Procházka Paříží
Download
1 / 29

Procházka Paříží - PowerPoint PPT Presentation


  • 118 Views
  • Uploaded on

Procházka Paříží. Vítězný oblouk – náměstí Charles de Gaulle. Francouzská národní knihovna. Katedrála Notre-Dame na ostrově Île de la Cité , který je na řece Seině. A opět - K at e dr á l a Notre-Dame.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' Procházka Paříží' - viho


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation TranscriptKatedrála Notre-Dame na ostrově Île de la Cité, který je na řece Seině.


A opět - Katedrála Notre-Dame


V prosinci 1969 roku se rozhodl prezident Georges Pompidou založit muzeum zasvěcené novodobému umění. Tady je.


Eglise založit muzeum zasvěcené novodobému umění. Tady je.Saint - Eustache je gotický kostel postavený v průběhu renesance.


Fontána založit muzeum zasvěcené novodobému umění. Tady je.à boules de Pol Bury, nádvoří královského paláce.


Fontaine, jardin du Trocadéro založit muzeum zasvěcené novodobému umění. Tady je. – královský palác oplýval kašnami


Kino v blízkosti budovy založit muzeum zasvěcené novodobému umění. Tady je. de l'Opéra Garnier


Park před kostelem založit muzeum zasvěcené novodobému umění. Tady je.Saint-Eustache


Gare de Lyon založit muzeum zasvěcené novodobému umění. Tady je. je jedním ze šesti velkých nádraží v Paříži.


Hotel-Dieu de Paris založit muzeum zasvěcené novodobému umění. Tady je. je nejstarší nemocnice v hlavním městě. Symbol lásky a pohostinnosti, to byla jediná nemocnice v Paříži až do renesance.


La Conciergerie) založit muzeum zasvěcené novodobému umění. Tady je. je bývalý královský palác a vězení v Paříži, který se nachází na západním okraji ostrova Île de la Cité, poblíž katedrály Notre-Dame.


Náměstí Ludvíka Velikého je jedno z královských náměstí v Paříži, obdélník se skosenými rohy o rozměrech 213 x 146 m. Vzniklo v letech 1685-1699 na přání krále Ludvíka XIV.


Louvre náměstí v Paříži, obdélník se skosenými rohy o rozměrech 213 x 146 m. Vzniklo v letech 1685-1699 na přání krále Ludvíka XIV. , kdysi sídlo králů, nyní jedno z největších muzeí na světě. Hlavní vchod se nachází u Pyramidy na Napoleonově nádvoří. Muzeum je otevřeno každý den kromě úterý a některých dní volna. První neděli v měsíci je vstup zdarma. Navíc každý pátek večer je vstup zdarma pro studenty.


Sainte-Chapelle náměstí v Paříži, obdélník se skosenými rohy o rozměrech 213 x 146 m. Vzniklo v letech 1685-1699 na přání krále Ludvíka XIV. je gotická kaple postavena v letech 1243-1248 na přání francouzského krále Ludvíka IX. uvnitř Justičního paláce na pařížském ostrově Île de la Cité.


H náměstí v Paříži, obdélník se skosenými rohy o rozměrech 213 x 146 m. Vzniklo v letech 1685-1699 na přání krále Ludvíka XIV. ôpital du Val-de-Grâce je vojenská nemocnice. Je umístěna na bývalé zahradě opatství se stejným názvem, který nyní zahrnuje kostel, muzea odboru vojenského zdravotnictví


Paris náměstí v Paříži, obdélník se skosenými rohy o rozměrech 213 x 146 m. Vzniklo v letech 1685-1699 na přání krále Ludvíka XIV.

Řeka Seine, její ostrovy a pohled na město


Věž Saint-Jacques náměstí v Paříži, obdélník se skosenými rohy o rozměrech 213 x 146 m. Vzniklo v letech 1685-1699 na přání krále Ludvíka XIV. (svatého Jakuba) je pozdněgotická věž v Paříži. Nachází se na malém náměstí s parkovou úpravou. Je vysoká 52 m a patří k významným památkám města. Od roku 1998 je věž zařazena na seznam světového dědictví UNESCO jako součást Svatojakubské poutní cesty ve Francii.


Le Jardin des Tuileries náměstí v Paříži, obdélník se skosenými rohy o rozměrech 213 x 146 m. Vzniklo v letech 1685-1699 na přání krále Ludvíka XIV. – nejnavštěvovanější zahrady Paříže. Jsou v centru.


Opět Justiční palác na ostrově náměstí v Paříži, obdélník se skosenými rohy o rozměrech 213 x 146 m. Vzniklo v letech 1685-1699 na přání krále Ludvíka XIV. Île de la Cité


Le Pont des Arts náměstí v Paříži, obdélník se skosenými rohy o rozměrech 213 x 146 m. Vzniklo v letech 1685-1699 na přání krále Ludvíka XIV. – most pouze pro pěší.


Centrum náměstí v Paříži, obdélník se skosenými rohy o rozměrech 213 x 146 m. Vzniklo v letech 1685-1699 na přání krále Ludvíka XIV.


Opět náměstí v Paříži, obdélník se skosenými rohy o rozměrech 213 x 146 m. Vzniklo v letech 1685-1699 na přání krále Ludvíka XIV. Musée du Louvre,


Arc de Triomphe du Carrousel, původně vstup na nádvoří paláce Tuileries, je kopií Arch of Septimius Severus v Římě.


Colonne de Juillet paláce Tuileries, je kopií Arch of Septimius Severus v Římě. – Sloup července. V jeho spodní části je deska s nápisem: Památce francouzských občanů, kteří bojovali za občanské svobody v památné dny 27., 28.a 29. července 1830."


Yann paláce Tuileries, je kopií Arch of Septimius Severus v Římě. Arthus-Bertrand (1946) - a tady ten hoch to všechno vyfotografoval.


A nakonec jedna otázka : Víte, proč má Paříž tak široké bulváry ? No přece aby bylo těžké postavit barikády. Těch revolucí tam už bylo dost. Ale žádná nebyla sametová. Oni totiž měli rozum.

Images du Net Yann Arthus-Bertrand

Création M-F L

« mademoiselle de paris,

Un Gamin de Paris,

Sous les ponts de paris »

HENRI pélissier


ad