Важководяний ядерний реактор - PowerPoint PPT Presentation

bikita
slide1 n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Важководяний ядерний реактор PowerPoint Presentation
Download Presentation
Важководяний ядерний реактор

play fullscreen
1 / 9
Download Presentation
149 Views
Download Presentation

Важководяний ядерний реактор

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

  1. Важководяний ядерний реактор

  2. ядерний реактор, який у якості теплоносія і сповільнювача використовує D2O - важку воду.

  3. Так як дейтерій має менший переріз поглинання нейтронів, ніж легкість водень, такі реактори мають покращений нейтронний баланс Що дозволяє використовувати в якості палива природний уран в енергетичних реакторах або використовувати «зайві» нейтрони для напрацювання ізотопів.

  4. В енергетичних реакторах використання природного урану значно знижує витрати на паливо, хоча економічний ефект кілька згладжується більшою ціною енергоблока і теплоносія.

  5. Найбільш відомим реактором цього типу є канадський CANDU. Крім самої Канади, реактори CANDU експортувалися в Китай, Південну Корею, Індію, Румунію, Аргентину і Пакистан.


  6. Великомасштабна програма будівництва важководних реакторів en: PHWR здійснюється в Індії. Усього у світі на даний момент діє 40 енергетичних реакторів на важкій воді, 9 будуються.

  7. Промислові важководні реактори широко використовувалися для виробництва тритію та плутонію, а також для виробництва широкого спектру ізотопної продукції, в тому числі і медичного призначення.

  8. Дослідницькі реактори також часто використовують важку воду.

  9. В даний час в Індії розробляється т.з.. «Покращений важководяний ядерний реактор» (en: AHWR, що використовує канальну архітектуру і торієвий цикл (див. Ядерне паливо), а також звичайну легку воду в якості теплоносія з природною циркуляцією. Уповільнювач - важка вода - перебуває в окремих від теплоносія каналах під зниженим щодо нього тиском.