slide1 n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
"SÜLEYMAN DEMİREL'DEN İNCİLER'' ..... PowerPoint Presentation
Download Presentation
"SÜLEYMAN DEMİREL'DEN İNCİLER'' .....

play fullscreen
1 / 23
Download Presentation

"SÜLEYMAN DEMİREL'DEN İNCİLER'' ..... - PowerPoint PPT Presentation

brandi
163 Views
Download Presentation

"SÜLEYMAN DEMİREL'DEN İNCİLER'' .....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. "SÜLEYMAN DEMİREL'DEN İNCİLER'' .....

 2. “Bana Türkiye 'nin durumunu bir kelimeyle anlatın derseniz iyidir derim. İki kelimeyle anlatın derseniz iyi değildir derim"

 3. Enflasyon düşüyor domatesten biberden buluyorlar. Çıkıyor benden buluyorlar.

 4. Nurcular kendisini pek severler ve hep Demirel e oy vermişlerdir. Nitekim Demirel bir seçimde nurculara kabinede bakan vereceğini vaat etmiş fakat kabine açıklandığında beklenen nurcu bakan çıkmamıştır. Bunun üzerine nurcular da Demirel'e "sayın Demirel hani bizden bir bakan alacaktınız?" diye sormuşlar ve Demirel kendinden beklenen cevabı vermiş - Ben varım ya…

 5. Genel evleri kapatalım da bizi mi sevsinler ?.

 6. Gazeteci: Sayın Demirel Yıldırım Akbulut için ne düşünüyorsunuz? Demirel: Bulut buluttur bulutun akı da buluttur garası da binaenaleyh üzerine konuşmaya değmez

 7. Ege bir yunan gölü deeldir Ege bir Türk gölü de deeldir Binaenaleyh Ege bir göl deeldir.

 8. 60 'lı yıllarda Kıbrıs meselesinden ötürü İngiltere'yle aramız iyi değilken ve İngiliz dışişleri bakanı'na kamuoyu acayip gıcık olmakta iken İngiltere ziyareti dönüsünde gazetecilerle Süleyman Demirel arasında geçen diyalog : - efendim neden İngiliz dışişleri bakanının elini sıktınız? - neresini sıkacaktık gardeşim

 9. Türkiye'de petrol vardı da tankerlerin hortumuna ağzını dayayarak Nazmiye mi içti ?

 10. Ecevit Anadolu çocuğu Erbakan İslamcıların çocuğu da biz o..... çocuğu muyuz?

 11. “GAP'ı kimseye GAP diye gaptırtmam!”

 12. Deniz Gezmiş ve arkadaşları asıldığında Adnan Menderes Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu ’nun asılması olayına gönderme yaparak "İşte şimdi durum 3-3 berabere” demiştir.

 13. “Galibiyetin sahibi çoktur mağlubiyetin sahibi yoktur. Yenilgi yetimdir ! ”

 14. Üniversite ziyaretlerinden birinde sol görüşlü bir öğrenci Demirel’i sıkıştırmaya çalışır. - Türkiye’de yapılan her türlü işi sahiplenmek gibi bir adetiniz var… - Sen nerde oturuyorsun? - Niye ki? Kadıköy’de! - Hah işte buraya her gün gelmek için üstünden geçtiğin köprü var ya - Ee evet - Onu işte ben yaptım!

 15. - Efendim siz bize işsizliği 3 ay içerisinde bitireceğinizi vurgulamış ve • 'bunun altını çizin' demiştiniz ben de çizmiştim. Buyurun." • Kağıdı vermene gerek yok. • O gün 'altını çizin' demiştim değil mi? • Çıkar kalemini tekrar. • Al kağıdı eline bul o satırları. • Buldun mu? • Hah tamam; • şimdi de üstünü çiz!

 16. Demirel in başbakanlığı döneminde dışarıdan alınan elektrik ile alakalı bir soru gelir böyle böyle diye. Demirel : kışın biz alıyoruz yazın onlar veriyor.

 17. Darbeden yıllar sonra Demirel ekonomiyi 500 günde düzelteceğini vaat ederek tekrar başbakan olur. tabi ekonominin düzeldiği falan yok. CHP'li yada DSP'li bir milletvekilinin "hani 500 günde ekonomiyi düzeltecektin?" sorusu üzerine verdiği cevap: “Duuur! daha 3 gün var."

 18. Ecevit hükümetinin iki aylık hızlandırılmış eğitimle kadrolu öğretmen yetiştirmesine atfen; " iki ayda gabah bile yetişmez "

 19. Türk felsefe tarihine geçen şu lafı unutulmaz : "mümkününamümkün namümkünü mümkün yapmak namümkün dür ."

 20. Eski bir konuşmasında: Eskiden ırak bize petrol satardı, Artık biz onlardan satın alıcaz (ortalık alkışla yıkılmış)

 21. Muhabir: Efendim, derin devlet nedir? Demirel: Derin devlet, normal devletin raydan çıkmış halidir.

 22. SON