slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
START PowerPoint Presentation
Download Presentation
START

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 42
aline-baldwin

START - PowerPoint PPT Presentation

139 Views
Download Presentation
START
An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author. While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. START

 2. DOBA SVATÉHO VÁCLAVA 1 2 3 4 HISTORICKÁ DESÍTKA 5 6 7 8 9 10 HODNĚ ŠTĚSTÍ

 3. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 1 Svatý Václav pocházel z rodu: Slavníkovců Přemyslovců Vršovců a b c

 4. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 1 Svatý Václav pocházel z rodu: Slavníkovců Přemyslovců Vršovců Správně a b b c a Vaše odpověď:

 5. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 1 Svatý Václav pocházel z rodu: Slavníkovců Přemyslovců Vršovců Správně a b b c b Vaše odpověď:

 6. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 1 Svatý Václav pocházel z rodu: Slavníkovců Přemyslovců Vršovců Správně a b b c c Vaše odpověď:

 7. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 2 Svatý Václav žil v: 8. století 9. století 10. století a b c

 8. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 2 Svatý Václav žil v: 8. století 9. století 10. století Správně a b c c a Vaše odpověď:

 9. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 2 Svatý Václav žil v: 8. století 9. století 10. století Správně a b c c b Vaše odpověď:

 10. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 2 Svatý Václav žil v: 8. století 9. století 10. století Správně a b c c c Vaše odpověď:

 11. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 3 Rodiče svatého Václava byli: Břetislav a Jitka Vratislav a Drahomíra Oldřich a Božena a b c

 12. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 3 Rodiče svatého Václava byli: Břetislav a Jitka Vratislav a Drahomíra Oldřich a Božena Správně a b b c a Vaše odpověď:

 13. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 3 Rodiče svatého Václava byli: Břetislav a Jitka Vratislav a Drahomíra Oldřich a Božena Správně a b b c b Vaše odpověď:

 14. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 3 Rodiče svatého Václava byli: Břetislav a Jitka Vratislav a Drahomíra Oldřich a Božena Správně a b b c c Vaše odpověď:

 15. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 4 Babička svatého Václava se jmenovala: Jarmila Ludmila Anna Přemyslovna a b c

 16. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 4 Babička svatého Václava se jmenovala: Jarmila Ludmila Anna Přemyslovna Správně a b b c a Vaše odpověď:

 17. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 4 Babička svatého Václava se jmenovala: Jarmila Ludmila Anna Přemyslovna Správně a b b c b Vaše odpověď:

 18. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 4 Babička svatého Václava se jmenovala: Jarmila Ludmila Anna Přemyslovna Správně a b b c c Vaše odpověď:

 19. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 5 Svatý Václav se poddal a zavázal platit daň: Jindřichu I. Ptáčníkovi Fridrichu I. Barbarossovi Otovi Braniborskému a b c

 20. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 5 Svatý Václav se poddal a zavázal platit daň: Jindřichu I. Ptáčníkovi Fridrichu I. Barbarossovi Otovi Braniborskému Správně a b a c a Vaše odpověď:

 21. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 5 Svatý Václav se poddal a zavázal platit daň: Jindřichu I. Ptáčníkovi Fridrichu I. Barbarossovi Otovi Braniborskému Správně a b a c b Vaše odpověď:

 22. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 5 Svatý Václav se poddal a zavázal platit daň: Jindřichu I. Ptáčníkovi Fridrichu I. Barbarossovi Otovi Braniborskému Správně a b a c c Vaše odpověď:

 23. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 6 Svatý Václav byl zavražděn: v Praze ve Staré Boleslavi v Libici nad Cidlinou a b c

 24. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 6 Svatý Václav byl zavražděn: v Praze ve Staré Boleslavi v Libici nad Cidlinou Správně a b b c a Vaše odpověď:

 25. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 6 Svatý Václav byl zavražděn: v Praze ve Staré Boleslavi v Libici nad Cidlinou Správně a b b c b Vaše odpověď:

 26. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 6 Svatý Václav byl zavražděn: v Praze ve Staré Boleslavi v Libici nad Cidlinou Správně a b b c c Vaše odpověď:

 27. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 7 Za den smrti svatého Václava se dnes nejčastěji považuje: 28. září 921 28. září 935 28. září 955 a b c

 28. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 7 Za den smrti svatého Václava se dnes nejčastěji považuje: 28. září 921 28. září 935 28. září 955 Správně a b b c a Vaše odpověď:

 29. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 7 Za den smrti svatého Václava se dnes nejčastěji považuje: 28. září 921 28. září 935 28. září 955 Správně a b b c b Vaše odpověď:

 30. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 7 Za den smrti svatého Václava se dnes nejčastěji považuje: 28. září 921 28. září 935 28. září 955 Správně a b b c c Vaše odpověď:

 31. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 8 Svatého Václava zavraždil jeho bratr: Spytihněv Přemysl Otakar I. Boleslav a b c

 32. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 8 Svatého Václava zavraždil jeho bratr: Spytihněv Přemysl Otakar I. Boleslav Správně a b c c a Vaše odpověď:

 33. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 8 Svatého Václava zavraždil jeho bratr: Spytihněv Přemysl Otakar I. Boleslav Správně a b c c b Vaše odpověď:

 34. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 8 Svatého Václava zavraždil jeho bratr: Spytihněv Přemysl Otakar I. Boleslav Správně a b c c c Vaše odpověď:

 35. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 9 Ostatky svatého Václava jsou uloženy: v kapli sv. Václava v Praze v kostele sv. Václava v Boleslavi není známo, kde je pochován a b c

 36. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 9 Ostatky svatého Václava jsou uloženy: v kapli sv. Václava v Praze v kostele sv. Václava v Boleslavi není známo, kde je pochován Správně a b a c a Vaše odpověď:

 37. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 9 Ostatky svatého Václava jsou uloženy: v kapli sv. Václava v Praze v kostele sv. Václava v Boleslavi není známo, kde je pochován Správně a b a c b Vaše odpověď:

 38. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 9 Ostatky svatého Václava jsou uloženy: v kapli sv. Václava v Praze v kostele sv. Václava v Boleslavi není známo, kde je pochován Správně a b a c c Vaše odpověď:

 39. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 10 Jezdecká socha sv. Václava v Praze se nachází na: Staroměstském náměstí Náměstí Republiky Václavském náměstí a b c

 40. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 10 Jezdecká socha sv. Václava v Praze se nachází na: Staroměstském náměstí Náměstí Republiky Václavském náměstí Správně a b c c a Vaše odpověď:

 41. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 10 Jezdecká socha sv. Václava v Praze se nachází na: Staroměstském náměstí Náměstí Republiky Václavském náměstí Správně a b c c b Vaše odpověď:

 42. HISTORICKÁ DESÍTKA OTÁZKA 10 Jezdecká socha sv. Václava v Praze se nachází na: Staroměstském náměstí Náměstí Republiky Václavském náměstí Správně a b c c c Vaše odpověď: