Zapraszamy serdecznie na prezentacj projektu pod tytu em co jest najwa niejsze w yciu
Sponsored Links
This presentation is the property of its rightful owner.
1 / 31

Zapraszamy serdecznie na prezentację projektu pod tytułem ,, co jest najważniejsze w życiu’’ PowerPoint PPT Presentation


  • 77 Views
  • Uploaded on
  • Presentation posted in: General

Zapraszamy serdecznie na prezentację projektu pod tytułem ,, co jest najważniejsze w życiu’’. Niby banalne pytanie, a jednak nie jest tak łatwo na nie odpowiedzieć. Szablonowe odpowiedzi to: rodzina, miłość, czasem kariera. A tak naprawdę czy wiemy co jest dla nas najlepsze?.

Download Presentation

Zapraszamy serdecznie na prezentację projektu pod tytułem ,, co jest najważniejsze w życiu’’

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Presentation Transcript


Zapraszamy serdecznie na prezentację projektu pod tytułem ,, co jest najważniejsze w życiu’’


Niby banalne pytanie, a jednak nie jest tak łatwo na nie odpowiedzieć. Szablonowe odpowiedzi to: rodzina, miłość, czasem kariera. A tak naprawdę czy wiemy co jest dla nas najlepsze?


JEST TO WYKRES KTÓRY PRZEDSTAWIA ZDANIE LUDZI NA TEMAT NAJWAŻNIEJSZYCH RZECZY W ŻYCIU


My też zadajemy sobie to pytanienieustannie, każdego dnia. Co dla nas jako młodych ludzi jest najważniejsze w życiu?


Najważniejsze jest nasze postępowanie i nasz stosunek do drugiego człowieka. Tylko będąc w porządku wobec innych możemy uznać się za dobrych ludzi. I to, że dostaniesz Nagrodę Nobla nie zastąpi ci prawdziwego szacunku ludzi wypływającego z podziwu dla twej osobowości, życzliwości dla drugiego człowieka, a nie z podziwu dla twej wiedzy i umiejętności. To zupełnie różne rzeczy. Ważniejszy od suchego szacunku i podziwu jest szacunek i podziw podszyty warstwą sympatii, przyjaźni, miłości.


Najważniejszy dla człowieka powinien być drugi człowiek i jeśli tym będziemy kierować się w życiu, to na sto procent odniesiemy w życiu prawdziwy sukces.

Jeśli już mowa o stosunku do drugiego człowieka, to oczywiście nie możemy zapomnieć o rodzinie i przyjaciołach.


RODZINA

Rodzina to najpiękniejsza wspólnota ludzi, którzy kochają się, według nas, bezinteresowną miłością. Wysuwane są różne hipotezy, że rodzice kochają dzieci, bo oczekują od nich wsparcia, gdy już będą starzy, a dzieci podobno przez pierwsze parę lat życia czują do rodziców tylko wdzięczność za opiekę, która potem przeradza się w miłość.


Jak dużo wiecie na temat miłości?

Traktuje się ją czasem pobłażliwie, jako uczucie zarezerwowane dla ludzi niedojrzałych emocjonalnie albo marzycieli. Mówimy oczywiście o tej miłości romantycznej, tej która daje nam "kopa" i wzmaga produkcję endorfin czy innych tam hormonów szczęścia, radości czy czego tam jeszcze :). Czyli po prostu chodzi o zwykły stan zakochania. Powinien on być podstawą budowania późniejszej trwałej miłości, tej "aż do śmierci". Można by się zastanowić, czy to rzeczywiście aż tak ważna część życia człowieka. Co innego ta głęboka, prawdziwa miłość. Ale nie zakochanie. A my mówimy, że i jedno i drugie jest ważne!


CZY TY TEŻ TAK MASZ?

Dużo dziewczyn jak i chłopców, gdy zobaczy ładnego chłopaka/dziewczynę mówi (dziewczyny) ,, JAKI ON JEST ŚLICZNY, ALE BYŁBY LANS GDYBY ZE MNĄ CHODZIŁ’’ (chłopcy) ,,TY PATRZ JAKA LASKA IDZIE, KUMPLE BY OSZALELI GDYBYM MIAŁ TAKĄ ŁADNĄ DZIEWCZYNE’’


BOGACTWO. CZY ONO JEST WAŻNE?


Czy bogactwo i sława to wszystko o czym marzy każdy człowiek?


pieniądze

Owszem, zgadzamy się z faktem że pieniądze są potrzebne w życiu, ale za pieniądze nie dostaniemy zaufania, miłości swojego życia. Prawdziwego przyjaciela, który dotrzyma słowa i pomoże w biedzie też nie kupimy.


Zadaj sobie pytanie ,, co zrobię gdybędęmiał/miała taką ilość pieniędzy ?’’


Kto by nie chciał;)


Praca, zależy wam na niej ?


Ty też?


To jest już koniec dziękujemy za uwagę ;)


  • Login