slide1 n.
Download
Skip this Video
Download Presentation
به نام آفریننده زیبایی ها

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 12

به نام آفریننده زیبایی ها - PowerPoint PPT Presentation


  • 256 Views
  • Uploaded on

به نام آفریننده زیبایی ها. موضوع سمینار: بازاریابی اجتماعی استاد محترم: جناب آقای دکتر تورج صادقی ارائه دهنده: ارمیا برنج ساز زمان و مکان ارائه: پنج شنبه 29 اردیبهشت سالن آمفی تئاتر. تاریخچه و هویت بازاریابی اجتماعی.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'به نام آفریننده زیبایی ها' - allegra-macias


Download Now An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide1
به نام آفریننده زیبایی ها

موضوع سمینار: بازاریابی اجتماعی

استاد محترم: جناب آقای دکتر تورج صادقی

ارائه دهنده: ارمیا برنج ساز

زمان و مکان ارائه: پنج شنبه 29 اردیبهشت سالن آمفی تئاتر

slide2
تاریخچه و هویت بازاریابی اجتماعی
  • بازاریابی اجتماعی به عنوان یک رشته در دهه 1970 متولد شد. یعنی در زمانی که فیلیپ کاتلر و جرالد زالتمن به این نتیجه رسیدند که همان اصول بازاریابی که در فروش محصولات در تجارت به کار می رود می تواند در فروش ایده ها، دیدگاه ها و رفتارها نیز به کار برود. کاتلر و اندریسن در توضیح بازاریابی اجتماعی تنها تفاوت آنرا با بازاریابی اقتصادی و تجاری در هدف های فروشندگان عنوان می کنند. بازاریابی اجتماعی قصد دارد در رفتارهای اجتماعی نفوذ کند؛ آنهم نه به نفع فروشنده بلکه به سود گروه هدف و به طور کلی جامعه .
slide3

همانند بازاریابی تجاری، تمرکز اصلی در بازاریابی اجتماعی نیز بر مشتری است- بیشتر از آنکه بکوشد مردم را قانع کند که آنچه تولید می شود را بخرند می کوشد بفهمد مردم چه می خواهند و به چه چیزی نیاز دارند. فرایند برنامه ریزی با بررسی اجزای "مجموعه بازاریابی" به مشتری توجه می کند. یعنی تصمیم گیری در مورد:

) Product1_ فهم یک کالا یا فرآورده (

slide4

2_ قیمت ( Price)

3_ توزیع Place))

4_ ترویج( Promotion)

نکته مهم: در بازاریابی اجتماعی P های دیگری هم هست .

slide5

مردم (Publics )

  • بازاریابی اجتماعی غالباً مشتریان متفاوتی دارد که برنامه هایشان باید موفق از آب درآید. "مردم" هم به گروه های خارجی و هم داخلی که در برنامه ها درگیر هستند اشاره دارد. مردم خارجی شامل گروه های هدفی، گروه های ثانویه، سیاستگذاران و نگهبان هاست و مردم خارجی آنهایی اند که به بعضی طرق با تایید یا همکاری در اجرا در برنامه ها درگیر هستند.
slide6

همکاری( Partnership)

  • موضوعات اجتماعی و سلامت غالبا آنقدر پیچیده اند که یک موسسه به تنهایی نمیتواند با آنها کار کند. اگر بخواهید واقعا موثر باشید به یک تیم نیاز دارید که با سایر ارگان های جامعه در ارتباط باشد. شما به کار با ارگان هایی نیازدارید که هدف های مشابه -- و نه لزوما همان هدفها-- با شما داشته باشند و راههایی که شما می توانید با آنها همکاری کنید را نیز مشخص کند .
slide7

سیاست:( Policy)

  • برنامه های بازاریابی اجتماعی می تواند در تغییر رفتار افراد بسیار موثر واقع شود، اما اگر محیط نتواند از آن تغییر حمایت کند حفظ رفتار دشوار خواهد بود. غالباً تغییر سیاست ها لازم است و برنامه های حمایت رسانه ای می تواند به عنوان مکمل برنامه های بازاریابی اجتماعی وارد عمل شوند.
slide8

(Purse string)پول:

  • اکثر سازمان های که برنامه های بازاریابی اجتماعی را انجام می دهند با استفاده از منابع مالی ای مانند بنیادها، حمایت های دولتی یا خیریه ها موفق به انجام آن می شوند. این گفته، به استراتژی های توسعه ، یک بعد دیگر را اضافه می کند و آن اینکه از کجا هزینه های انجام برنامه بازاریابی اجتماعی را تامین خواهید کرد؟
slide9
محدودیت های بازاریابی اجتماعی
  • در زير به تعدادي از محدوديت هايي كه در اين ديدگاه وجود دارد ،اشاره مي كنيم:

1-بازاريابي اجتماعي بر خلاف بسياري از روش هاي آموزش بهداشت و ارتقاي سلامت جنبه فردي دارد و معطوف به افراد در سطح شهر ،كشور و حتي جهان است.

  • 2- تمركز آن روي يك رفتار يا محصول خاص است.
slide10

3. در حضور موانع ساختاري عمده اي چون فقر ،فقدان تسهيلات بهداشتي ، فشارهاي سياسي و تبعيض درصد موفقيت برنامه پايين مي آُيد.

  • 4. از نظر اخلاقي بايد مشتري را در تمام تصميم گيري ها دخالت دهيم.
slide11

5. نياز به پشتوانه مالي قابل توجهي دارد.

6. معمولآ حمايت همه جانبه از برنامه هاي بازاريابي اجتماعي وجود ندارد.

7. براي استفاده آموزشي از رسانه ها معمولآ فرصت كمي داده مي شود.

slide12

سپاس فراوان

از

توجه شما

ad