מונדיאל
Download
1 / 7

??????? - PowerPoint PPT Presentation


  • 147 Views
  • Uploaded on

מונדיאל. המונדיאל שנקרא גם גביע העולם בכדורגל, הוא טורניר הכדורגל החשוב ביותר בעולם, שבו מתמודדות 32 מדינות מתוך כלל הנבחרות הלאומיות לגברים החברות בפיפ"א. הגוף הבינלאומי המנהל את תחרויות הכדורגל הרשמיות. הטורניר נערך לראשונה ב-1930, ומאז הוא נערך אחת לארבע שנים. מונדיאל.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '???????' - berke


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
3868504

מונדיאל

  • המונדיאל שנקרא גם גביע העולם בכדורגל, הוא טורניר הכדורגל החשוב ביותר בעולם, שבו מתמודדות 32 מדינות מתוך כלל הנבחרות הלאומיות לגברים החברות בפיפ"א. הגוף הבינלאומי המנהל את תחרויות הכדורגל הרשמיות. הטורניר נערך לראשונה ב-1930, ומאז הוא נערך אחת לארבע שנים.


3868504

מונדיאל

  • שמוהרשמי של הטורניר הוא "גביע העולם של פיפ"א", ובעבר הוא היה ידוע בעברית כ"גביע העולם בכדורגל", "גביע העולם" או "הגביע העולמי". בסביבות אמצע שנות השמונים החל השימוש במילה מוֹנדיאל,. החל ממונדיאל 1994, שנערך בארצות הברית, הפך השם מונדיאל לגרסה הנפוצה בעברית של שם הטורניר‏.


3868504

  • במתכונתו הנוכחית משתתפות בטורניר 32 נבחרות המתחרות במספר אצטדיונים במדינה שנבחרת מראש‏, ומשכו כחודש אחד. שלב המוקדמות, הנמשך כשנתיים, משמש לקביעת 31 הנבחרות שיעפילו לטורניר ביחד עם הנבחרת המייצגת את המדינה המארחת.


3868504

בטורניר המוקדמות משתתפות כ-200 נבחרות,

המחולקות לשישה אזורים שונים לפי שיוכן היבשתי וקונפדרציית הכדורגל שאליה הן משתייכות. בעבר היה נהוג כי הנבחרת שזוכה בטורניר מעפילה אוטומטית לטורניר הבא, אך מנהג זה בוטל בתחילת שנות ה-2000, כך שנבחרת ברזיל, שזכתה במונדיאל 2002, הייתה צריכה להתמודד במוקדמות מונדיאל 2006.


3868504

ממונדיאל 1970 היה המונדיאל הראשון בהיסטוריה והיחיד עד כה שבו השתתפה נבחרת ישראל, ועל כן נחשב להישג השיא של הכדורגל הישראלי בכל הזמנים.

נבחרת ישראל, תחת הדרכתו של המאמן עמנואל שפר, העפילה למשחקי הגביע העולמי, לאחר שגברה במוקדמות על נבחרות ניו זילנד ואוסטרליה.

נבחרת ישראל הפסידה במשחקה הראשון לאורוגוואי (שהגיעה לבסוף למקום הרביעי במונדיאל) 2:0. במשחקה השני שיחקה ישראל נגד שבדיה במשחק שנכנס להיסטוריה של הכדורגל הישראלי. בדקה ה-56 של המשחק, שלוש דקות לאחר שער יתרון של השבדים, בעט מרדכי שפיגלר כדור חזק מ-16 מטר וכבש את שערה היחיד של ישראל בכל הזמנים במסגרת טורניר גמר הגביע העולמי. המשחק הסתיים בתוצאה 1:1, וישראל זכתה בנקודה הראשונה שלה במפעל. במשחקה השלישי שיחקה נבחרת ישראל נגד נבחרת איטליה החזקה, שהגיעה למעמד כאלופת אירופה לאומות (וגם הגיעה לבסוף לגמר הטורניר), הציגה משחק הגנה מצוין והצליחה למנוע מהאיטלקים לכבוש במשך 90 דקות. המשחק הסתיים בתוצאה 0:0 והקנה לישראל נקודה נוספת.

נבחרת ישראל סימה את שלב הבתים במקום הרביעי והאחרון של הבית עם שתי נקודות, אך בהתחשב בנבחרות החזקות מולה התמודדה ישראל, הישגיה של הנבחרת נחשבים למכובדים ביותר

  • http://www.youtube.com/watch?v=XPfG-Ngcgyw


3868504

מערך הטורניר של 2010 בהיסטוריה והיחיד עד כה שבו השתתפה נבחרת ישראל, ועל כן נחשב להישג השיא של הכדורגל הישראלי בכל הזמנים.


ad