Mogaus akis
Download
1 / 11

- PowerPoint PPT Presentation


 • 396 Views
 • Uploaded on

Žmogaus akis . Darbą atliko: Viktorija Kurkianecaitė 2gimn.(10) kl. Karolina Trafimovait ė 2 gimn . (10) kl. Ignalinos rajono Vid iškių gimnazija Mokytoja Joana Garne vičienė. Dangalai.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '' - bat


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Mogaus akis

Žmogaus akis 

Darbą atliko:

Viktorija Kurkianecaitė2gimn.(10) kl.

Karolina Trafimovaitė 2 gimn. (10) kl.

Ignalinosrajono Vidiškiųgimnazija

Mokytoja Joana Garnevičienė


Dangalai
Dangalai

Akies obuolys sudarytas iš kapsulės ir branduolio. Kapsulę sudaro 3 sluoksniai: išorinis – skaidulinis dangalas, vidurinis – kraujagyslinis dangalas, o vidinis – tinklainė. Akies branduolį sudaro skaidrios, šviesos spindulius laužiančios terpės (stiklakūnis, lęšis ir priekinė bei užpakalinė akies kameros). Akį dengia 3 sluoksniai arba dangalai:

 • Išorinis – odena ir ragena; neperšviečiamas, baltas skaidulinis sluoksnis, dengiantis didumą akies paviršiaus;

 • vidurinis – kraujagyslinis dangalas (lot. uvea) - jį sudaro trys dalys: rainelė,krumplynas ir gyslainė; jame yra daug kraujagyslių ir pigmento;

 • Vidinis – tinklainė, kuriame yra regos receptoriai.


Akies dalys ir funkcijos
Akies dalys ir funkcijos

 • Lęšiukas - laužia ir sintezuoja šviesos spindulius.

 • Rainelė - reguliuoja šviesos srautą, patenkantį į akį ir nepatenkantį.

 • Vyzdys - į akį praleidžia šviesą.

 • Gyslainė - tiekia akiai kraują ir sugeria nuščiuvusius spindulius.

 • Odena - apsaugo ir sutvirtina akies obuolį.

 • Ragena - laužia šviesos spindulius.

 • Tinklainė - talpina regos receptorius.

 • Krumplynas - laiko lęšiuką.

 • Regos nervas - perduoda nervinius impulsus į smegenis.

 • Geltonoji dėmė - garantuoja aštrų regėjimą arba visapusišką.

 • .


Aki spalvos
Akių spalvos

Gintaro

Gintaro spalvos akys yra vientisos spalvos ir turi stiprų gelsvą / aukso ir vario atspalvį. Gintaro akys neturėtų būti painiojamos su lazdyno spalvos akimis, nors jos gali būti gintaro arba aukso spalvos, lazdyno spalvos akys paprastai linkusios sudaryti daug kitų spalvų, įskaitant žalią, rudą ir oranžinę. Be to, Lazdyno akys turi pereinamasias spalvas ir susideda dėmelėmis ir ratilais, o gintaro akys turi tvirtą aukso atspalvį. Nors gintaro spalva laikoma kaip aukso, bet kai kurie žmonės turi vario spalvos gintaro akis, kurias daug žmonių maišo su lazdyno, nors lazdynas linkęs būti nelygus ir žalios spalvos su raudonomis / aukso dėmelėmis, kaip minėta pirmiau. Gintaro spalvos akys taip pat gali būti labai lengvas aukso pilkos spalvos, kaip vilku.

.


M lynos
Mėlynos

Mėlynos akys dažniausiai aptinkamos Baltijos šalių regione, Vidurio, Šiaurės, Rytų Europoje. Jų taip pat galima rasti Vidurio Rytuose (Afganistane, Irake, Irane). Visame pasaulyje mėlynas akis apytiksliai turi 150 milijonų žmonių(~2,2%) Estijoje, 99% žmonių turi mėlynas akis, – teigė Hansas Eibergas iš ląstelių ir molekulinės medicinos departamento Kopenhagos universitete. Danijoje prieš 30 metų, tik 8% gyventojų turėjo rudas akis, bet po imigracijos šiandien šis skaičius siekia apie 11%. Vokietijoje apie 75% žmonių turi akis.


Rudos
Rudos

Ruda spalva dominuoja pasaulyje. Jos mažiau aptinkama Baltijos šalių regione ir Skandinavijoje. Tamsų rudos spalvos pigmentą dažniausiai turi azijiečiai, žmonės gyvenantys Okeaniojoje, Afrikoje, Amerikoje. Taip pat Ispanijoje ir Jungtinėje Karalysteje.


Pilkos
Pilkos

Pilkos akys yra labiausiai paplitusios Šiaurės ir Rytų Europoje. Pilkų akių taip pat galima rasti Šiaurės Vakarų Afrikoje (Aurès kalnai), tarp Alžyro Shawia žmonių ir Artimųjų Rytų, ypač Irane, Afganistane dalis ([indų-iranėnų Nuristani žmonių) ir Pakistane (Kalasha, kito Indijos ir Irano žmonės); Pagal priartinimus, pilkos akys pasižymi mažais kiekiais, geltonos ir rudos spalvos rainelė.


Alios
Žalios

Žalios spalvos akys yra labiausiai paplitusios Šiaurės ir Vidurio Europoje. Jų taip pat galima rasti Pietų Europoje ir Šiaurės Afrikoje. Islandijoje, 89% moterų ir 87% vyrų yra arba mėlyna arba žalia akių spalva. Islandų ir olandų suaugusiems tyrimas nustatė, kad žalios akys yra daug labiau paplitusios moterims nei vyrams. Tarp Europos amerikiečių, žalios akys yra labiausiai paplitusios tarp keltų ir germanų protėvių, apie 16%.


Lazdyno
Lazdyno

Nors riešutą daugiausia sudaro ruda ir žalia spalvos, akių spalvą, gali būti ruda / aukso ar žalia. Daugybė žmonių painioja lazdyno ir gintaro akių spalvas.

Lazdyno akių spalvos apibrėžimai gali skirtis: tai kartais būti tapatinama su šviesiai rudos ar aukso, lazdyno riešutų kevalais spalva.


Raudona ir violetin
Raudona ir violetinė

Su sunkių formų albinosais žmonių akys gali atrodyti raudonos laikantis tam tikrų apšvietimo sąlygų, atsižvelgiant į labai mažus kiekius melanino. Be to, fotografuojant su blykste kartais sukeliamas „raudonų akių efektas“, kuris nuo labai ryškios šviesos blykstės atsispindi nuo akies obuolio.

Mėlynos kai kurių žmonių akys, pavyzdžiui, Elizabeth Taylor, gali pasirodyti violetinės tam tikru laiku.


Informacija i
Informacija iš:

 • http://lt.wikipedia.org/wiki/Akis