Mowa cia a
Download
1 / 23

Mowa cia?a - PowerPoint PPT Presentation


  • 412 Views
  • Uploaded on

Mowa ciała . Agnieszka Jaroma I B Paulina Bazylewicz I B. Słowa mają małe znaczenie w komunikacji miedzy ludźmi. Nasze ciało potrafi powiedzieć dużo więcej. Pokażemy na przykładzie zdjęć jak przechwytywać ukryte informacje od rozmówcy na podstawie mowy ciała. MOWA CIAŁA to. Gesty

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Mowa cia?a' - anise


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Mowa cia a

Mowa ciała

Agnieszka Jaroma I B

Paulina Bazylewicz I B


Mowa cia a

Słowa mają małe znaczenie w komunikacji miedzy ludźmi. Nasze ciałopotrafi powiedzieć dużo więcej. Pokażemy na przykładzie zdjęć jak przechwytywać ukryte informacje od rozmówcy na podstawie mowy ciała.


Mowa cia a to

MOWA CIAŁA to Nasze ciało

Gesty

Ruch

Postawa

Mimika twarzy


Bariery n g
Bariery nóg Nasze ciało

Założenie nogi jest szablonowym przykładem na postawę defensywną lub przeciwstawną odbiorcy. Jest to sposób zachowania się człowieka, przez który rozmówca informuje że jest zdenerwowany, nieufny i w negatywnym nastawieniu do odbiorcy.


Mowa cia a

Druga bariera to standardowe skrzyżowanie nóg. Takim gestem posługują się osoby, które są zmuszone do dłuższego siedzenia np. na niewygodnym krześle. Kiedy zaobserwujemy u nich skrzyżowane nogi wraz ramionami osoby te informują nas że chcą wycofać się z rozmowy.


Mowa cia a

Trzecia bariera to kiedy ręce unieruchamiają nogę w pozycji. Są to gesty, które pokazują nam że rozmówca jest upartą osobą i trzeba użyć specjalnych metod żeby przełamać opór takiej osoby. Kiedy osoba krzyżuje nogi w kostkach, wiemy że zamyka sobie usta. To poza, która mówi nam że mamy się nastawić na kłótnie lub współzawodnictwo.


Gesty d oni
Gesty dłoni pozycji. Są to gesty, które pokazują nam że rozmówca jest upartą osobą i trzeba użyć specjalnych metod żeby przełamać opór takiej osoby. Kiedy osoba krzyżuje nogi w kostkach, wiemy że zamyka sobie usta. To poza, która mówi nam że

Otwarte dłonie ludzie kojarzyli z otwartością, lojalnością, szczerością i oddaniem.Na przykład kiedy ludzie chcą być całkowicie otwarci i szczerzy, kierują dłoń lub obie dłonie w kierunku rozmówcy i mówią np

"Chciałbym być z tobą całkowicie szczery".


Mowa cia a

Podczas spotkań ludzie używają dwóch ułożeń dłoni.

Pierwsze:

trzymanie dłoni wnętrzem do góry - oznacza uległość

Drugie:

ułożenie to wnętrzem do dołu oznacza dominację.


Podczas u cisku d oni
Podczas uścisku dłoni.dłoni

Trzymanie dłoni wnętrzem do góry uważane jest za pozbawienie agresji, uległy.

Gdy dłoń jest skierowana wnętrzem do dołu, informuje o przekazywaniu polecenia od zwierzchnika wobec poddanego.


Mowa cia a

Rozpoczęcie podawania dłoni może, dłoni.

ale nie musi być oznaką dominacji.


Gesty r k
Gesty rąk dłoni.

Zacieranie dłoni Ten gest jest wyrazem pozytywnych oczekiwań, nadziei. Szybkość z jaką dana osoba zaciera dłonie sygnalizuje dla kogo spodziewa się ona korzyści dla siebie czy dla innych.


Mowa cia a

Pocieranie palców dłoni.- gest używany w odniesieniu do pieniędzy i jest używany głównie przez sprzedawców. Unikać powinny go jednak osoby zajmujące się profesjonalnie kontaktem z klientami...

Zaciskanie dłoni- jest to gest, który przejawia się wrogim zachowaniem, zdenerwowaniem w osobie takiej można zauważyć złość, niechęć, negatywne uczucia.


Mowa cia a

Wzniesienie wieży - gest może być używany przez słuchacza albo przez człowieka, który wygłasza swoje idee lub opinie


R ce przy twarzy
Ręce przy twarzy słuchacza albo przez człowieka, który wygłasza swoje idee lub opinie

Kiedy widzimy że rozmówca unosi ręce ku twarzy oznacza że coś, gest ten nazywa się "Strażnikiem ust",Wygląda to tak jakby człowiek podświadomie chciał powstrzymać się od wypowiedzenia kłamstwa lub usłyszenia go.Aby ukryć gest "strażnika ust" ludzie wywołują lub udają kaszel.


Mowa cia a

Pocierając się pod okiem chcemy uniknąć spojrzenia słuchacza, lub też nie chcemy aby na nas patrzył


Mowa cia a

Osoba pocierająca szyje palcem wskazującym informuje nas że jest pełna niepewności oraz wątpliwości jakby chciała powiedzieć: "może...", "prawdopodobnie nie masz racji..."Osoby które wkładają palec do ust pokazują że ktoś wywiera na nich zbyt silny wpływ


Mowa cia a

Podpieranie głowy jest to oznaka znużenia i musi "trzymać" głowę aby nie zasnąć. Poziom znużenia odpowiada sile podtrzymywania głowy przez ręce.


Sygna y dawane oczami

SYGNAŁY DAWANE OCZAMI "trzymać" głowę aby nie zasnąć. Poziom znużenia odpowiada sile podtrzymywania głowy przez ręce.

Oczy dają też najbardziej jasne i czytelne komunikaty, które docierają do naszego mózgu, ponieważ są bardzo dobrze unerwionym,

centralnym punktem głowy.


Mowa cia a

Kiedy kobiecie podoba się mężczyzna jej źrenice rozszerzają się, a  mężczyzna podświadomie odczytuje ten sygnał nie zdając sobie tego sprawy.


Mowa cia a

Mężczyźni wykorzystują "intymne" przedłużające się spojrzenie aby zwrócić uwagę kobiety oraz sprawdzić swoje szanse u Niej. Kobiety także przedłużają "intymne" spojrzenie uzyskując informacje o swojej atrakcyjności od mężczyzny.


Mowa cia a

Innym męskim gestem zalotnym zauważalnym wyłącznie u mężczyzn jest poprawianie rękawów.Pokazują że są warci tej kobiety.Natomiast kobiety często odgarniają włosy patrząc na mężczyznę aby zwrócić jego uwagę.


Mowa cia a

Innym kobiecym gestem zalotnym jest skryty (zawstydzony) uśmiech, który często maluje sie na twarzy kobiety kiedy jest pod wrażeniem mężczyzny.Kobiety również celowo "puszczają oczko" aby zachęcić mężczyznę, oraz dać  mu znak że może się o nią starać.


Dzi kuje za uwag
DZIĘKUJE ZA UWAGĘ uśmiech, który często maluje sie na twarzy kobiety kiedy jest pod wrażeniem mężczyzny.