slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
מסכת אבות PowerPoint Presentation
Download Presentation
מסכת אבות

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 10

מסכת אבות - PowerPoint PPT Presentation


  • 139 Views
  • Uploaded on

מסכת אבות. פרק א משנה ב'. שִׁמְעוֹן הַצַּדִּיק הָיָה מִשְּׁיָרֵי כְנֶסֶת הַגְּדוֹלָה. הוּא הָיָה אוֹמֵר, עַל שְׁלשָׁה דְבָרִים הָעוֹלָם עוֹמֵד, עַל הַתּוֹרָה וְעַל הָעֲבוֹדָה וְעַל גְּמִילוּת חֲסָדִים : מתוך פירוש קהתי: "בזכות שלושה דברים אלו העולם מתקיים. א. בזכות לימוד תורה ...

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'מסכת אבות' - ashtyn


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide1

מסכת אבות

פרק א משנה ב'

slide2

שִׁמְעוֹן הַצַּדִּיק הָיָה מִשְּׁיָרֵי כְנֶסֶת הַגְּדוֹלָה. הוּא הָיָה אוֹמֵר, עַל שְׁלשָׁה דְבָרִים הָעוֹלָם עוֹמֵד, עַל הַתּוֹרָה וְעַל הָעֲבוֹדָה וְעַל גְּמִילוּת חֲסָדִים:

מתוך פירוש קהתי:

"בזכות שלושה דברים אלו העולם מתקיים.

א. בזכות לימוד תורה...

ב. בזכות עבודת הקרבנות... ומשחרב בית המקדש באה התפילה שהיא עבודה שבלב. אחרים מפרשים עבודה- קיום המצוות בכלל. ויש מפרשים: עבודה ממש, כגון חרישה, זריעה, וכיוצא בזה.

ג. בזכות גמילות חסדים, שאדם עושה חסד עם חברו..."

slide3

ר' אריה לוין בספר "ר' אריה היה אומר":

"התורה בלי המעשה אינה שלימות... והנה השלימות באדם הוא בלימוד ובמעשה, והנה במעשה יש שני מינים, אם במעשה שבין אדם למקום, ואם במעשה שבין אדם לחברו.

וכנגד הלימוד אמר "על התורה", וכנגד המעשה שבין אדם למקום אמר "ועל העבודה", וכנגד המעשה שבין אדם לחברו אמר "ועל גמילות חסדים".

slide5

שלום עליכן! אני חדוי.

בנות יקרות, נעים מאד, שמי חדוי, בחורה בת 17 שלומדת במדרשת "לימוד לנשים" שבכפר ירמיאליהו.

המטרה שלי בחיים היא פשוטה מאד – ללמוד וללמוד תורה כל היום!אני חושבת שמאד מאד חשוב שכל בת יהודיה תדע את כל המצוות והחוקים שהיא אמורה לעשות, וגם סתם, שתלמד את התורה. הרי התורה נתנה לנו מאת הקודוש בורוך הוא, והיא הדבר הכי חשוב בעולם. ולכן, אני משקיעה את כל זמני, מהבוקר עד הערב, בלימוד התורה הקדושה. נכון שלפעמים אני לא מספיקה להתפלל, ובטח שלא להתייחס לשאר האנשים במשפחה, אבל זה הרי לא משנה, התורה היא הכל בחיים שלי, אני קדושה!

אם היו שואלים אותי על מה בנוי העולם, התשובה ברורה! אך ורק על תורה ותורה!!!

slide7
היוש כולן ;) אני נופר.

היי כולן, מקורה? מעיניינים? אני נופרי התותחית, בת 24,

עובדת היי-טק מצליחה מתל אביב.

שתדעו, אני לא סתם אחת, כאילו, אני מה זה בסדר כזה. כלומר, כולם חושבים שדתיות שגרות בתל אביב ועובדות בהיי-טק אז הן לא באמת דתיות. זה מה זה שקר כאילו! בטירוף! שתדעו, אני כל בוקר קמה ומתפללת כזה להשם שיעזור לי בעבודה ובהכל וזה. וכאילו אני אחת מהמפרישות חלות, אם לא ה-. עושה מלא מלא מצוות בדיוק בדיוק כמו שאמרו לי שדתייה צריכה לעשות. אני אפילו מקפידה לתת חמש אגורות כל יום לצדקה כאילו, כדי שלא יהיה שלא נתתי. זה קצת מצחיק, משום מה אנשים חושבים שאם אני דתייה אז אני צריכה לתת הרבה צדקה, וגם לעזור להם וזה. למה מה קרה? שיעבדו קצת! בטח גם הקבצנים האלה בכניסה לבניין של העבודה שלי עוד רוצים שאני אתן להם מהכסף שלי, חוצפנים. אני צדיקה, וזהו, לא קשור אליהם.

ת'אמת, יש רק דבר אחד שמפריע לי קצת בדרך חיים המדהימה שלי. זה שלפעמים קצת מפריע לי שאני לא יודעת באמת למה אני עושה את כל המצוות והתפילות האלה, כאילו, לא שזה כזה משנה, אבל סתם מעניין, ידע כללי.

העיקר, שאם היו שואלים אותי, מה הכי חשוב, הייתי ישר עונה – לעבוד ת'שם, זה הכי הכי. (לא שאני מבינה למה, אבל זה משנה???)

slide9
היי כולן, אני חני.

היי, אני חני בת 17, גרה בירושלים וסוג של לומדת באולפנת ירושלים.

למה סוג של לומדת? כי אני ממשששששש עסוקה. אני ממש משתדלת כל היום לעבוד למען הכלל! אני מתנדבת קבועה במד"א, זכרון מנחם, קו לחיים ובחלוקת מזון למשפחות נזקקות. ממש כל יום מהבוקר עד הערב אני לא מבזבזת שניה, רצה ממקום למקום כדי שלכולם יהיה טוב ושלאף אחד לא יחסר משהו רק בגלל שאני לא הייתי שם.

אמא שלי טוענת שאני מגזימה, ושאני הורסת את עצמי. אני לא חושבת שהיא צודקת. זה שאני לא מגיעה ללימודים ולא מספיקה להתפלל או משהו זה לא כזה חשוב! מה החשיבות שלי אל מול כל כך הרבה אנשים שאני כל כך עוזרת להם! אז מה אם אני אדפק קצת בשביל הכלל זה שווה!!!

אם היו שואלים אותי על מה העולם קיים, ישר הייתי אומרת שעל גמילות חסדים! בלי זה אף אחד לא היה יכול לחיות פה...