historia reklamy n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Historia reklamy PowerPoint Presentation
Download Presentation
Historia reklamy

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 14

Historia reklamy - PowerPoint PPT Presentation


  • 365 Views
  • Uploaded on

Historia reklamy. Słowo reklama pochodzi z języka łacińskiego reclamo, reclamare i oznacza ogłaszać, krzyczeć. Najstarsze reklamy pojawiły się w starożytnej Grecji i do XVII wieku zdobyły całą Europę. Reklama.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Historia reklamy' - bertha


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
historia reklamy

Historia reklamy

Słowo reklama pochodzi z języka łacińskiego reclamo, reclamare i oznacza ogłaszać, krzyczeć. Najstarsze reklamy pojawiły się w starożytnej Grecji i do XVII wieku zdobyły całą Europę.

reklama
Reklama

Najważniejszym celem reklamy jest zachęcenie odbiorcy do kupna reklamowanego produktu. Największym zagrożeniem reklamy jest manipulacja i wprowadzenie odbiorcy w błąd. Ze względu na cel przeznaczenia reklamę dzielimy na: społeczne, komercyjne, auto promocyjne, edukacyjne.

slide3

Ponieważ celem reklamy jest skuteczność ich oddziaływania na odbiorcę, dlatego można się spotkać w reklamie z treściami wywołującymi np. skandal obyczajowy lub procesy sądowe. Dzięki temu wzrasta zainteresowanie wokół reklamy a tym samym siła oddziaływania kampanii reklamowej.

slide4

Reklama przybiera różną postać – od rzetelnej informacji o cechach produktu, spotykanej głównie w prasie specjalistycznej, po wychwalanie produktu bez rzetelnej informacji merytorycznej o przedmiocie reklamy.

Czasami reklama występuje w formie ukrytej – np. firmy organizują prezentacje własnych technologii czy też piszą artykuły do prasy specjalistycznej na ich temat – co jest na pograniczu reklamy i edukacji.

rodzaje reklam
Rodzaje reklam

Billboardowa

Telewizyjna

Internetowa

Radiowa

Prasowa

Tranzytowa

Ambientowa

Mobilna

Zewnętrzna

slide12
Językowe środki perswazji:

Slogany

Wyrazy wartościujące

Rymowanki

Tryb rozkazujący

Zapożyczone cytaty

Zabawa znaczeniem słów i zwrotów

slide13

Manipulacja jest formą zamierzonego i intencjonalnego wywierania wpływu na osobę lub grupę w taki sposób, by realizowała działania zaspakajające potrzeby manipulatora. Manipulować można treścią i sposobem przekazywanych informacji

najwa niejsze narz dzia manipulacji reklamy
Najważniejsze narzędzia manipulacji reklamy:

Obraz

Język

Stosowanie autorytetów i odwoływanie się do statystyk

Wykorzystywanie dzieci