חקר העיר והסביבה מגישים: ניר אוכפלד טל אלון - PowerPoint PPT Presentation

amable
slide1 n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
חקר העיר והסביבה מגישים: ניר אוכפלד טל אלון PowerPoint Presentation
Download Presentation
חקר העיר והסביבה מגישים: ניר אוכפלד טל אלון

play fullscreen
1 / 7
Download Presentation
חקר העיר והסביבה מגישים: ניר אוכפלד טל אלון
120 Views
Download Presentation

חקר העיר והסביבה מגישים: ניר אוכפלד טל אלון

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

  1. חקר העיר והסביבה מגישים: ניר אוכפלד טל אלון

  2. מודעות תושבי רחובות ליתרונות ולחסרונות של המכונית ההיברידית.

  3. מה הקשר בין מודעות תושבי רחובות ליתרונות וחסרונות של המכונית ההיברידית לבין רכישתה בפועל?

  4. זיהום האוויר היא אחת הבעיות המרכזיות בתחום איכות הסביבה. הרכבים הנעים על הכבישים פולטים כמות עצומה של גזים רעילים ומזהמים כתוצאה משריפת הדלק. כדי לצמצם את פליטת הגזים הרעילים הללו פותחו הרכבים ההיברידים.

  5. חסרונות המכונית ההיברידית יתרונות המכונית ההיברידית לדאוג לטעינה שוטפת של הסוללות ולמנוע את התרוקנותן. מיסוי מופחת על ההיברידיות. יקר מאוד להחליף סוללות. צפוי שהתפתחויות נוספות בתחום יוזילו את מחירה אף יותר. במזג אוויר קר צריכת הדלק עולה ועשויה להגיע קרוב לצריכה של מכונית רגילה. לפיהן קבעו את שיעורי הצריכה הם 20-30 מעלות צלזיוס. כנראה שזה הטווח האידיאלי לפעולתן. תוכלו בעזרתה לחסוך בעלויות הדלק- חישוב הראה כי ניתן לחסוך 7000 ₪ בזכותה. תחזוקה יקרה יותר, שכן המכונית מורכבת יותר. התחזוקה והפירוק בסוף מחזור החיים מזהמות יותר ממכונית רגילה מקבילה. המכונית ירוקה כלומר פחות זיהום אוויר. עלות תיקון ומשך תיקון גבוהים יותר מאשר במכונית רגילה מקבילה, בשל המורכבות של המערכות! המכונית מספקת כוח סוס רב יותר משל מכונית מקבילה.

  6. נגד- הרכבים הללו עדיין יקרים יחסית בהשוואה לרכבים רגילים מאותו סוג. בעד- המכוניות פולטות פחות גזים רעילים ממכוניות רגילות ועל כן הן מזהמות פחות את הסביבה.

  7. מתוך סקר שערכנו בקרב תושבי רחובות העלנו כי: מרבית התושבים (60%) חושבים שקיימת התייחסות לאיכות האוויר בעיר ואין צורך להעלות את רמת המודעות לנושא. מרבית התושבים (75%) חושבים שמחיר המכונית ההיברידית מוגזם. רוב התושבים (66.6%) אינם מודעים לכך שהמכונית ההיברידית מסרטנת.