ozna en hasi na p ilb ch n.
Download
Skip this Video
Download Presentation
Označení hasičů na přilbách

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 11

Označení hasičů na přilbách - PowerPoint PPT Presentation


  • 102 Views
  • Uploaded on

Označení hasičů na přilbách. Jakub Nebesář MV-GŘ HZS ČR. Pokyn generálního ředitele HZS ČR č. 39/2009, kterým se upřesňuje označení hasičů při zásahu a stanovuje se vybavení jednotek HZS kraje, se mění takto: V části I. pokynu se doplňují odstavce 8 až 11, které zní:.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Označení hasičů na přilbách' - ashley


Download Now An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
ozna en hasi na p ilb ch

Označení hasičů na přilbách

Jakub Nebesář

MV-GŘ HZS ČR

slide2

Pokyn generálního ředitele HZS ČR č. 39/2009, kterým se upřesňuje označení hasičů při zásahu a stanovuje se vybavení jednotek HZS kraje, se mění takto:

V části I. pokynu se doplňují odstavce 8 až 11, které zní:

slide3

Označení hasičů na přilbách se provádí prostřednictvím barevného samolepícího pásu o šíři 35 mmumístěnéhonapovrchskořepinypřilby.

  • Pás se nalepujevodorovněnazadnístranupřilby a to přibližněvevýšipomyslnéliniespojujícíúchytyupínacíhosystémuobličejovémasky.
  • Pásmůžebýtpřerušen v oblasti, kdepřecházípřeshřebenpřilby.
  • Pás je vyrobenz materiálu sretroreflexivnímivlastnostmi.
slide4

Pokud to konstrukcepřilbyumožňuje, je možné u velitelskýchfunkcípoužítjakodoplněktohotooznačenítakéčelníštítekv barevnémprovedeníshodnéms barevnýmprovedením pásu.

  • U ostatníchfunkcíje možnépoužítčelníštítekv barevnémprovedeníčernémnebozlatém.
slide5

Příslušnosthasiče k JPO je uvedena v levéčásti pásu, prostřednictvím nápisuvyjadřujícímjednoznačnýmzpůsobemmístodislokacejednotky (obvykle se uvádícelýnázevobce, v níž je jednotkadislokována).

slide6

V pravéčástipásu je uvedenocelépříjmeníhasičea prvnípísmenojehojména, zakterým je tečka. Příjmení a prvnípísmenojménajsouoddělenymezerou. Pokud je to zapotřebí pro rozlišeníhasičů, lzepoužítdalšípísmena z jména, případnězkratkyslovstarší a mladší („st.“ a „ml.“).

slide7

Nápisyjsouprovedenyvelkýmitiskacímipísmenyo výšcepřibližně 10 mm (výškapísmenmůžebýtpřizpůsobenacelkovédélcenápisu). V případěprovedenínápisůtiskem, nebojinoutechnologií, se použijetyppísma Arial CE.

  • Nápisylzenapásprovéstiručně, permanentnímpopisovačem, zadodrženízákladníchpravidel pro psaníkolméhopísmapoužívaného v technickédokumentaci.
slide9

hasiči, kteříabsolvovaliminimálněstřednízdravotnickouškolu, případněkurz „Řidičdopravynemocných a raněných“ mohoupoužívatjakooznačeníhasiče se zdravotnickýmvzdělánímsamolepícíznak „modráhvězdaživota“ v bílémkruhovémpoli o průměru 40 mm, umístěnýnaskořepiněnazadnístraněpřilby, vlevo, pod pásem s označenímdislokacejednotky.

slide10

Uvšechdruhůpřileb se mohoupoužítpouzetakovésamolepícíprvky, kterébylyschválenyvýrobcempřilby.

  • Zřizovatelé jednotek požární ochrany musí při zavádění označování hasičů na přilbách postupovat v souladu s uvedeným pokynem.
  • Termín pro zavedení označení není pokynem určen.