Brunejský sultán
Download
1 / 46

Brunejský sultán - PowerPoint PPT Presentation


  • 159 Views
  • Uploaded on

Brunejský sultán. V Indonézii, na severnom pobreží ostrova Borneo, je malá krajina Brunej. Riadi ju sultán Hassanal Bolkiah od roku 1967. Sultán je absolútny monarcha, je predseda vlády, minister obrany a financií, a je zástancom islamskej viery. Je to jeden z najbohatších ľudí na svete.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' Brunejský sultán' - yehudi


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

V Indonézii, na severnom pobreží ostrova Borneo, je malá krajina Brunej. Riadiju sultán Hassanal Bolkiah od roku 1967. Sultán je absolútny monarcha, je predseda vlády, minister obrany a financií, a je zástancom islamskej viery. Je to jeden z najbohatších ľudí na svete.


Sultán žije v najväčšom paláci sveta na ostrove Nural Iman. Obývaná plocha je cca 200 000 m2, je tu v 1788 izieb, 257 kúpeľní, 18 výťahov a 3 podzemné garáže pre stovky tých najlepších áut sveta


K vybaveniu patrí päť bazénov, klimatizované stajne pre stovky koní, spoločenská hala pre 4000 ľudí a mešitapre 1500 veriacich.V paláci osemčlennej rodiny sultána je 600 služobníkov. Okrem toho má sultán luxusné lietadlo jumbo-jet, vrtuľník, loď za päťsto miliónov dolárova ponorka.


Palác je obklopený nádherným parkom, a každý deň si môžete pozrieťiba strechy, žiariace spoza stromov.


Vchod do paláca môžete pozrieťPotom za tri dní navštívi paláca asi 110 000 ľudí, ktorí dostávajú potraviny azelené balíčky, obsahujúce peniaze pre malé deti
Ogrody pałacowe otvorených dverí.

Záhrady paláca


Sután Hassanal Bolkiah otvorených dverí.


Sután a dve z jeho žien  otvorených dverí.

Oslavy narodenín sultána


Večierok pri príležitosti syna Billaha ho vyhlásil za následníka trónu. Gigantická sála zdobená čistým zlatom, kde sedelo viac ako štyri tisícky čestných hostí z celého sveta.


Sala bankietowa, która może pomieścić nawet do 5 tys. gości

Banketová sála, ktorá pojme až päť tisíc hostí


Korunný princ gościAl-Muhtadee Billah Bolkiah a jeho mladomanželka, 17–ročná princezná Dayangku Sarah Salleh Ab Rahaman Pengiran počas svadobného obraduv Nurul Iman paláci.Šaty nevesty boli vyzdobené tisíckami diamantov, zafírmia inými drahými kameňmi.Svadobný sprievod tvorilo 100 áut Rolls Royce. Odhadované náklady na obradsú asi 5 miliónov dolárov.Mešita Sultan Omar Ali Saifuddin, postavená v roku 1958, pomenovaná podľa otca panujúceho sultána. V umelej lagúne vedľa mešity je replika člna sultána z polovice šestnásteho storočia


Mešita Jame'Asr Hassanil Bolkiah, ktorú dal postaviť sultánna oslavu 25. výročia panovania.... v juhovýchodnej Ázii

Bol to dar od sultána pre obyvateľov prečo i príležitosti jeho 48. narodenín.


Použite kolotočov je zdarma. v juhovýchodnej Ázii


Tu je luxusné, zdobené zlatom Jumbo-Jet alebo Boeing 747. Má hodnotu 100 miliónov dolárov. Okrem toho má šesť malých lietadiel a dva vrtuľníky.


Sultán nie je lakomý na svojich zamestnancov a odmeňuje ich slušne. Dodržuje väčšinu občianskych práv. Občania Brunej sú oslobodení od daní a vzdelávaniea zdravotné služby sú zdarma. Sultan založil tradíciu púte do Mekky. Avšak, najviac rozmaznané sú deti sultána. Dcére na 18. narodeniny si kúpil lietadlo (s tromi ženami má celkom 11 detí). Dcére k svadbe daroval zlatý Rolls-Royce.Ako to všetko je možné? Brunej leží na veľkých ložiskách ropy a plynu.Je tretím vývozcom ropy na svete. Bohaté náleziská ropy a zemného plynu mu umožňujú najvyšší príjem na obyvateľa južnej v Ázii.
Čo máte robiť, keď váš účet praská vo švíkoch? A keď sedíte na trónepostavenom na ropných a plynových poliach?Sultán Bruneja má všetko zo zlata, zlaté kľučky, ponorku, a zlatý Rolls-Royce alebo Aston Martin v garáži.Aj keď je absolútny vládca, je u svojich poddaných zbožňovaný.

Pre priateľov upravil a poslovenčil Dedojano 2012


ad