації туризму,екскурсовод)Працює менеджером в туристичній компанії "НАМІ", яка являється провідним туроператором внутрішнього туризму в Черкаській області.Також продовжує навчання в ЧДТУ на заочній формі на кафедрі туризму

Татьяна Крупченко (Скиц)(Випускниця групи екскурсоводів 2001р.)Закінчила ЧНУ ім. Б ХмельницькогоПрацює методистом у Черкаському районному організаційному методичному центі бібліотечної та краєзнавчої роботи

Людмила Метик (Нездолій)Молодший науковий співробітник Національного заповідника «Батьківщина Тараса Здобула професію агента з організації туризму та екскурсовода у Черкаському ПТУ №21, закінчила філологічний факультет Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. У заповіднику працює з квітня 2006 року. Людмила Іванівна – майстерний екскурсовод, її цікаві оповіді завжди захоплюють відвідувача, а багаж знань допомагає тримати увагу слухача.

Людмила Шульдішова(Перший випуск групи екскурсоводів 2000р.)Працює у Черкаському бюро подорожей екскурсій "Турист"

Видатні та успішні викладачі,випускники закладу


5725317
Цікаві факти про навчальний заклад

 • В училищі діє програма роботи з обдарованими учнями. Так під керівництвом вчителя хімії Волощук Ольги Володимирівни у 2005 році робота учениці Макаренко Світлани на Всеукраїнському конкурсі «Юнацький водний приз – 2005» була відмічена дипломом фіналіста конкурсу.

 • Учні училища постійно беруть участь у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад, конкурсах – «Я – громадянин», «Об’єднаймося ж, брати мої», «Що таке патріотизм», конкурсах імені Петра Яцика та інші. Зокрема, у конкурсі «Об’єднаймося ж, брати мої» наші кращі учні були нагороджені дипломом Черкаського обласного навчально-методичного центру ПТО.

 • Творча група училища у складі викладача Юхименко Ганни Семенівни, керівника фотогуртка Нікіфорова Бориса Олександровича розробили програмно-педагогічний засіб навчання для ПТНЗ «Будова, підготовка та експлуатація електронно - розрахункового апарата «Самсунг» і були нагороджені дипломом І ступеня.

 • Викладачі, майстри виробничого навчання щорічно беруть участь у виставках «Освіта Черкащини». Їх роботи неодноразово відмічалися в числі кращих, деякі з них друкувалися у фахових виданнях.


5725317
Цікаві факти про навчальний заклад

 • Ніщо не виховує так молодь, як історія. Саме Черкащина є осередком концентрації пам’яток культурної спадщини, батьківщина духовного пророка України Т.Г. Шевченка, з нею пов’язані життя і діяльність Б.Хмельницького, Д. Вишневецького, П.Дорошенко і Нечуя-Левицького, М. Старицького, С.Гулака-Артемовського, Т.Осьмачки, В. Симоненка, Д. Нарбута, В. Чорновола та багатьох інших визначних державних, політичних, військових діячів, корифеїв літератури, науки, мистецтва.

 • Наша учениця Дяченко Галина під час експедиції закохалася у цей мальовничий край і написала нарис про Холодний Яр, який назвала «Небесне знамення на віки». За цей нарис посіла І місце серед 44-х учасників у конкурсі «Сто чудес України».

 • Робота учениці Проценко Тетяни, присвячена Мотронинському монастирю, також була відзначена у цьому конкурсі.

 • На уроках краєзнавства учні вивчають наш край у далекому минулому: перші поселення людей, Трипільську культуру, визначні місця археології скіфського часу. Саме по Трипільській культурі наша учениця Іщенко Тетяна в Малій академії наук зайняла І місце.


5725317
Цікаві факти про навчальний заклад

 • Участь в міжнародних та всеукраїнських конкурсах

 • Участь в обласних конкурсах


5725317
Цікаві факти про навчальний заклад

 • Переможець обласного конкурсу професійної майстерності з професії “ Продавець продовольчих товарів ”- Пальоха Марина

 • Переможець обласного конкурсу професійної майстерності з професії “ Агент з організації туризму ”- Пономаренко Людмила

 • Переможець обласний конкурс професійної майстерності з професії “Пекар ”- Шевченко Марина


5725317
Цікаві факти про навчальний заклад

 • Олександр Хімич посів 19 місце (гребля-одиночка) на Олімпійських іграх в Атланті в 1996 році.

 • У 1993 році Олександр Хімич закінчив Черкаське ПТУ №21 за професією «Слюсар з контрольно-вимірювальних приладів і автоматики».

 • Юрій Царук здобув дві золоті медалі з бігу - 100 та 200 метрів на Параолімпіаді у Лондоні 2012році.

 • У 2007 році Юрій Царук закінчив наше училище за професією «Слюсар з контрольно-вимірювальних приладів і автоматики».


5725317
Сьогодення та перспективи заклад

 • У мальовничому куточку м. Черкаси, Придніпровського району по вул.Подолінського, 20 розташований державний навчальний заклад «Черкаське вище професійне училище» з його прекрасними спорудами – 4-х поверховий навчальний корпус, 2-х поверхова будівля навчально-виробничих майстерень, 9-ти поверховий гуртожиток на 310 місць, у якому створені прекрасні умови для проживання (обладнані побутові кімнати для відпочинку, навчання та занять спортом) та чудова територія з великим різновидом насаджень – дерев, кущів, клумб, які не можна відділити від історії навчального закладу і його діяльності.

 • І ще один 2-х поверховий навчальний корпус із затишним кафе «Кава Модерн» за адресою: вул.Енгельса, 241/2.

 • За період своєї діяльності навчальний заклад пережив дуже багато змін, перейменувань, перепрофілювань з урахуванням змін, що відбуваються у державі, в структурі виробництва та на ринку праці. Але авторитет навчального закладу не був втрачений і училище в 2008 році увійшло у перелік 100 кращих професійно-технічних навчальних закладів України. Училище неодноразово займало призові місця серед професійно-технічних навчальних закладів області.


5725317
Сьогодення та перспективи заклад

 • Керівництво училища постійно дбає про сучасну матеріальну базу навчального закладу, училище підключене до мережі Інтернет, обладнана електронна бібліотека, налагоджена робота з виготовлення продукції учнями близько 40 найменувань. За останні 5 років власні кошти і прибутки училища зросли в 4 рази і досягли мільйона гривень.

 • Навчальний заклад має 27 навчальних кабінети, 2 комп’ютерні класи, майстерні та лабораторії: слюсарів з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики, токарів, фрезерувальників, кондитерів, кухарів, переробників харчової продукції, лабораторія оператор лінії у виробництві харчової продукції.


5725317
Сьогодення та перспективи заклад

 • З метою формування моральних цінностей учнівської молоді, здатності на самовираження особистості, в училищі проводиться різноманітна виховна робота.

 • Основними шляхами реалізації виховної роботи є якісне оновлення змісту, форм і методів виховання, застосування нових технологій, нових підходів до виховання, які відповідають потребам розвитку особистості.

 • Важливе місце у професійній освіті належить мистецькому компоненту. Виховання мистецтвом у процесі позакласної роботи є одним з напрямків розвитку творчих здібностей учнів, джерелом естетичної насолоди і розумового розвитку, сприяє формуванню позитивного ставлення до навчання, поліпшує їх комунікативні уміння.

 • Гурткова робота – це саме та ланка навчально-виховного процесу, яка допомагає вирішити ці проблеми. В училищі працюють гуртки різних напрямків: літературно-музична студія, вокальний гурток, танцювальний гурток.


5725317
Сьогодення та перспективи заклад

 • Фізичне виховання та фізкультурно-оздоровча робота в училищі спрямована на зміцнення здоров'я, розвиток фізичних, морально-вольових та інтелектуальних здібностей учнів і має на меті всебічний розвиток фізичних і духовних сил майбутніх робітників, підготовки їх до трудової діяльності.

 • З 2007 року навчальний заклад працює над моделлю системи виховної роботи «Школа сприяння здоров’ю».

 • Мета: пошук нових соціальних і педагогічних підходів, які б сприяли збереженню та зміцненню здоров’я дітей, формуванню у них здорового способу життя (наказ по училищу від 19.09.2007 № 271-У).

 • Друга модель системи виховної роботи, над якою працює педагогічний колектив закладу з 2008 року – «Особистість – громадянин – фахівець» (наказ по училищу від 04.09.2008 № 197-У). Системоутворюючою діяльністю цієї моделі є: діяльність через клуби, спортивні секції, гуртки.

 • Робота проводиться згідно плану, в якому відображені як спортивні змагання між навчальними групами, так і участь збірних команд училища у товариських, міських та обласних змаганнях серед учнів ПТНЗ області з різних видів спорту. Значне місце відводиться спортивно-масовим і оздоровчим заходам.


5725317
Сьогодення та перспективи заклад

 • Вже стало традицією щорічно у вересні місяці проводити спортивно-художнє свято «День здоров'я», що дає змогу учням показати свої фізичні якості, з того чи іншого виду спорту, привити любов до здорового способу життя, а також згуртувати колектив навчальних груп.

 • Великий інтерес в учнів викликають змагання з легкоатлетичного кросу, футболу, баскетболу серед юнаків і дівчат, настільного тенісу, що дає змогу учням реалізувати свої фізичні можливості.

 • Все більше і більше набуває популярності Спартакіада студентських гуртожитків навчальних закладів міста. Збірні команди нашого гуртожитку приймають активну участь в усіх видах програми, займають призові загальнокомандні місця серед навчальних закладів І - II рівня акредитації. Багато років вдало виступають збірні команди училища в Юнацьких спортивних іграх серед ПТНЗ області, входячи в трійку сильніших.

 • Досягнуті успіхи це результат сумісних зусиль керівника фізичного виховання Жадька Г.В., викладачів фізвихованняКопитко А. К., Кіхтенко О.В. і всього педагогічного колективу училища.


5725317
Сьогодення та перспективи заклад

 • Колектив працює:

 • над укріпленням матеріальної бази для підготовки спеціалістів наIII-му атестаційному рівні – спеціалістів з високими розрядами та молодших спеціалістів;

 • над розвитком міжнародних відносин, закладається фундамент співпраці із спорідненими навчальними закладами Польщі та Туреччини.

 • Стратегічна мета нашого закладу: підготувати професійно-мобільного, соціально-активного працівника переробної промисловості та сфери обслуговування із знаннями прийомів висококваліфікованої праці, тісно пов’язаної з загально-технічними спеціальними знаннями.


ad