slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Mineralogický systém III. Sulfidy PowerPoint Presentation
Download Presentation
Mineralogický systém III. Sulfidy

Loading in 2 Seconds...

  share
play fullscreen
1 / 12
beck-huff

Mineralogický systém III. Sulfidy - PowerPoint PPT Presentation

172 Views
Download Presentation
Mineralogický systém III. Sulfidy
An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author. While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

 2. Mineralogický systémIII. Sulfidy Galenit, chalkopyrit Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

 3. Galenit • Složení: sulfid olovnatý, PbS • Hustota: 7,5 (nápadně těžký!) • Použití: hlavní ruda olova • Využití olova: elektrické akumulátory (autobaterie), ochrana proti rentgenovému a radioaktivnímu záření, střelivo, olovnaté sklo (skleněné lustry), vitrážová okna Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

 4. Galenit [cit. 2011-09-09]. Dostupný pod licencí GNU Free Documentation Licence na www: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Galenit_-_Mineralogisches_Museum_Bonn_%287265%29.jpg>. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

 5. Galenit [cit. 2011-09-09]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Calcite-Galena-Quartz-rom14b.jpg >. [cit. 2011-09-09]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Galena-Marcasite-Dolomite-282209.jpg>. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

 6. Využití olova – olovnaté sklo na lustry, autobaterie, střelivo [cit. 2011-09-09]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Starterbatterie_12_V_50_AH.JPG>. [cit. 2011-09-09]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Westend-synagoge-kronleuchter-2010-ffm-271.jpg>. [cit. 2011-09-09]. Dostupný pod licencí Public Domain na www: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:450_Corto_-_LR_-_Fiocchi_-_1.jpg>. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

 7. Chalkopyrit • Složení: sulfid železa a mědi, CuFeS2 • Použití:ruda mědi, občas i jako drahý kámen. • Využití mědi: pro svoji odolnost protikorozi a vynikající elektrickou a tepelnou vodivost se měď používá např. na výrobu střešní krytiny, okapů, trubek pro rozvody plynu a vody; elektrických vodičů, elektronických součástek (např. integrovaných obvodů); chladičů (např. v počítačích), kotlů či kuchyňského nádobí. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

 8. Chalkopyrit [cit. 2011-09-09]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Calcite-Chalcopyrite-rh02-51a.jpg>. [cit. 2011-09-09]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Chalcopyrite-Quartz-117745.jpg>. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

 9. Chalkopyrit [cit. 2011-09-09]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Chalcopyrite_1.jpg>. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

 10. Kontrolní otázky • Kterého kovu je galenit je hlavní rudou? • Správná odpověď: Olova • Měď se vyznačuje vynikající vodivostí tepla a ...? • Správná odpověď: elektřiny Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

 11. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

 12. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.