slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Урок за баладою Ф. Шіллера « Рукавичка» PowerPoint Presentation
Download Presentation
Урок за баладою Ф. Шіллера « Рукавичка»

Loading in 2 Seconds...

  share
play fullscreen
1 / 24
abraham-nichols

Урок за баладою Ф. Шіллера « Рукавичка» - PowerPoint PPT Presentation

228 Views
Download Presentation
Урок за баладою Ф. Шіллера « Рукавичка»
An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author. While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. Урок за баладою Ф. Шіллера« Рукавичка» Підготувала вчитель світової літератури Дубіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Іванова Алла Іванівна

 2. Іоганн Крістоф Фрідріх Шіллер, „Рукавичка". Утвердження самоцінності людського життя в баладі Шіллера „Рукавичка".

 3. ознайомити учнів з особливостями розвитку літератури у добуПросвітництва; розглянути творчість Шіллера як представника цієї епохи, ідейно-художню своєрідність балади „Рукавичка"; поглиблювати навички виразного читання, аналізу твору; сприяти формуванню гуманістичних ідеалів - свободи, честі, справедливості. Мета уроку

 4. Неможливо збезчестити те, що не боїться смерті. Ж.Ж.Руссо Епіграф до уроку

 5. ПРОБЛЕМНЕ ПИТАННЯ Які ідеали підносить Ф. Шіллер у баладі «Рукавичка», що засуджує, до чого закликає?

 6. «Постава, хода, навіть кожен рух його були сповнені гордості. І лише очі в нього були ніжними. І талант його був таким же, як його зовнішність. Він сміливо брався за великий сюжет, досліджував його звідусіль, розглядав його з усіх боків". Гете

 7. Будинок-музей в Марбаху Народився 10 листопада 1759 року

 8. Батьки Джоанн Каспар Шіллер Елізабет Шіллер Походить із сім’ї пекаря-трактирника Полковий фельдшер

 9. Освіта Початкова школа і заняття з протестантським пастором Військова академія (1773) Вивчає право Академію переводять у Штутгарт, продовжують курс навчання Вивчає медицину і у 1780 році отримує посаду полкового лікаря Мріяв стати священиком

 10. Журналістика 1793р – отримує запрошення Котта видавати у журнал “Ори” Співпрацює у журналі “Талія” Видає щорічний “Альманах муз”

 11. Веймар Будинок Шіллера у Веймарі Веймарський театр

 12. 1804 р. у Шіллера з'являються ознаки невиліковної хвороби, але він продовжує наполегливо працювати, займатись філософією. • 9 травня 1805 р. Шіллера не стало. Його урочисто поховали на цвинтарі церкви Св. Якова. Пізніше останки поета були перенесені до склепу веймарських герцогів, де вони лежать і тепер поруч із тілом Гете. Останні роки життя

 13. Пам’ятник Гете і Шіллеру у Веймарі

 14. НАЙВІДОМІШІ ТВОРИ “Розбійники” (1781) “Підступність і кохання” (1784) “Дон Карлос” (1787) “Валленштейн” (1797-1799) “Орлеанська діва” (1801) “Марія Стюарт” (1801) “Вільгельм Телль” (1804)

 15. Балади “Нурець” “Івікови журавлі” “Рукавичка” “Полікратів перстень” “Лицар Тогенбург” «Ода к радости»

 16. КОМЕНТОВАНЕ ЧИТАННЯ Й АНАЛІЗ ЗМІСТУ • Прочитати з початку • до слів «І осторонь хижий ліг». • Які описи є в цьому фрагменті? • Чому хижаків описано так яскраво і детально? • Чи розпочали звірі бій між собою?

 17. КОМЕНТОВАНЕ ЧИТАННЯ Й АНАЛІЗ ЗМІСТУ • Прочитати уривок від слів • «І раптом упала з балкона…» • до слів «Принести рукавичку прошу вас!» • Якою ми бачимо юну красуню? • Як ви думаєте, чи випадково впала серед звірів рукавичка прекрасної Кунігунди? • Слова красуні – це прохання, наказ чи заклик до випробування? • Чи міг би лицар відмовитися підняти рукавичку?

 18. Прочитати уривок від слів • «І лицар Делорж поспішає …» • до слів «На честь його перемоги». • Чому лицар виконує прохання дами? Чи розуміє він небезпеку свого вчинку? • Що підкреслює Шіллер у діях лицаря? (збігає наниз безстрашно, кроком твердим ступає, бере рукавичку відважно, спокійний назад іде).

 19. Читання останнього фрагменту. • Чому Делорж кидає рукавичку в лице дамі? Що означає вираз “кинути рукавичку”? А кинути будь-що в обличчя? В якому з названих вами значень ужито цей вираз? • Оцініть вчинок лицаря Делоржа. • На чиєму боці, як ви вважаєте, автор балади? • Яка основна думка цієї балади? Над чим ви замислилися, читаючи її?

 20. ЛЕКСИЧНИЙ КОМЕНТАР ДО ТЕКСТУ Рукавичка — вид одягу для рук, на відміну від рукавиць — з відділеннями для кожного пальця. Виготовляються з шкіри, гуми, тканини Лицар - у перекладі з німецької - вершник; у середні віки в Західній та Центральній Європі особа, що належала лицарству. Лицарство - військово-феодальний стан; у якому сенсі - дрібні світські феодали, що протистояли знаті.

 21. Рукавичка Дві частини: Опис звірів Опис людей Чим подібні відносини в світі звірів і людському суспільстві?

 22. Конфлікт між честю і коханням закінчується перемогою честі. „Він рукавичку їй кинув в лице: „Не треба дякувати за це!". І панну гордо покидає". Автор засуджує жорстокі закони суспільства і утверджує високі моральні ідеали Висновок

 23. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Написати твір-роздум на тему: „Які загальнолюдські цінності відображено в баладі Шіллера „Рукавичка".

 24. Література Борківська О.П., ВаськівськаН.В. Книжка для вчителя.7 клас. Зарубіжна літератураю-К: « Генеза»,2008. Інтернет-сайти:www.qooqle. com. uahttp://www.bibliotekar.ru В роботі використано ілюстративний матеріал з різних джерел інтернету.