Melon (miodowy) - PowerPoint PPT Presentation

Melon miodowy
Download
1 / 5

  • 128 Views
  • Uploaded on
  • Presentation posted in: General

Melon (miodowy). Melon należy zdecydowanie do roślin ciepłolubnych. Melon początkowo był uprawiany w Azji, obecnie uprawiany jest na całym świecie – głównie w Turcji, Chinach, Indiach, Hiszpanii, USA, Japonii, Włoszech i Francji.

I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.

Download Presentation

Melon (miodowy)

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Presentation Transcript


Melon miodowy

Melon(miodowy)

Melon należy zdecydowanie do roślin ciepłolubnych. Melon początkowo był uprawiany w Azji, obecnie uprawiany jest na całym świecie – głównie w Turcji, Chinach, Indiach, Hiszpanii, USA, Japonii, Włoszech i Francji


Melon miodowy

Najsmaczniejszy jest melon jedzony na surowo w upalne letnie dni, gdyż doskonale gasi pragnienie. Ale to nie jedyny sposób spożywania tego owocu. Melon wspaniale komponuje się w sałatkach. Niektóre gatunki melona można marynować i dusić. Ten soczysty owoc sprawdza się jako produkt do wyrobu konfitur, dżemów, sosów, soków, koktajli i owoców kandyzowanych.


Melon miodowy

Owoce melona są bardzo słodkie, mają kształt jajka,

a w środku mają bardzo dużo nasion. Skórka jest bardzo gruba i twarda – przed spożyciem należy melona obrać. Owoce zawierają witaminę A i C.


Melon miodowy

Melon jest stosunkowo niewielką rośliną, osiąga do 1,5m i rośnie, tak jak dynia i arbuz na krzaczkach, które są podwieszane na słupkach.


Melon miodowy

Dziękuję za uwagę!

OpracowałaDobrawa Kądziela


  • Login