ГІРСЬКИЙ БІГ
Download
1 / 13

???????? ??? ???????? ? ?????????? ??????????? - PowerPoint PPT Presentation


 • 299 Views
 • Uploaded on

ГІРСЬКИЙ БІГ змагання і підготовка спортсменів. Що таке гірський біг?.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '???????? ??? ???????? ? ?????????? ???????????' - amora


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
4992971

ГІРСЬКИЙ БІГ

змаганняі підготовка спортсменів


4992971
Що таке гірський біг?

Вже багато років провідні легкоатлети Світу систематично використовують біг в гірській місцевості як один з найвизначніших елементів в базовій підготовці до змагань. Команди виїжджають на спеціалізовані спортивні бази в середньогір’ї та високогір’ї. Біг в гірській місцевості дозволяє за відносно короткий проміжок часу покращити працездатність м’язів та всієї функціональної системи спортсмена за рахунок змінюючихся навантажень та пристосування організму до нестачі кисню у крові.

В певний момент наприкінці 1960-х років тренуватися в горах почали настільки масово, що довелося створити окремий вид спорту – гірський біг.

Була створена Міжнародна Асоціація гірського бігу. З 1980-х проводяться Чемпіонати Світу, а з 1990-х – Чемпіонати Європи з гірського бігу.

Набирає популярності гірський біг і в нашій країні. 


4992971
Вимоги до погодних умов для проведення змагань з гірського бігу

Немає чітких рекомендацій щодо проведення змагань. Гірський біг може проводитися в будь-яку пору року, за погодних умов, що не перешкоджають організації змагань та не загрожують здоров’ю спортсменів, в розумному температурному діапазоні. Перепад температур на трасі змагань може сягати 15-20 градусів, тому не дивні ситуації, коли спортсмени з теплої стартової зони потрапляють в холодну, іноді й снігову фінішну зону.

 • Змагання за рішенням головного судді відміняються лише за форс-мажорних обставин (сильний снігопад, туман, шторм, шквальний вітер тощо).


4992971
Вимоги до траси для проведення змагань з гірського бігу

Траса для проведення змагань з гірського бігу:

 • повинна бути переважно по бездоріжжю (стежки, просіки, щебневі доріжки), але допускається незначна присутність асфальтованих ділянок, дерев’яних та кам’яних сходів в місцях, де уникнути це вкрай неможливо (стартова та фінішна зона, мости через річки, проходження траси бігу крізь містечка тощо);

 • не повинна мати особливо небезпечних ділянок з великою вірогідністю нещасних випадків або отримання травм спортсменами;

 • не повинна включати в себе категорійні (альпіністські) підйоми та спуски;

 • середній ухил траси повинен знаходитися в межах від 5% (50 метрів на кілометр) до 20% (200 метрів на кілометр);

 • найвища точка дистанції не повинна перевищувати відмітку в 3000 метрів;

 • уся довжина дистанції повинна бути чітко промаркована, включаючи всі кілометрові позначки;

 • всі перешкоди вздовж траси повинні бути промарковані додатково;

 • карта та профіль траси повинні бути надані в наступних масштабах: висота – 1/10000 (1см = 100м), довжина – 1/50000 (1см = 500м);4992971

Класичний гірський біг

Гірськийбіг на довгій дистанції

 • Естафетний гірський біг

Гірська гонка на час


4992971

До цієї категорії належать всі змагання з гірського бігу, дистанція яких знаходиться в межах від 20км до 42км 195м з найбільшим перепадом висоти в 4000 метрів. Стандартною дистанцією для проведення офіційних змагань є марафонська дистанція – 42км 195м. При цьому на змаганнях як чоловіки, так і жінки долають ту саму дистанцію. Спортсмени до 18 років не мають права змагатися на дистанціях, більших за 25км.

Гірський біг на довгій дистанції


4992971

Гірська гонка на час змагання з гірського бігу, дистанція яких знаходиться в межах від 20км до 42км 195м з найбільшим перепадом висоти в 4000 метрів. Стандартною дистанцією для проведення офіційних змагань є марафонська дистанція – 42км 195м. При цьому на змаганнях як чоловіки, так і жінки долають ту саму дистанцію. Спортсмени до 18 років не мають права змагатися на дистанціях, більших за 25км.

В гірській гонці на час спортсмени стартують окремо один від другого з визначеним інтервалом часу (наприклад, тридцять секунд). Місця розподіляються за індивідуальними результатами після фінішу останнього спортсмену. Цей вид змагань поширений на трасах з вузькою біговою смугою, де обгін неможливий, або його можливість обмежена.


4992971
Класичний гірський біг змагання з гірського бігу, дистанція яких знаходиться в межах від 20км до 42км 195м з найбільшим перепадом висоти в 4000 метрів. Стандартною дистанцією для проведення офіційних змагань є марафонська дистанція – 42км 195м. При цьому на змаганнях як чоловіки, так і жінки долають ту саму дистанцію. Спортсмени до 18 років не мають права змагатися на дистанціях, більших за 25км.

Найбільше офіційних змагань проводиться саме в цьому форматі. Класична дистанція для гірського бігу на короткій дистанції повинна мати наступні рекомендовані параметри (правило №251):

 • В разі неможливості забезпечення рекомендованих параметрів на конкретній трасі, довжина дистанції може варіюватися в межах +\- 1км на 10км дистанції; перепад висоти може варіюватися в межах +\- 100м на 1000м перепаду.


4992971
Вимоги до спортсменів змагання з гірського бігу, дистанція яких знаходиться в межах від 20км до 42км 195м з найбільшим перепадом висоти в 4000 метрів. Стандартною дистанцією для проведення офіційних змагань є марафонська дистанція – 42км 195м. При цьому на змаганнях як чоловіки, так і жінки долають ту саму дистанцію. Спортсмени до 18 років не мають права змагатися на дистанціях, більших за 25км. під час змагань

 • Під час бігу заборонена будь-яка технічна допомога ззовні (харчування, одежа, фізичний контакт).

 • Пити воду та харчуватися спортсмени мають право лише в офіційних точках- пунктах харчування, а також в стартовій та фінішній зонах.

 • Заборонене використання будь-яких електронних засобів під час бігу (фотоапарати, плеєри, радіо, пульсометри тощо), окрім звичайних електронних годинників.


4992971
Вікові категорії в офіційних змагання з гірського бігу, дистанція яких знаходиться в межах від 20км до 42км 195м з найбільшим перепадом висоти в 4000 метрів. Стандартною дистанцією для проведення офіційних змагань є марафонська дистанція – 42км 195м. При цьому на змаганнях як чоловіки, так і жінки долають ту саму дистанцію. Спортсмени до 18 років не мають права змагатися на дистанціях, більших за 25км.змаганнях з гірського бігу

Для участі в офіційних змаганнях з гірського бігу в 2014 році допускаються наступні вікові категорії:


4992971
Підготовка до участі у змаганнях змагання з гірського бігу, дистанція яких знаходиться в межах від 20км до 42км 195м з найбільшим перепадом висоти в 4000 метрів. Стандартною дистанцією для проведення офіційних змагань є марафонська дистанція – 42км 195м. При цьому на змаганнях як чоловіки, так і жінки долають ту саму дистанцію. Спортсмени до 18 років не мають права змагатися на дистанціях, більших за 25км.з гірського бігу

Гірський біг – один з найтравматичніших видів легкої атлетики. Велике навантаження на суглоби та м’язи, а також постійна зміна рельєфу бігової дистанції може призвести до падінь, травмувань атлетів. Тому не можна дозволяти непідготовленим спортсменам брати участь у змаганнях.

Як не дивно прозвучить, але найкращим способом підготуватися до гірського бігу є саме тренування з бігу у гірській місцевості.

Наша країна має всі задатки для створення умов з підготовки гірських бігунів, оскільки на Україні є дві гірські системи: на півдні – Кримські гори, на заході – Карпати. Необхідно, особливо серед молоді, поширювати інформацію про гірський біг, його користь, особливості, велич, чарівність і красу. Адже, в горах не буває негарних місць!


4992971

Дякуємо за увагу! змагання з гірського бігу, дистанція яких знаходиться в межах від 20км до 42км 195м з найбільшим перепадом висоти в 4000 метрів. Стандартною дистанцією для проведення офіційних змагань є марафонська дистанція – 42км 195м. При цьому на змаганнях як чоловіки, так і жінки долають ту саму дистанцію. Спортсмени до 18 років не мають права змагатися на дистанціях, більших за 25км.


ad