Vl ia l ska
Download
1 / 10

- PowerPoint PPT Presentation


  • 75 Views
  • Uploaded on

Vlčia láska.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '' - annick


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Vl ia l ska
Vlčia láska

Kde bolo tam bolo, za siedmimi nížinami, vodopádmi a anjelskými Alpami sa rozprestierala malá krajinka Helsinky. Krajinu spravoval a vládol jej kráľ Tomáš, ktorý bol veľmi spravodlivý, láskavý a silný. Svojim „zlatým“ srdcom si hneď získal srdcia všetkých ľudí. Spolu zo svojou nádhernou ženou, kráľovnou Alžbetou a malou dcérkou Sárou, žili v kráľovskom paláci.


Vl ia l ska

Niektorí si mysleli, že Sára je zlé, nevychované a rozmaznané dievča, pretože nemala súrodencov. No pravda je iná. Za tvárou, ktorá bola podľa ľudu nevychovaná a rozmaznaná sa skrývalo srdce bojovníčky - hrdinky.


Vl ia l ska

Už ako malá rada jazdila na koňoch a venovala sa takým veciam, ktoré iné dievčatá nezaujímali. Jedného letného dňa sa kráľ a jeho družina spolu s princom Viliamom vybrali na poľovačku. Sára spolu so svojou kamarátkou Miriam sa rozhodli, že pôjdu na výlet do Strašidelného lesa.


Vl ia l ska

Na ceste sa smiali, ale čím bližšie boli, tým viac sa Miriam bála. „Miriam!“ zaznelo z akéhosi stromu. „Kde si?“ bojazlivo vykríkla Sára. „Tu, na strome.“ Zliezla dole a pokračovali ďalej vo svojej dobrodružnej ceste.


Vl ia l ska

Ako tak išli, zbadali malú strakatú veveričku. Hoci sa trochu vyľakali, zobrali si ju za spoločníčku. Čím boli viac v temnote lesa, tým ich viac prenasledovali strašidelné zvuky. Ako tak išli, prišli k chalúpke strigy. Striga vyšla von a začala ich naháňať.


Vl ia l ska

Sára vytasila meč a začala sa brániť. Už, už sa zdalo, že striga svojimi čarami zvíťazí, no princezná pozbierala všetky sily a zvíťazila. Potom ju spolu zviazali a prinútili vyzradiť tajomstvo lesa. Striga sa najprv priečila, no napokon riekla: „Každý muž, ktorý prekročí prach lesa zostane navždy vlkom.“


Vl ia l ska

Princezná si v tej chvíli pomyslela na otca. Striga im darovala kone a už uháňali vpred. Len, len, že sa im podarilo zachrániť vlka pred prvou kráľovskou strelou. Princezná sa vtedy nahnevala na otca. Zobrala vlka a spolu s Miriam ušli do hĺbky lesa. Našli si tam malý úkryt a naučili vlka poslušnosti.


Vl ia l ska

Až nadišiel čas zimného splnu mesiaca. Vlk vyšiel z úkrytu, sadol si na skalu a začal zavýjať. Práve odbila polnoc, keď sa vlk premenil na nádherného princa Daniela. Zobral si za ženu princeznú Sáru a spolu žili v krásnom paláci.


Vl ia l ska

Po pár rokoch prišiel princ za princeznou a povedal jej: „ Drahá moja, je čas ísť!“ Princezná nepochopila, čo to znamená a tak jej to Daniel vysvetlil slovami: „Je čas navštíviť otca.“ Spočiatku sa priečila, no napokon si uvedomila koľko strachu musia prežívať. A tak sa rozhodla ísť. Príchod princeznej a princa bol pre krajinu obrovský zázrak.


Vl ia l ska

Autori: „ Drahá moja, je čas ísť!“ Princezná nepochopila, čo to znamená a tak jej to Daniel vysvetlil slovami: „Je čas navštíviť otca.“ Spočiatku sa priečila, no napokon si uvedomila koľko strachu musia prežívať. A tak sa rozhodla ísť. Príchod princeznej a princa bol pre krajinu obrovský zázrak.

Tatiana Šubová, 1.BZA

Zuzana Zatlakovičová, 1.BZA

Mária Spišaková, 1.BZA

Anton Javorský, 1.BZA


ad