Код професії 7212 - PowerPoint PPT Presentation

slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Код професії 7212 PowerPoint Presentation
Download Presentation
Код професії 7212

play fullscreen
1 / 22
Код професії 7212
199 Views
Download Presentation
benjamin-bird
Download Presentation

Код професії 7212

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. Код професії 7212 Популярна енциклопедія робітничих професій: електрогазозварник Для старших класів загальноосвітньої школи Розробила викладач спецтехнології ДНЗ «Запорізьке МВПУ» Рєзніченко В.О.

 2. Зварювання Сучасний світ повністю тримається на металі. Без нього не можна побудувати високі будівлі, машини, кораблі. Метал застосовується повсюдно: у побуті, в промисловості, в будівництві. Тому, спеціаліст по металу, що з'єднує металеві деталі в складні конструкції за допомогою електричного зварювання, буде потрібен завжди. Зварювальник - професія відповідальна, майже віртуозна, від якості роботи якого залежить багато чого - довговічність та стійкість будівельних конструкцій, робота і термін служби різної техніки

 3. АРТ - зварювання Виробизтитану

 4. Історія зварювання Початок століття металу наступило з появою виплавки його з руди. Найбільш рання виплавка і обробка рудної міді відбулася, за даними археологів, близько 700 років тому в Малій Азії. Однак особливо високого розвитку і великого різноманіття досягає техніка одержання нероз'ємних з'єднань металу в залізному столітті. • Нагрівання і зварювання-ковання повторювали неодноразово, залізо ставало чистішим і щільніше. У ті ж віддалені часи виробилося вміння зварювати окремі шматки заліза шляхом нагрівання і наступної проковки. У той же час, поряд з виготовленням простих виробів із заліза і сталі, ковалі створювали складні конструкції, широко застосовуючи технологічні прийоми, в яких використовувалися різні види ковальського зварювання. Нагрівання і зварювання - кування повторювали неодноразово, залізо ставало чистішим і щільніше. У ті ж віддалені часи виробилося вміння зварювати окремі шматки заліза шляхом нагрівання і наступної проковки. У той же час, поряд з виготовленням простих виробів із заліза і сталі, ковалі створювали складні конструкції, широко застосовуючи технологічні прийоми, в яких використовувалися різні види ковальського зварювання. • Дуже широко в VII-III ст. до н.е. застосовували і наварку накладних деталей при виготовленні мечів і кинджалів, ножів, серпів і сокир. Досить часто ковалі обмежувалися наварюванням невеликий сталевий пластини на ріжучу частину леза.

 5. У IХ-ХIII ст. в Київській Русі були добре розвинені металургія і металообробка. Ковальська зварка була основним, добре розробленим і освоєним технологічним прийомом при виготовленні всіляких залізних і сталевих виробів. За допомогою ковальського зварювання виготовляли близько 70% металевих виробів. Монголо-татарське нашестя викликало спад ремісничої діяльності на Русі, відновлення якої спостерігається тільки в другій половині XIV ст., Але на новій технічній основі. Виникає більш досконалий вид металургійного підприємства - рудня, особливістю якого було використання водяного двигуна. Піднялося на новий щабель і ковальсько-зварювальне справу. Перш за все з розвитком техніки зварювання пов'язано виготовлення вогнепальної зброї: гармат, матраців і пищалей. У ХV-XVI ст. ковальське ремесло дістало подальший розвиток. Вражають майстерним виконанням і новаторством ідей такі вироби, як бойові сокирки зі сталевими лезами і бронзовими обухами, браслети і персні з черню, прикраси, покриті тисячею припаяних зерен металу. • При виготовленні гармат застосовували іноді новий процес з'єднання її частин - заливанням розплавленою бронзою. Поступово ковальське зварювання досягла такої досконалості, що її стали використовувати для виробництва таких особливо відповідальних виробів, як залізничні рейки. Цю технологію вперше розробив англійський інженер Ніксон.

 6. В цей період ковальське зварювання досягла своєї вершини. Фахівці-ремісники досконало володіли технологією, винаходили нові прийоми та методи з'єднання складних деталей, виготовляючи знаряддя праці, інструменти, зброя. Якість ковальського зварювання залежало від майстерності ковалів. З початку XVIII ст. почалася світова тріумф уральської металургії та уральської ковальського зварювання. Ковальська, ливарна зварювання і пайка були основними технологічними процесами з'єднання металів і здійснювалися ковалями. Зварювання виділилася в самостійний технологічний процес лише наприкінці XIX-початку ХХ ст. Однак у багатьох галузях ковальське зварювання вже не задовольняла збільшених вимог техніки. Часом появи професії зварювальник можна вважати 1802, коли В. Петров відкрив ефект електричної дуги, при виникненні якої між двома вугільними електродами, створюється висока температура. Ця температура настільки висока, що дозволяє розплавляти метали. З моменту цього відкриття і до його промислового застосування пройшов чималий період часу. У 1885 році було подано заявку на патентування способу з’єднання і

 7. роз’єднання металів за допомогою електричної дуги між металевими виробами. Цей рік вважається офіційною датою електричного дугового зварювання. Одночасно йшли дослідження, щодо контактного зварювання, дугового різання під водою. • В кінці XIX в. на основі досягнень в галузі фізики, хімії, механіки й електротехніки у зварюванні відбувся своєрідний вибух. Це пов'язано зі створенням потужних електричних джерел нагрівання й освоєнням газокисневого полум'я французьким хіміком Ле – Шательє. • Через десятиліття, метод зварювання металів електродуговим способом та іншими способами зробив революцію в різних галузях промисловості, будівництва і став масової технологією з'єднання матеріалів .... • У нас час ведуться роботи в новому напрямку - електрозварювання м'яких тканин живих організмів. Розроблена нова технологія високочастотного електрозварювання живих тканин. Маємо відповідні свідоцтва, міжнародні сертифікати, що дозволяють проводити хірургічні операції безпосередньо на людині. Також є ідеї розвивати зварювання кісток. • Ми дійсно пишаємося тим, що зараз засвоєно близько 120 методик різних операцій, які проводяться насамперед у клініках Україні. Ці операції проходять швидше, шви герметичні, і набагато менше втрачається крові.

 8. Затребуваність професії. Зварювальні роботи застосовуються в багатьох галузях промисловості. Зварювальники трудяться на будмайданчиках, створюючи конструкції та системи різних комунікацій, в промисловості, де застосовують свій досвід і навички в машинобудуванні, суднобудуванні і в інших областях, таких як, енергетика, нафтопереробна промисловість, сільське господарство. Важко назвати такий сегмент виробництва, де не застосовували б працю зварника

 9. Характеристика праці • Ринок праці: • - Машинобудівна, нафтопереробна промисловість; • - Кораблебудування; • - Авторемонтні майстерні; • - Будівельні компанії; • - Енергетика; • - Сільське господарство; • - Організації по забезпеченню і ремонту засобів комунікації.

 10. Умови роботи:робота полягає в тому, що б будь-яка металева конструкція трималася на місці, а точніше не відвалилася, бо зварювальник - це людина, яка безпосередньо працює з металом: заварює його і прикріплює до іншого металу. Обов'язки зварника прості, потрібно дотримуватися техніки безпеки і завжди бути на робочому місці, і вміти працювати з конструкціями (металевими). • До плюсів професії можна віднести престижність та високу затребуваність на ринку праці, як у державному секторі економіки, так і в приватному. Молодим фахівцям, тільки що закінчили училище, роботу довго шукати не доведеться - вона знаходить їх сама. Зварників без досвіду охоче приймають у житлово-комунальні господарства, в приватні організації сфери обслуговування. З набуттям досвіду, їм доручаються більш відповідальні справи і роботи в промисловості, на будівництвах. Відповідно, збільшується зарплата.

 11. Мінуси професії - важкі умови праці, робота на відкритих будівельних майданчиках за любої погоди, велике навантаження на зір через високу яскравості електричної дуги, інфрачервоного і ультрафіолетового випромінювання. • Електрозварники відносяться до професій «гарячого цеху» через високу шкідливості виробництва внаслідок великого виділення газів і тепла при зварювальних роботах. Зварювальник, як професія, підрозділяється на декілька спеціалізацій: зварник ручного дугового зварювання, газозварник, оператор автоматичних зварювальних апаратів. Від майстерності зварників залежить якість зварювальних швів. Будь-які помилки, недбалість, що допускаються в роботі, можуть привести до катастрофічних наслідків. Страшно подумати, до чого могла б привести неякісна робота по зварюванню нафто-чи газопроводів.

 12. При виконанні зварювальних робіт, працівник повинен строго дотримуватися правил техніки безпеки: працювати в спеціальній робочій формі, та використовувати засоби індивідуального захисту. Спецодяг: штани носять навипуск, а куртку - не заправляють у штани. Щоб уникнути попадання розплавленого металу, кишені куртки повинні закриватися клапанами, куртка повинна застібатися на всі ґудзики. У гумовій спецодязі, взуття та рукавичках, за винятком особливо складних умов, працювати не можна, так як бризки металу пропалюють гуму. Головний убір повинен бути без козирка, а взуття - на гумовій підошві.

 13. Вимоги до професійної підготовки: • Що б стати зварником вам доведеться, після 9 або 11 класу йди в професійне училище або, якщо ви вже не такий молодий, то на вечірні курси. • Незважаючи на те, що зварювальник - робота ручна, щоб оволодіти професією, йому необхідно мати базові знання з точних наук (фізика, хімія, математика, геометрія). • Зварювальник - професіонал повинен знати електротехніку, принцип роботи електро - і газозварювальних апаратів; марки і типи електродів, технологію плавлення металів, властивості газів, що застосовуються для антіокісленія, основні властивості газів і рідин, що застосовуються при зварюванні, призначення і марки флюсів, присадок, причини виникнення дефектів ; механічні і технологічні властивості металів. Велике значення має дотримання техніки безпеки та виробничої санітарії на робочому місці. • Потрібно неспішно вести рукою, щоб шов лягав рівно, акуратно, без огріхів. Для цього необхідно терпіння і душевна рівновага.

 14. Робочий - зварник повинен мати наступні якості: • Фізична витривалість; • Чітка пам'ять на еталони кольору і відтінків; • Чітка координація рухів; • Гарний зір і окомір; • Здатність до роботи на висоті; • Т ехнічна кмітливість; • Просторова уява і концентроване увагу; • Акуратність; • Стійкий вестибулярний апарат; • Хороша моторика.

 15. Медичні протипоказання: Професія електрогазозварника не рекомендується особам з порушенням ЦНС, з психічними захворюваннями( ревматизм; тремор (тремтіння) рук; порушення координації рухів; захворюваннями опорно-рухового апарату, верхніх дихальних шляхів (бронхіальна астма); печінки та жовчовивідних шляхів, шлунку, ендокринної, сечовидільної, та серцево-судинної системи (гіпертонічна хвороба), органів зору, слуху, порушенням функцій • вестибулярного апарату, з хронічними захворювання шкіри та алергічними захворюваннями. • Люди з неврівноваженою нервовою системою, емоційно нестабільні, розсіяні, з нестійкою увагою, заторможені у прийнятті рішень, які мають недостатню швидкість і точність сенсомоторних реакцій, безвідповідальні при виборі професії електрогазозварника матимуть труднощі в навчанні і трудовій діяльності.

 16. Перспективи Професійна кар'єра випускників починається на стадії навчання в навчальному закладі та під час проходження виробничої практики. Професійна кар'єра розвивається послідовно: 1-й крок - отримання професійної освіти; 2-й крок - придбання професійного досвіду; 3-й крок - підвищення кваліфікації; 4-й крок - отримання вищої освіти;

 17. Для фахівців з досвідом роботи і відповідною освітою відкриваються такі можливості кар'єрного росту: • - Бригадир; • - Технік; • - Інженер; • - Керівник підрозділу; • - Керівник підприємства; • - Науковий співробітник, конструктор, проектувальник;

 18. Зварювальний роботи потрібні практично на будь-якому виробництві, а молодих майстрів дуже мало. Тому зарплати у зварювальників високі: вчорашній випускник заробляє $ 300-600, зварювальник зі стажем отримує $ 800-1000. Під час виробничої практики учням виплачують зарплату в $ 30 - 100. Рівень зарплат, залежно від місця роботи, сильно відрізняється, при виконанні одного і того ж замовлення можна отримувати абсолютно різні гроші. У житлово-комунальній сфері сьогодні, мабуть, найнижча оплата праці, сама щедра - нафтогазова галузь.

 19. Загальні умови та вимоги щодо вступу до навчального закладу • До професійно-технічних училищ на навчання за професією “Електрогазозварник" приймаються громадяни України та особи без громадянства, які мають базову або повну загальну середню освіту (термін навчання - відповідно 3 та 1,5 роки). Всі вступники користуються рівними правами. • Професію електрогазозварника можна отримати в нашому Запорізькому машинобудівному вищому професійному училищі.

 20. Запорізькемашинобудівневище професійне училище • Вступники подають на ім'я директора: • заяву про прийом до навчального закладу із зазначенням обраної професії, • довідку із місця проживання, • документ про освіту в оригіналі; • обов'язково відповідні медичні довідки встановленого зразка, • фотокартки.

 21. Освітня підготовкав відповідних професійно-технічних закладаху регіоні:

 22. ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» • ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей» • ДНЗ «Пологівський професійний ліцей» • ДНЗ «Запорізький будівельний центр ПТО» • ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» • ДНЗ «Запорізьке вище індустріально-політехнічне училище» • ДНЗ «Запорізький професійнийпромисловий ліцей» • ДНЗ «Запорізький професійний металургійний ліцей» • ДНЗ «Оріхівський професійний ліцей» • ДНЗ «Приморський професійний аграрний ліцей» • ДНЗ «Запорізький професійнийбудівельний ліцей» • ДНЗ «Великобілозерський професійний аграрний ліцей» • ДНЗ «Запорізький професійнийліцей автотранспорту» • ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійнийліцей» • ДНЗ «Токмацький професійнийліцей» • ДНЗ «Запорізький професійнийліцей» • ДНЗ «Мелітопольський будівельний центр ПТО» • ДНЗ «Дніпрорудненський професійнийліцей»