V Britské Kolumbii - Kanada,
Download
1 / 31

- PowerPoint PPT Presentation


  • 98 Views
  • Uploaded on

V Britské Kolumbii - Kanada, je skupina květinových zahrad - Butchart , v blízkosti Victorie na Vancouver Island. Jedná se o mezinárodně známou turistickou atrakci, která každoročně přiláká, více než milion návštěvníků. cvonck@zeelandnet.nl. Buchartovy zahrady - Victoria BC, Kanada.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '' - aya


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
V britsk kolumbii kanada

V Britské Kolumbii - Kanada,

je skupina květinových zahrad - Butchart, v blízkosti Victorie na Vancouver Island. Jedná se o mezinárodně známou turistickou atrakci, která každoročně přiláká, více než milion návštěvníků..

cvonck@zeelandnet.nl


V britsk kolumbii kanada

Buchartovy zahrady - Victoria BC, Kanada

Nemusíte být zahradník, abyste chtěli navštívit Butchartovy zahrady ve státě Victoria BC (Kanada). Tyto zahrady jsou opravdu umělecké dílo, a neměli byste si nechat ujít jejich návštěvu – alespoň v podobě prezentace. Není to opravdu jen jedna zahrada, nicméně

je to skupina zahrad, vše na jednom místě. Je to jedna z nejpopulárnějších atrakcí ve státu Viktoria. Zahrady, rozkládající se na 50 akrech jsou propojeny jemným pletivem stezek. Jsou tam prostorné trávníky s potoky a rybníky.

Kdysi tomu tak nebylo. Věřili byste, že toto místo byl původně vápencový lom? Po vytěžení tohoto velikého lomu (v létech kolem roku 1900) manželka majitele navrhla vytvořit

první japonské zahrady u svého domu. Později původní tenisový kurt přeměnili na zahradu v italském stylu, a pak ze zelinářské zahrady udělali velkou růžovou zahradu. Někteří zahradníci, když mají dost prostoru - ale hlavně finančních prostředků, nemohou skončit!

Celý tento veliký areál je stále ve vlastnictví jedné rodiny, která zahrady provozuje – dnes již nejen jako „zahradu k potěšení“, ale i jako podnikatelský subjekt v oblasti turistického ruchu.

Také původní dům rodiny Buchartů vzrostl během těch let, dnes je zde jídelna, restaurace, i kanceláře.


V britsk kolumbii kanada

V každém ročním období je na zahradách co vidět, co obdivovat. Zahrady mohou sloužit i zahrádkářům k inspiraci pro jejich další činnost. Například - Buchartovy zahrady Vás měsíc co měsíc (i na stránkách časopisu) upozorní na to, co můžete v tuto dobu očekávat v plném květu.

„Podnik Buchartovy zahrady“ tvrdí, že u nich mají pět sezón! Na jaře se listy stromů a cibule probudí ze zimy. V létě můžete zůstat déle v zahradách, a dokonce se dívat na ohňostroje - zábavní pyrotechniku v noci na sobotu. Říká se, že japonská zahrada je nejlepší – nejhezčí na podzim. V zimním období je k disposici velká zimní zahrada s historickými obrazy ve starém rodinném domě. Pátá sezóna je kolem Vánoc, samozřejmě, když všude svítí mnoho barevných světel, upozorňujících na keře, kvetoucí i v zimě. . Existuje dokonce i kluziště, které je hojně využíváno..

Relaxovat můžete v jedné kavárně nebo v jedné ze dvou restaurací. Vzhledem k tomu, že jsou všechny uvnitř zahrady, bohužel, před vstupem musíte zaplatit za vstup do zahrad , potom už můžete využívat kteroukoli z nich. Jsou k dispozici i stoly pro pikniky v blízkosti parkoviště. Buchartovy zahrady mají bezbariérový přístup, je povoleno přivést i domácí mazlíčky – tedy hlavně psy, ale musí být vedeni na krátkých vodítcích.

Kromě prohlídky je tu i obchod se suvenýry, prodává se osivo a dárkové předměty. Najdete zde řadu suvenýrů, stejně jako zahradní oblečení a dokonce i .šperky ke koupi. Podle nás je to však zejména osvědčené osivo, které, když přinesete svým blízkým, bude oceněno.. Semena ze zahrad jsou stále připravena k prodeji.


V britsk kolumbii kanada

Je tu dokonce možno organizovat i výlet lodí - samozřejmě v letních měsících a zajet až na přítok říčky Tod. Jsou k dispozici zasvěcené výklady o počátcích vápencovém lomu a zahrady, a můžete vidět i některá – v zahradě volně žijící zvířata.

Pokud byste zahrady navštívili – tedy nikoli jen virtuálně - ujistěte se, že máte fotoaparát s sebou, Je toho tolik k vidění, že budete „mačkat spoušť aparátu“ za každou zatáčkou. Bude Vám „vrtat v hlavě“ jak mohou docílit, že jim tady všechny ty květiny tak krásně kvetou? Pravděpodobně zjistíte, (a to již po „virtuální návštěvě“) – že byste rádi navštívili tyto Butchartovy zahrady v každé sezóně, abyste mohli obdivovat změny v průběhu roku..

Přejeme Vám šťastnou cestu (aby se Vám povedla reálná návštěva) a pokud zakoupíte semena – aby se Vám na Vaší zahradě vedlo jako u „Buchartů“.

Happy zahradničení!

11. 3. 2010 český překlad Milan Č.

editace JS www.jkk.estranky.cz