budowa zewn trzna komputera n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
BUDOWA ZEWNĘTRZNA KOMPUTERA PowerPoint Presentation
Download Presentation
BUDOWA ZEWNĘTRZNA KOMPUTERA

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 9

BUDOWA ZEWNĘTRZNA KOMPUTERA - PowerPoint PPT Presentation


  • 577 Views
  • Uploaded on

BUDOWA ZEWNĘTRZNA KOMPUTERA. Urządzenia Wyjścia. URZĄDZENIA WYJŚCIA….

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'BUDOWA ZEWNĘTRZNA KOMPUTERA' - ashley


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
budowa zewn trzna komputera

BUDOWA ZEWNĘTRZNA KOMPUTERA

Urządzenia Wyjścia

urz dzenia wyj cia
URZĄDZENIA WYJŚCIA…

Nie miałoby sensu, gdyby możliwe było jedynie wprowadzanie informacji do komputera i ich przetwarzanie, bez możliwości otrzymania wyników działania. Komputer potrafi przekazać rezultat swojej pracy do urządzeń wyjścia takich jak monitor lub drukarka. Również karta dźwiękowa zaliczana jest do urządzeń wyjścia.

Najważniejszym urządzeniem wyjścia jest jednak monitor komputera. W przeciwieństwie do drukarki czy karty dźwiękowej, które nie muszą należeć do podstawowego wyposażenia systemu, monitor jest niezbędny.

monitory
MONITORY…

Żaden komputer nie nadaje się do pracy bez monitora czy wyświetlacza. Najczęściej jest to monitor kolorowy, przypominający mały telewizor. Informacje, które są wyświetlane na ekranie monitora pochodzą z karty graficznej w komputerze. Karta graficzna zmienia komputerowe dane w sygnał wideo, który następnie może wyświetlać monitor.

rozw j techniki
…Rozwój techniki…

W ostatnich latach jakość monitorów gwałtownie wzrosła. Podczas gdy pierwsze zestawy PC potrafiły wyświetlać tylko jednobarwne teksty, nowoczesne karty graficzne i monitory wyświetlają obraz o jakości lepszej niż w przypadku dobrych odbiorników telewizyjnych.

drukarki
DRUKARKI…

Drukarki spełniają podobną rolę, jak monitory- tyle tylko, że tekst jak i grafika pojawiają sienie na ekranie, ale na papierze. Cały proces wygląda więc bardzo podobnie: informacje, które mają pojawić się na papierze wysyłane są z komputera do karty drukarki. Tam zostają zmienione w obraz strony, który następnie poprzez drukarkę trafia na papier.

rodzaje
…Rodzaje…

Do zastosowań domowych nadaje się albo drukarka atramentowa, albo laserowa. Drukarki atramentowe są tańsze, lecz jednocześnie wolniejsze niż drukarki laserowe. Oba typy zapewniają jednak dość wysoką jakość druku, czasami zbliżoną do jakości czasopism.

drukarki laserowe
Drukarki Laserowe

Drukarki laserowe funkcjonują na zasadzie  podobnej do kserokopiarki. Strumień lasera zaznacza obraz na metalowym bębnie. W miejscach tych pozostaje sproszkowany atrament, czyli toner. Następnie do bębna dociskany jest papier, z którym toner wiąże się pod wpływem wysokiej temperatury Drukarki laserowe gwarantują najwyższą jakość i nadają się przede wszystkim do zastosowań graficznych i przygotowywania profesjonalnych publikacji.

drukarki atramentowe
Drukarki Atramentowe

Zasada   działania drukarek atramentowych polega na wytryskiwaniu maleńkich  kropel atramentu na papier, przy czym wszystko to odbywa się praktycznie bezgłośnie.

s uchawki i g o niki
SŁUCHAWKI I GŁOŚNIKI…

Sama karta dźwiękowa nie umożliwia jeszcze słuchania muzyki. Bez odpowiednich urządzeń wyjścia, takich jak słuchawki i głośniki nie wyda z siebie ani jednego dźwięku. Jeżeli mamy słuchawki możemy je podłączyć z tyłu obudowy komputera. Kto jednak woli dźwięk płynący z głośników, może takowe wybrać z bogatej oferty dostępnej w sklepach.