slide1 l.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
“ 4 Y ıllık F akülte / Üniversite” ö ğrencileri için Başvuru ve Değerlendirme Süreci; PowerPoint Presentation
Download Presentation
“ 4 Y ıllık F akülte / Üniversite” ö ğrencileri için Başvuru ve Değerlendirme Süreci;

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 3

“ 4 Y ıllık F akülte / Üniversite” ö ğrencileri için Başvuru ve Değerlendirme Süreci; - PowerPoint PPT Presentation


  • 198 Views
  • Uploaded on

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '“ 4 Y ıllık F akülte / Üniversite” ö ğrencileri için Başvuru ve Değerlendirme Süreci;' - blondelle


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide1
MBT bünyesinde sadece üniversite 3. Sınıf (6.dönem) öğrencileri yaz stajı için seçim sürecine dahil edilirler. Hazırlık, 1. ve 2. sınıflarda öğrenim gören (5. dönem dahil) öğrencilere faydalı/verimli bir staj imkanı sunulabilmesi için, müracaatlarının 3. sınıftan itibaren (6. dönemi tamamlamış) yapılması hususunda bilgi verilir.

MBT bünyesinde bir öğrenci üniversite öğrenimi boyunca sadece bir kez staj yapabilir (PEP stajı hariç).

Staj süresi max. 20 işgünü ile sınırlı olup isteğe bağlı olarak uzatılması mümkün değildir (okul zorunluluğu hariç).

MBT’de staj yapılabilmesi ancak üniversitelerden yönlendirilen ve zorunlu staj belgesini ibraz edebilen ve yine üniversiteleri tarafından SGK işlemleri yapılabilen adaylar için mümkündür.

Adaylar staj müracaatlarını sadece 14 Şubat -18 Mart tarihleri arasında “www.mercedes-benz.com.tr” adresinden online olarak yapabilirler.

Başvurular 15Mart -1 Mayıs tarihleri arasında IK tarafından değerlendirmeye tabi tutulur.

“4 Yıllık Fakülte / Üniversite”öğrencileri için Başvuru ve Değerlendirme Süreci;

slide2
Stajyer adayı ön seçimi; branşa uygunluk, not ortalaması ve ön mülakat niteliği taşıyan online müracaat aşamasındaki sorulara adayların verdiği yanıtlara göre yapılır.

Ön seçimden geçen stajyer adayları katılacakları genel yetenek testi sonuçları ve IK görüşmesi oluşan mülakat performansı da dikkate alınarak yapılan son değerlendirme ile sıralanırlar.

Branş bazlı kontenjanlar ve stajyer adaylarının toplam puanları gözönüne alınarak genel sıralama yapılır ve staja kabul edilen adaylar Mayıs ayının son haftasında başvurularında belirttikleri mail adresleri üzerinden durumlarıyla ilgili olarak bilgilendirilir.

Ara dönem staj müracaatlarında adaylarda yukarıda tanımlı kriterlerin yanı sıra ilgili sene mezuniyet şartı veya yaz döneminde herhangi bir değişim programı ile yurt dışında bulunacağına dair kabul belgelerini ibraz etme şartı aranmaktadır. Adayın staja kabulü için alt limit, MBT’de yaz stajına kabul edilen en düşük toplam puanlı stajyerin sonucudur

“4 Yıllık Fakülte / Üniversite”öğrencileri için Başvuru ve Değerlendirme Süreci;

slide3
Başvurunuzu yaparken form üzerinde verdiğiniz tüm bilgiler İnsan Kaynakları bölümümüzle yapacağınız görüşmelerde, getireceğiniz onaylı belgeler üzerinden doğrulanacaktır. Farklılık olması durumunda staj imkânı sunamayacağımızı üzülerek bildiririz.

Başvurunuzu yaparken mutlaka doldurmanız gereken zorunlu alanlar söz konusudur. ( TC Kimlik No, mezuniyet notları, dönem notları gibi.) Bu alanları doldururken herhangi bir sorun yaşamamanız için önceden hazırlık yapmanızda fayda vardır. Başvurunuzun sonunda mutlaka 3 mb’ı geçmeyen güncel bir vesikalık resminizi başvurunuza eklemenizi rica ediyoruz. Lütfen bu konuyla ilgili hazırlığınızı yapınız.

Başvurunuz ile ilgili her tür açıklama, yönlendirme ve bilgilendirme güncel ve sürekli olarak kullandığınız mail adresinize ve / veya cep telefonunuza SMS olarak gönderilecektir.

Başvurunuzla ilgili tüm sorularınızı internet sayfamızda sağ üst köşede yer alan “Bize Ulaşın” bölümünden yöneltebilirsiniz.

Başvurunuzu Yaparken Nelere Dİkkat Etmelisiniz