Firanki
Download
1 / 2

Firanki - PowerPoint PPT Presentation


  • 127 Views
  • Uploaded on

Firanki w parze z lambrekinem

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Firanki' - Dekoria


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Slide1 l.jpg

Firanki w parze z lambrekinem

Lambrekin to rodzaj krótkiej firanki, fantazyjnie upiętej na karniszu. Jest to uzupełnienie długiej firany lub zasłony, może być też jedyną ozdobą okna. Lambrekiny szyje się najczęściej z prostokątnego pasa tkaniny, czasami w na dole wycinanego w fale lub ząbki. Rzadziej mają niesymetryczny kształt, np. z jednej strony są krótkie, po czym ukośnie się wydłużają.

Materiały

Lambrekiny szyje się z takiej samej tkaniny jak firanki, których są uzupełnieniem. Najczęściej jest to woal gładki lub kreszowany, w kolorze białym lub ecru. Używa się też tkaniny żakardowej, satyny czy organdyny. Wszystko po to, by osiągnąć najbardziej pożądany efekt wizualny.

Jak montować lambrekiny?

Zazwyczaj przymocowuje się do karnisza przy pomocy żabek lub wiesza na szeleczkach. Przy niesymetrycznym kształcie można używać obydwu rozwiązań. Montuje się je też na szynie aluminiowej przy ścianie, na suficie lub ramie okiennej. To łatwe, a zarazem bardzo efektowne uzupełnienie dekoracji okna.

Jak układać lambrekiny?

Lambrekiny na górze mają wszytą taśmę marszczącą, na dole – obciążającą ołowiankę. Łatwo więc je układać w fantazyjne formy. Elegancko wygląda kształt półkola lub dwóch półkul zachodzących na siebie. “Ogony” podwiązuje się kokardami.


Slide2 l.jpg

Przykład aranżacji okna udekorowanego firanką z lambrekinem znajduje się poniżej:

http://www.dekoria.pl/ - zadbaj o dekorację mieszkania


ad