Презентація н а тему: “ Історія відкриття кровоносної системи ” - PowerPoint PPT Presentation

slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Презентація н а тему: “ Історія відкриття кровоносної системи ” PowerPoint Presentation
Download Presentation
Презентація н а тему: “ Історія відкриття кровоносної системи ”

play fullscreen
1 / 8
Презентація н а тему: “ Історія відкриття кровоносної системи ”
416 Views
Download Presentation
cael
Download Presentation

Презентація н а тему: “ Історія відкриття кровоносної системи ”

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

  1. Презентація на тему:“ Історія відкриття кровоносної системи ” Виконала: Марченко Карина, учениця 9 класу

  2. ВСТУП • Є істини, які сьогодні, з висот наших знань, здаються цілком очевидними, і навіть важко припустити, що були часи, коли люди не знали їх, а, встановивши, ще й вели про щось запеклі суперечки. Одна з таких істин - велике коло кровообігу в живих організмах - народжувалась особливо важко і в муках.

  3. ВСТУП • Про рух крові по судинах людині було відомо вже давно, проте сутність цього явища довго не вдавалося осягнути. Помилкове припущення Аристотеля, висловлене майже 2300 років тому про те, що кров і тепло утворюються в серці, трималося в науці біля 20 століть.

  4. Кровообіг-це процес постійної циркуляції крові в організмі, щоб забезпечити його життєдіяльність.

  5. МігуельСервет- іспанський лікар • Розвиток анатомії як науки, пов'язаний зіменем професора АндреасаВезаліяякий дав перший анатомічний опис людського тіла. • Праці АндреасаВезалія допомогли МігуелюСервету у 1553 році відкрити  мале   коло   кровообігу . Він довів, що кров із правого шлуночка переходить по легеневим артеріям у легені. Був спалений на вогнищіКальвіном.

  6. Гарвей Вільям (William Harvey) • Описав великий і малий кола кровообігу. У працях «Анатомічне дослідження про рух серця і крові у тварин» (1628) виклав вчення про кровообіг, спростовують уявлення, що панували з часів Галена, за що піддавався гонінню з боку сучасних йому вчених і церкви. Вперше висловив думку, що «все живе походить з яйця».

  7. Велике  коло   кровообігу  було відкрите майже через 100 років після відкриття малого кола кровообігу. Гарвей встановив, що серце є двигуном крові, кров по венах притікає до серця, а по артеріях відтікає від нього по двох  колах   кровообігу .   Відкриття  Гарвея було науковим передбаченням, оскільки на той час ще не був винайдений мікроскоп і наука не знала про капіляри.

  8. Література • Інтернет – ресурси • http://www.critical.ru/calendar/0104harvey.htm • Українськарадянськаенциклопедія. В 12-ти томах / За ред. М. Бажана. — 2-ге вид. — К.: Гол. редакція УРЕ, 1974-1985., Том 2., К., 1978, стор. 482