slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
LIDEROOFKA PowerPoint Presentation
Download Presentation
LIDEROOFKA

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 19

LIDEROOFKA - PowerPoint PPT Presentation


  • 151 Views
  • Uploaded on

LIDEROOFKA. Wydanie grudniowe 2008r. Amnesty International. AMNESTY INTERNATIONAL NA NASZEJ UCZELNI – raport

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

LIDEROOFKA


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide1

LIDEROOFKA

Wydanie grudniowe 2008r

slide2

Amnesty International

AMNESTY INTERNATIONAL NA NASZEJ UCZELNI – raport

Dnia 13.12.08 odbył się program pisania listów w obronie prześladowanych, w którym nasze koło naukowe LIDER odegrało ważną rolę, od południa, przez 24 godziny, można było przyjść i pokazać, że los pojedynczych jednostek jest również ważny jak los społecznych mas.

Już na samym początku pisało 10 osób, potem dochodzili następni, i to nie tylko studenci.

slide3

Nie zabrakło prasy i radia, pokazała się także nasza uniwersytecka KAMPUS TV, odwiedziło nas wielu VIPów oraz sam rektor naszej uczelni, którzy oczywiście napisali swoje listy.

A co działo się w całej Polsce? Gazety donoszą, że w sumie napisano 72 tysięcy listów, to aż 30 tysięcy więcej niż w zeszłym roku! A to również nasza zasługa!!!

Aleksandra Stasina

slide4

Projekt

Dom Samotnej Matki

Co udało nam się zrobić do tej pory:

- ustaliliśmy skład osobowy projektu

- wiemy, które domy biorą udział w projekcie

- data projektu w DSM Ścinawa i Głogów – 28.02.2009 

projekty w DSM Wrocław – koniec lutego 2009 – początek marca 2009

- początek stycznia – szkolenia dotyczące pisania listów motywacyjnych i CV

- napisaliśmy i wysłaliśmy aplikację o grant w HSBC

- zakupiliśmy materiały biurowe do projektu

To na razie tyle.

W Nowym Roku ruszamy pełną parą 

Zbierajmy energię 

Agnieszka Nowicka 

slide5

Wielka Draka ... Dla Dzieciaka

Już po raz trzeci w dniach 15.-19.12.2008. na naszej uczelni została przeprowadzona akcja "Studenci Dzieciom" organizowana przez większość kół naukowych UE. Nie mogło zabraknąć w niej Lidera, który uczestniczył w niej po raz drugi.

W tej edycji było to połączenie akcji "Studenci Dzieciom" z akcją "Wielka Draka Dla Dzieciaka" organizowaną przez ZSP - tegoroczna nazwa połączonych projektów to: "Wielka Draka Dla Dzieciaka czyli Studenci Dzieciom". W harmonogramie znalazły się m.in.

- występ chóru UE w kościele św. Augustyna

- mecz siatkówki AZS UE vs Gwardia Wrocław

- loteria prowadzona przez nasze Koło Naukowe

- SOK - kabaret Chatelet i występy dzieci

- Szał Baj Najt w Senso - licytacja ludzi

slide6

Nieodzownym akcentem całej akcji była prowadzona na naszej uczelni zbiórka pieniędzy na Wrocławskie Hospicjum Opieki Paliatywnej znajdujące się przy ul. Bujwida.

Udało się zebrać 11 427,03zł. Duże podziękowania należą się osobom z Lidera, które szczególnie angażowały się w tę akcję, a były to: Marta Sopata, Natalia Stochmal, Natalia Karpińska, Magda Nadziejko, Kamila Kulig-Troska, Agata Tatarska i Katarzyna Ptaszyńska.

Dziękujemy Liderom o wielkich sercach, którzy poświęcili czas projektowi oraz wsparli akcję datkami.

Monika Sobolewska

slide7

LIDERowa Wigilia

LIDERowe Spotkanie Wigilijne (czas: 18.12 czwartek 1900, miejsce: 12J)

Choć nie było wielu osób, a spotkanie trwało dość krótko, Liderowa wigilia była całkiem przyjemna. Zaczęło się od kolędy. Wybór padł na „Dzisiaj w Betlejem” i pomimo wszelkich starań dyrygującej Natalii wyszło całkiem całkiem 

Potem było dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń, pocałunki, uściski i wyrazy czułości. Następnym punktem programu był obowiązkowy barszczyk z proszku. Siedząc zaś już nad parującymi kubeczkami czerwonej zupki rozmawialiśmy o tym i owym, o jedzeniu, sylwestrowych planach, trochę o projektach, trochę o uczelni, studenckie sprawy. Tak się rozgadaliśmy, że czas szybko zleciał i trzeba się było pożegnać. Z życzeniami Wesołych Świąt i Szalonego Sylwestra porozchodziliśmy się.

Zaś wszystkim czytelnikom gazetki i tego oto opisu, w imieniu swoim oraz pana w czerwonym płaszczyku i z białą brodą: Merry Christmas, ho ho ho.

Zuzanna Koper

slide8

Spotkanie obowiązkowe

04.12.2008r. o godzinie 19 odbyło się drugie w tym semestrze spotkanie obowiązkowe Liderów Rozpoczęło się ono wizytą prof. Jerzego Niemczyka, który mówił o promowaniu naszej uczelni na przyszłorocznych targach edukacyjnych TARED.

Na spotkaniu przedstawialiśmy na jakim etapie realizowane są projekty:

v     badania naukowe nt. równouprawnienia,

v     Amnesty International,

v     szkolenie w Domach Samotnej Matki,

v     sponsoring

v     gazetka multimedialna LIDEROOFKA

v     oraz strona WWW Lidera.

slide9

Wspominaliśmy wyjazd do Poznania na warsztaty SIFE, który odbył się 25.11.2008.r. Wręczane były także podziękowania za przygotowanie konferencji wyjazdowej do Sokolca oraz za przeprowadzone na niej szkolenia. Paweł Wencel przedstawił nam ciekawe pomysły projektów a Kasia Strompowska zachęcała do wzięcia udziału w prowadzonym przez nią szkoleniu, które prawdopodobnie odbędzie się w styczniu. Zawitał to nas też AIESEC z zaproszeniem na wyjazdową konferencję „Conference for Leaders”, która odbyła się 12 – 14 grudnia w Lewinie Kłodzkim.

Spotkanie zakończyło się miłym akcentem – były zdjęcia z wyjazdu do Sokolca i krótki filmik przybliżający panującą na nim atmosferę. Można było też zakupić Liderową koszulkę. Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnym spotkaniu 

Monika Sobolewska

slide10

Badania naukowe

Grupa zajmująca się badaniami naukowymi w listopadzie wyruszyła badać uczestników studiów zaocznych, podyplomowych i uzupełniających.169, to ilość osób, które zdecydowały się wypełnić ankietę dotyczącą feminizmu i równouprawnienia w pracy. Cieszymy się, że taki niepopularny temat spotkał się z chęcią wyrażania opinii.

Kolejnym etapem pracy było wprowadzenie danych do komputera. Dzięki tak licznej grupie projektowej każdy z nas zmierzył się z ok. 20 ankietami, które, zawierają w zdecydowanej większości pytania wymagające pisemnego uzasadniania odpowiedzi.

slide11

Już czytanie ankiet nasunęło nam kilka wniosków. Zweryfikowałyśmy je w kolejnym etapie, gdyż każda z osób przyjrzała się bliżej innej grupie badanych. Odpowiedzi zostały przeanalizowane w podziale na płeć, wiek, branżę oraz staż pracy respondentów.

Teraz czeka nas stworzenie jednolitego raportu obejmującego wyniki badań i całość wniosków. Wiąże się to z ogromem pracy i aż przyszłorocznymi planami.

Etap tworzenia raportu zakończymy w marcu przyszłego roku, a potem... opowiemy Wam o wynikach naszej ankiety 

Agnieszka Hołownia

slide12

SIFE POZNAŃ

We wtorek 25 listopada 2008 roku w Poznaniu odbyły sie już po raz dziesiąty Warsztaty rekrutacyjne SIFE Polska.

Celem Warsztatów było przedstawienie specyfiki Programu SIFE oraz zachęcenie Studentów do realizacji projektów i przedstawienia ich na Ogólnopolskim Konkursie SIFE w Polsce, który odbędzie się w maju 2009 roku.

Do głównych punktów szkolenia należało: przedstawienie SIFE jako Organizacji, teoretyczne i praktyczne podejście do realizacji projektów, kilka słów o tym, jak zbudować Drużynę na Uczelni oraz informacje o Konkursie i prezentacji, jaką należy przygotować na Konkurs.

Naszą drużynę reprezentował cały Zarząd oraz Agnieszka Nowicka, Marlena Wenderska a także 3 aplikantów: Rafał Marzec, Paulina Cieślicka i Anna Czaja.

W imieniu prezydenta drużyny SIFE UE Wrocław- Dziękuję.

Mikołaj Kowalski

slide13

Razem możemy więcej

Zobaczcie jak wyglądał pierwszy wyjazd Lidera z Klubem Osób Niepełnosprawnych.

slide15

GALERIA CRAYZOLPHOTO

Niestety, do projektu zgłosiło tylko kilka osób, więc nie mógł wyjść zapowiadany dodatek, jednakże, ci którzy przysłali swoje zdjęcia mogą się zobaczyć w tej oto małej galerii. 

slide17

W czasie tworzenia gazetki multimedialnej LIDEROOFKA, zawsze staramy się zabłysnąć nie tylko ciekawą treścią, ale również wyglądem.

W każdym numerze, LIDEROOFKA pokazuje się z innej strony, czy to wybierając grafikę pod nadchodzące święta, porę roku, czy zupełnie coś innego.

Planów jest wiele, lecz czasami ich nie mamy, dlatego ekipa gazetki, zachęca was, abyście podzielili się z nami swoimi pomysłami, które wykorzystamy do następnego numeru.

Oczywiście, temat który otrzyma najwięcej głosów, wygrywa!

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!!! 

Aleksandra Stasina

slide18

Kolejne spotkanie z Lideroofką

już w 2009 roku!

Jeśli macie pomysły na Lideroofkę, chcecie do nas dołączyć lub podzielić się spostrzeżeniami, czekamy:

lideroofka@interia.pl