JAPONIA- 日本 SIOSTRY OPATRZNOŚCI BOŻEJ 2 - PowerPoint PPT Presentation

slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
JAPONIA- 日本 SIOSTRY OPATRZNOŚCI BOŻEJ 2 PowerPoint Presentation
Download Presentation
JAPONIA- 日本 SIOSTRY OPATRZNOŚCI BOŻEJ 2

play fullscreen
1 / 10
JAPONIA- 日本 SIOSTRY OPATRZNOŚCI BOŻEJ 2
166 Views
Download Presentation
baruch
Download Presentation

JAPONIA- 日本 SIOSTRY OPATRZNOŚCI BOŻEJ 2

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

  1. JAPONIA-日本 SIOSTRY OPATRZNOŚCI BOŻEJ 2

  2. JAPONIA ZIEMIĄ MĘCZENNIKÓW-殉教 Do pierwszych prześladowań doszło na wyspie Kiushiu. 5 lutego 1597 roku przez ukrzyżowanie śmierć poniosło 26 męczenników w Nagasaki. W 1867 roku wyniesiono na ołtarze 205 błogosławionych męczenników. 23 listopada 2008 roku beatyfikowano w Nagasaki 188 chrześcijan.

  3. PORA DESZCZOWA I RYŻ Czerwiec jest bardzo ważnym miesiącem dla rolnictwa w Japonii. Wraz z porą deszczową rozpoczyna się przygotowanie do uprawy pól ryżowych. Ryż jest podstawowym składnikiem na stole Japończyka i można go porównać do chleba w Polsce.

  4. ŚWIĘTO GWIAZDー七夕 Japończycy wierzą, że nasz cudowny świat , przyroda, cała natura jest boska, stworzona i zamieszkiwana przez różne bóstwa. Opowieść o spotkaniu na niebie, 7 lipca dwojga zakochanych zamienionych w gwiazdki, jest okazją by ukazać dzieciom JEDYNEGO BOGA- Stwórce nieba i ziemi.

  5. Wielkie przesłanie Jana Pawła2 w Hiroshima 平和ーPOKÓJ Przemówienie naszego Ojca św.Jana Pawła 2 wygłoszone w Hiroshima w 1981 roku, dało początek pięknej tradycji modlitw o pokój na świecie. Wierni gromadzą się na wspólnej modlitwie , wspominając tragedię bomby atomowej na Hiroshima i Nagasaki.

  6. ŚWIĘTO ZMARŁYCH-お盆 Nagminne jest polewanie wodą pomników na cmentarzu, by ożywić pamięc o zmarłych. Oprócz modlitwy składa się na ołtarzu pożywienie. Obon jest świętem buddyjskim. Na tydzień - a przypada to w połowie sierpnia cała Japonia zatrzymuje się, aby wspomnieć i oddać szacunek tym, którzy odeszli do wieczności.

  7. IKEBANA –生け花 Japonia kojarzy się z ikebaną, czyli układania żywych kwiatów. Układanie ikebany wzbogaca życie duchowe Japończyków, gdyż przez przez ikebanę wyrażają oni swoje uczucia.

  8. ORIGAMI-折り紙 Japończyk potrawi bez trudu z kawałka papieru zrobić fantastyczny przedmiot. Z origami można zrobić dużo wspaniałych przedmiotów , wydaje się , że dla Japończyka nie ma tu rzeczy niemożliwych, ale trzeba znać reguły składania.

  9. FESTIWAL LALEKWJAPONII ひな祭り W dawnej Japonii 3 marca to czas rozpoczęcia prac w polu, a zrobione w tym dniu papierowe lalki puszczano na wodę. Tradycja mówi, że lalki płynąc zabierały ze sobą nieszczęścia i wszelkie choroby.

  10. DZIEŃ DZIECKA- こどもの日 W całej Japonii na dachach, balkonach można podziwiać przepiękne, pływające koinobori. Koi po polsku znaczy karp, zawsze płynie pod prąd, zmierza się z siłą wody. Podobnie dzieci wzrastają, stają się silne i uczą się stawiać czoła różnym doświadczeniom życiowym.